Сад-город

Як підготувати теплицю й парник до весни?

— 11 січня 2017 —

Теплиця - це особлива агроекосистема. Цілий рік ґрунт у теплиці не зазнає на собі прямого впливу навколишнього середовища: усередині теплиці не йдуть дощі, не дує вітер, немає прямих сонячних променів. Підготовка теплиці й парника до весни досить важливий захід.


Січень - року початок, зимі - середина

— 11 січня 2017 —

Так здавна говорять у народі про цей місяць. І нерідко зображують його дволиким: старою половиною обличчя він, як би, звернений у минуле, молодою - у майбутнє. Кілька разів поспіль холодні січні повторюються рідко. З огляду на те, що торік  він був теплим, у цьому, буде, швидше за все, холодніше.


Коли город сам за собою доглядає

— 11 січня 2017 —

Це мрія кожного садівника-городника: нічого не робиш, а саме все росте, просапується, прибирається. Город доглядає сам за собою. Звичайно, до таких технологій ми поки не доросли. Але ще за старих часів наші предки знали рецепти рослин, що дружать, які сприятливо впливають на партнерів. Поговоримо про сприятливий вплив запашних трав і квітів на овочеві культури.


Січневі турботи дачника

— 4 січня 2017 —

Січень. Здавалося б, сад спить, на городі сумно, але повністю забути про турботи ні садівнику, ні городнику не приходиться. Від того, наскільки дбайливо ми поставимося до того, що дарує нам у цьому місяці природа, наскільки якісно витратимо час, що видався для відпочинку, залежить і те, як рослини перенесуть зиму, і те, як підготується до весни земля, і те, що буде рости на наших грядках у новому сезоні. Словом, приказка "готов сани влітку, а віз узимку", саме про цей період.


Як зберегти капусту свіжою до весни

— 28 грудня 2016 —

Зберегти білокачану і червонокачанну капусту свіжою і соковитою до весни зовсім не важко. 


Що садівнику запасати взимку, щоб використовувати влітку

— 21 грудня 2016 —

Городники, які практикують органічне землеробство на своїх дачних ділянках, знають не з чуток, яка величезна кількість органіки потрібна в сезон. Тому в них ніщо не пропадає даремно: гнилі деревинки спалюються для одержання попелу, друзки і дрібні гілки відправляються в малинники в якості мульчі, кухонні відходи йдуть у компостну купу тощо.


Місяць і його вплив на рослини

— 21 грудня 2016 —

Ще в стародавності астрологи помітили зв'язок між циклом Місяця і розвитком та зростанням рослин. Спостереження багатьох років показали, як розвиваються рослини залежно від фази і перебування Місяця в кожному конкретному знаку Зодіаку.


Залучення і зимова підкормка птахів

— 16 грудня 2016 —

Птахи є, мабуть, найкращими помічниками людини в боротьбі зі шкідливими комахами на присадибних і дачних ділянках. Повністю вони не можуть знищити всіх шкідників, та це й не потрібно: ті, які залишаються, не несуть небезпеки для посадок.


Пам'ятка городника: овочі, які варто посадити поруч один з одним

— 16 грудня 2016 —

Пам'ятка городника: овочі, які варто посадити поруч один з одним


Коли і як обрізати калину в саду

— 14 грудня 2016 —

Найбільш сприятливий час обрізки рослин калини - рання весна. Якщо з якоїсь причини не встигли впоратися з цією роботою в період, коли бруньки ще не рушили в ріст, відкладіть її до наступного року. Улітку обрізати калину не варто. Пагони можуть не визріти, і, якщо зима виявиться не зовсім сприятливою (сильні морози, часті відлиги), рослини можуть підмерзнути. Роботи з обрізки додасться.Привіт, гість!   Вхід

Facebook Google+ Одноклассники Twitter Вконтакте Яндекс