Сад-город

Калина червона

— 13 листопада 2013 —

У минулі часи наречена перед весіллям дарувала коханому рушник, розшитий гілочками калини. Її червоними гронами прикрашалися і весільні столи. А скільки пісень складено про неї! Це не випадково: крім краси, легендарна рослина має велику цілющу силу.


Листя на користь або на шкоду

— 6 листопада 2013 —

Восени приємно пройтися по шарудливому листю. Але зверніть увагу на калюжі, куди нападало листя від волоського горіха - вода в них чорна. Не випадково під горіхом майже нічого не росте. Опалим листям він бореться з конкурентами. У ньому міститься токсична речовина юглон. Вона викликає загибель рослин і не дає листю розкладатися в компостних купах. Грішать цим ще й дуби. Тому перестаратися з їхнім листям на грядках не варто.


Спорожнів наш сад...

— 6 листопада 2013 —

Дерева втрачають останнє жовте листя під дрібним дощем. Здається, можна почути дихання дерев і кущів, які мирно засинають після трудового сезону. А от господарям поки не до відпочинку.


Багаторічні помідори

— 6 листопада 2013 —

Ми давно звикли, що томати - культура однолітня. Наприкінці серпня або у вересні зібрали врожай - і все. Рослини, що відпрацювали своє, відправляються в компост або спалюються. Якщо цього не зробити, то їх однаково поб'є фітофтора та перші ж нічні заморозки. А чи пробували ви викопати кущики низькорослих сортів, помістити їх у горщики і занести в тепле приміщення? Ще краще, якщо вони з самого початку були посаджені в контейнери. Як ви думаєте, що з ними буде?


Обліпиха у вашому саду

— 30 жовтня 2013 —

У наш час, у зв'язку з відкриттям у її листі, плодах і корі цінних біологічно-активних елементів і великої кількості вітамінів, інтерес до неї зростає. Багато садівників хотіли б мати це дерево у себе на ділянці. Особливу популярність обліпиха придбала завдяки своїй невибагливості. Але яким би простим не був догляд за нею, одержати по-справжньому гарний урожай можна тільки дотримуючись нескладних вимог при вирощуванні цієї культури.


«Зимова шуба» для винограду

— 30 жовтня 2013 —

Успішно протистояти морозам може тільки кущ з добре дозрілою деревиною. Дозрілі пагони мають коричневе забарвлення. При згинанні такого пагона, він не ламається, а видає характерний слабкий тріск. Визрівання пагонів - одна з сортових якостей винограду. Тобто у різних сортів пагони визрівають по-різному. Але є деякі умови, дотримуючись яких ми можемо впливати на ступінь визрівання лози.


«Літо» на підвіконні

— 30 жовтня 2013 —

Як приємно дивитися на буйно зростаючу зелень у зимовий час. Якщо побажаєте, зможете й самі своїми руками виростити такий “город” на підвіконні!  Погодьтеся, і приправа завжди під рукою, та й, побачивши таку красу, виникає відчуття літа. Адже це здійснити не складно, рослини-спеції невибагливі. Потрібний лише правильний догляд, полив і добре освітлене місце.


Шовковиця - плоди, які замінюють солодощі

— 30 жовтня 2013 —

Шовковиця належить до сімейства шовковичних. Це або дерево з кулястою густою кроною та максимальною висотою 15-20 м (шовковиця біла, шовковиця чорна), або високий чагарник (шовковиця атласна). Почали культивувати цю рослину ще задовго до нашої ери. У Крим шовковиця потрапила з Китаю і тільки після цього, у XVI столітті, поширилася в Україні.


Підзимові посіви та посадки овочевих культур

— 30 жовтня 2013 —

Осінь вступила у свої права, причепурила золотом і пурпуром листя, лише деякому з нього залишивши колишній зелений колір, додавши до нього жовтих фарб. У садах квіткову естафету прийняли айстри, хризантеми, жоржини...


Готуємо малину до холодів

— 23 жовтня 2013 —

Готувати кущі малини до зимівлі необхідно наприкінці вересня - жовтні, тобто до того часу, коли температура повітря опуститься нижче нуля. На зиму малину пригинають, але перед цим підготовляють кущі.Привіт, гість!   Вхід

Facebook Google+ Одноклассники Twitter Вконтакте ЯндексLoading...