Коментар фахівця

Полінейропатія. Чому виникає і що робити далі?

— 13 вересня 2020 —

Усім нам доводилося, напевне, чути діагноз «полінейропатія». Але далеко не кожен усвідомлює, що захворювання може торкнутися і його вельми безпосередньо. Так хто ж хворіє полінейропатією частіше і що робити? Про це ми розпитали фахівця - лікаря-невролога Григорія Васильовича ШУЛЬГУ.


Туберкульоз не дає спокою. Чому?

— 5 вересня 2020 —

У липні цього року в Україні зареєстровано 1 530 випадків туберкульозу. Загалом у липні 2020 року від туберкульозу лікувалися 15 219 людей. Про це повідомляли у пресі. Як відомо, з 1995 року в Україні зареєстрована епідемія туберкульозу. Сьогодні епідемічний стан спостерігається не тільки в Україні, але й у багатьох країнах світу, насамперед у тих, де низький рівень життя. Здавалося б, ще у 70-80 роки минулого сторіччя у нас ця недуга була подолана остаточно. Та ж ні. То чому ж туберкульоз не дає нам спокою? Про це ми поспілкувалися із фахівцем   лікарем-пульмонологом Сергієм Петровичем СИРЕНКО


Від чого страждають наші нирки

— 29 серпня 2020 —

Усе більшої актуальності у сучасному світі набувають хвороби нирок. Вони виводять із сечею надлишок рідини і продукти життєдіяльності організму, шкідливі та отруйні речовини, прийняті у вигляді ліків, алкогольних напоїв, наркотиків. Нирки регулюють в організмі людини концентрацію мікроелементів і солей, виробляють гормони, які контролюють артеріальний тиск, утворення кров’яних тілець і зберігають міцними кістки.


Ботулізм - це небезпечно!

— 22 серпня 2020 —

Усім відомо, що ботулізм — це харчове отруєння, що може призвести до тяжких наслідків. Водночас, у більшості випадків можна уникнути ботулізму, якщо дотримуватися простих харчових правил. Що ж спричиняє захворювання? Як його лікують? Чи можна вберегтися від недуги? На ці питання нам надав відповіді фахівець — лікар–інфекціоніст Григорій Павлович СИНЬКО.


Кон’юнктивіт - захворювання, яке активізується у літній період

— 24 липня 2020 —

Спекотні літні дні часто провокують розвиток різноманітних захворювань. Більшість людей вважають, що захворювання (особливо вірусні) зустрічаються тільки восени і взимку, а значить, можна сидіти склавши руки і насолоджуватися сонячними днями. Така думка геть хибна, адже навіть у літній сезон, коли організм отримує більше вітамінів, він схильний до ураження так званими літніми захворюваннями. Одним з них є кон’юнктивіт. Про те, як не захворіти кон’юктивітом і як лікуватися, якщо вже він вам зустрівся на шляху, ми розпитали фахівця - лікаря-офтальмолога Георгія Васильовича Рязанова.


Чому турбують улітку вуха?

— 23 липня 2020 —

Літо обіцяє нам радощі відпусток, мандрівок, різних розваг. У цей час ми прагнемо оздоровитися, отримати заряд бадьорості й наснаги на цілий рік. Утім часом із нами стається таке, що може усе зіпсувати. Вилазять раптово всілякі недуги – непередбачені, недоліковані, а часом й приховані. Про це ми й поговорили із фахівцем – отоларингологом Глібом Сергійовичем КОЛЕСНИКОВИМ.


Надмірна пітливість: небезпечні ознаки

— 15 липня 2020 —

Потовиділення є природним процесом. Разом з тим, через неприємний запах і сліди на одязі він псує життя багатьом людям. Проблема дається взнаки особливо у літній період, коли спекотна погода посилює виділення поту. Ми вирішили розібратися, чому без потовиділення організм людини не зможе вижити, і як зрозуміти, коли цей процес порушується? Допомогти нам у цьому погодився фахівець - лікар-ендокринолог Георгій Сергійович СТОЯН.


Як не застудитися у спеку

— 3 липня 2020 —

Що може бути образливіше, ніж застудитися під час відпустки? Здавалося б, літо асоціюється у нас із теплом і морем і в таких умовах захворіти нереально. Втім застуда чекає не тільки у холод, але і після походу на пляж або чергової порції улюбленого морозива. Варто посидіти в кімнаті із кондиціонером, і підвищення температури не змусить себе довго чекати. Чому ж так відбувається? Про це ми розпитали фахівця - лікаря-терапевта Андрія Семеновича ГУДЗІЯ.


Чим спека для нас небезпечна?

— 28 червня 2020 —

Ось і літо прийшло. Нарешті спекотне сонце нас зігріває і часом неабияк. У цьому році ми довго чекали на теплу погоду і тепер можемо насолоджуватися нею сповна. Але чи таке дружелюбне у спеку безхмарне небо над головою? У чому ж небезпека спекотних днів і велику кількість сонячного тепла? Як уникнути різних літніх, так би мовити, ризиків? Як поводитись на пляжі, скільки слід нам засмагати? Про все це ми розпитали фахівця - лікаря-гігієніста Євгенію Марківну СЄДИХ.


Хвороби брудних рук

— 25 червня 2020 —

З настанням спекотного літа особливої актуальності набуває проблема кишкових інфекцій. Це всім добре відомі дизентерія і сальмонельоз, черевний тиф, гепатит, харчові токсикоінфекції. А зараження кишковими інфекціями, як правило, відбувається при вживанні забруднених харчових продуктів, води, в яких знаходяться кишкові бактерії. Ці бактерії можна занести в рот і брудними руками. Не випадково кишкові інфекції називають «хворобою брудних рук». А отже, миття рук перед прийомом їжі і після відвідування туалету є важливою необхідністю, оскільки вважається головним способом захисту організму від хвороботворних мікробів. Така нескладна процедура з розряду особистої гігієни допомагає людині вберегтися від багатьох інфекційних захворювань. Від чого ж найчастіше виникають хвороби брудних рук? Як їх лікувати і як уникнути напасті? Про це ми поговорили із фахівцем - лікарем-інфекціоністом Сергієм Петровичем ГУЛЬКОМ.Привіт, гість!   Вхід

Facebook Google+ Одноклассники Twitter Вконтакте Яндекс