Сад-город

Попіл – цінне добриво

— 8 листопада 2017 —

Попіл від спалювання деревини (як, втім, і листя, трав'янистих залишків) містить у легкодоступній для рослин формі калій і фосфор. У ньому присутні й деякі мікроелементи, необхідні для овочевих рослин (магній, бор, сірка та ін.). попіл не містить хлору, тому його добре застосовувати під рослини, що негативно реагують на хлор: суницю, малину, смородину, картоплю. 


Зберегти до весни: правильне зберігання ріпчастої цибулі взимку

— 1 листопада 2017 —

Ріпчаста цибуля — незамінний овоч, який вирощується у великих кількостях та потребується щодня. Цибуля настільки розповсюджена і звична, що вирощувати її може кожний, а от зберегти без втрат лише «знавці». У більшості городників ріпчаста цибуля починає псуватися відразу після збирання, тому основне завдання для багатьох — своєчасне відбраковування зіпсованих цибулин. Зберігати ніде, та й не знаємо, як правильно зберегти. Предки, от, у коси плели. Але, було це в сільській місцевості, а як зберігати у квартирі, льоху ж немає?


«Жива вода» для живців: досвід городника

— 1 листопада 2017 —

Усі живці я вкорінюю у «живій воді» – розчині, який роблю за нашим сімейним рецептом. У ній у живців ніколи не буває загнивання стебел. Швидше, чим у простій воді, з'являється коріння. Коли саджаю живці в ґрунт, я поливаю їх цим же розчином, який залишився в банці, і вони прекрасно приживаються.


Де взяти ґрунт для весняної розсади?

— 1 листопада 2017 —

Для того щоб одержати врожай якомога раніше, практично всі дачники висаджують навесні на грядки розсаду, а не висівають насіння. По-перше, це дозволяє уникнути невдач, пов'язаних з несхожістю насіння прямо на грядці. По-друге, ви будете заздалегідь підготовлені до приходу весни і зможете висадити найкращі, міцні рослини.


Як зробити тирсу добривом

— 26 жовтня 2017 —

Відомо, що вносити свіжу тирсу в ґрунт не рекомендується. На такому ґрунті гарний урожай не виросте. Якщо тирси багато, її неважко перетворити на чудовий компонент для поліпшення структури ґрунту, його повітропроникності.


Вирощуємо полуницю й суницю

— 26 жовтня 2017 —

Якщо полуницю вирощують на одній ділянці протягом тривалого часу, якість і кількість урожаю падає. Для вирішення цієї проблеми підбирають нові ділянки для вирощування або оздоровлюють старі. Щоб підготувати ґрунт перед посадкою полуниці садівники використовують сидерати, які поліпшують склад ґрунту та підвищують його родючість. Їх також вирощують поруч із полуницею для захисту і притінення.


Як посадити хрін, щоб не довелося його позбуватися

— 26 жовтня 2017 —

Хрін належить до багаторічних рослин сімейства хрестоцвітних. У нього потужна коренева система, що гілкується, з великою кількістю сплячих бруньок. Кореневища хріну здатні проникати в ґрунт на глибину до 2 метрів. Сплячі бруньки здатні рушити в ріст практично з будь-якої глибини. Саме завдяки такій неймовірній живучості та потужній кореневій системі хрін став найстрашнішим бур'яном на ділянці. 


Виноград «під шубою»

— 25 жовтня 2017 —

Щоб виноград щороку радував вас урожаєм, потрібно створити для нього комфортні умови зимівлі. Лоза без проблем перезимує лише в тому випадку, якщо вона добре визріла (тобто здеревіла) і пройшла загартування. 


Cтворюємо «розумний город», що не вимагає перекопування

— 19 жовтня 2017 —

«Розумний город» складається з високих грядок, які дачники й городники з досвідом називають компостними, теплими та піднятими, а сам город – високим або листковим. Вирощування овочевих і ягідних культур на такій ділянці не тільки не вимагає перекопування ґрунту щоосені й весни, але й доводить, що в перекопуванні взагалі немає необхідності. Прекрасний повноцінний урожай можна одержати на високих насипних грядках, наповнених органікою і не потребуючих великої майстерності в їхньому спорудженні.


6 популярних варіантів осінньої мульчі

— 19 жовтня 2017 —

Осіннє мульчування посадок, у першу чергу, розраховане на захист рослин від прийдешніх морозів. Шар мульчі створює додаткову перешкоду для холоду, захищаючи кореневу систему рослин від вимерзання. А деякі види матеріалів здатні, до того ж, затримувати сніг, завдяки чому захисний ефект підсилюється. Привіт, гість!   Вхід

Facebook Google+ Одноклассники Twitter Вконтакте Яндекс