Коментар фахівця

Як приймати сонячні ванни з користю

— 19 червня 2013 —

«Сонце, повітря та вода - наші кращі друзі». Хто з нас з дитинства не пам'ятає цю народну мудрість? А хто не мріє довгими зимовими вечорами, щоб скоріше наступило літо? Хто не підганяє подумки час з однією тільки метою, щоб скоріше прийшло справжнє тепло з чудовими пляжами, роздоллям зелених лугів, співом птахів і, звичайно ж, ласкавим сонечком? Відповідь на ці питання відома. Але чи завжди багато сонця до добра, на здоров'я, на щастя?


Як захистити себе від інфекції?

— 12 червня 2013 —

Літній сезон тільки починається, а епідеміологи вже б'ють тривогу. Щорічно реєструються випадки захворювання холерою. 


Які фактори ризику розвитку хвороби очей?

— 12 червня 2013 —

Порушення різні, а хвороба - одна. Саме з цих слів почалася наша бесіда з кандидатом медичних наук, офтальмологом вищої категорії Оленою Геннадіївною Пархоменко, коли я попросив фахівця проконсультувати щодо питання короткозорості, далекозорості й астигматизму. Мовляв, що це за хворості такі з позицій сучасної науки?


Що таке біорезонансна терапія

— 5 червня 2013 —

Часто доводиться чути про біорезонансну терапію, яка, нібито, не допомагає тільки ледачим і безнадійним грішникам. Що ж це за метод такий? Про це розповів професор, доктор технічних наук, директор Міжнародної Асоціації Інтеграційної медицини Валерій Валентинович Кузьмук.


Здорове харчування - фактор довголіття, що залежить тільки від нас. Поради дієтолога

— 29 травня 2013 —

Якщо ми хочемо зберегти здоров'я на довгі роки, нам варто більш уважно відноситися до продуктів, які ми споживаємо в їжу - серед них є дуже небезпечні для організму. Наприклад, трансжири. На жаль, ними деякі виробники харчових продуктів замінюють натуральні рослинні або тваринні жири з метою економії. Про це розповів президент Асоціації дієтологів України, головний дієтолог Мінздраву України Олег Швець.


Час відпусток, подорожей, вражень - як уникнути проблем?

— 22 травня 2013 —

Зміна обстановки - кращі ліки, а враження від поїздок - вітаміни для душі. Але ось парадокс: купуючи путівку, щоб відпочити та зміцнити здоров'я, ми іноді досягаємо зворотного результату. Чому? Часто саме в дорозі й на відпочинку, при зміні звичайної обстановки, загострюються хронічні хвороби та виникають різні інфекційні захворювання. Як же цього не допустити? Із цим питанням ми звернулися до лікаря-гігієніста вищої категорії Михайла Сергійовича Петренко.


Про хвороби «брудних рук»

— 15 травня 2013 —

Мова, звичайно ж, про кишкові інфекційні захворювання, які в першу чергу діють на травну систему. Викликаються кишкові інфекції, як відомо, різними бактеріями, вірусами та найпростішими мікроорганізмами, а ось проявляються ці хвороби найчастіше дуже схожими симптомами.


Як захиститися від весняної алергії?

— 7 травня 2013 —

З кожним роком росте кількість людей, які не дуже радіють приходу весни, оскільки ця прекрасна пора року значить, що вони протягом тривалого часу будуть ходити із закладеним носом і опухлими червоними очима, періодично чхаючи. Одним словом, під час цвітіння різних рослин багато хто з нас страждає алергією. Як свідчать медичні довідники, сама назва “алергія” походить від грецьких слів - allos, що значить  «інший», і ergos, тобто «дія».


Комаха дрібна, але шкода від неї велика

— 29 квітня 2013 —

Травень-початок липня - пік весняної активності відомих мешканців наших лісів і пасовищ - іксодових кліщів, інший припадає на вересень. Саме в цей час, безтурботно гуляючи парком або лісом, люди ризикують підчепити хворобу Лайма та навіть найнебезпечнішу інфекцію, розповсюджувану кліщами, - вірусний енцефаліт. І хоча статистика намагається переконати нас у тому, що серед іксодових кліщів на території України заразними є одиниці, та й живуть вони частіше в Криму і Волинській області, рідше - у Львівській і Одеській, та ще в Луцьку й Ковелі, все-таки краще поберегтися.


Полінейропатія - поразка периферичних нервів

— 24 квітня 2013 —

Недавно в черзі до дільничного терапевта довелося почути фразу: полінейропатія стає звичним супутником нашого часу. Схотілося з'ясувати, що ж це за хворість така, а раптом вона стане й моїм супутником життя? Щоб одержати об'єктивну інформацію давайте звернемося за роз'ясненнями до фахівця - кандидата медичних наук, лікаря-невропатолога вищої категорії Лариси Анатоліївни ТЕРЕЩЕНКО.



Привіт, гість!   Вхід

Facebook Google+ Одноклассники Twitter Вконтакте Яндекс