Як правильно розмножити популярний вид фікуса
Фікус із товстим великим темно-зеленим листям називається каучуконосний. Листочок такого фікуса легко вкорінюється.
Укорінений листок може дуже довго жити поодинці, поки не зостариться. Іноді може вирости новий листочок. Але стебло з листяного черешка фікуса не утвориться і нова рослина ніколи не виросте.
Зазвичай на живець обрізають верхню частину стебла з 2-3 листочками на ньому. Нижній лист у живця обрізають повністю, а верхні укорочують на 1/3 частину від їхньої довжини. Перед посадкою живці потрібно опустити ненадовго у воду, щоб дати стекти молочному соку.
Потім живець висаджують у родючу землю: суміш дернової і листяної землі, торфу й піску (2:2:1:0,5), або в суміш торфу з піском. Накривають чистим поліетиленовим пакетом, і ставлять у тепле місце. Укорінення триває близько 20 днів. Кращий час для вкорінення березень-квітень. Живець можна вкоренити у воді, але це буде набагато довше, близько 30 днів.
Коли заощаджують посадковий матеріал, фікуси вкорінюють листяним живцем зі шматочком пагона і брунькою. Довжина живця залежить від довжини міжвузлля і чим вона довша, тим краще. Нижню частину живця зовсім трохи розщеплюють ножем. У розщеп вставляють маленький камінчик або шматочок сірника. Лист звертають у трубку щодо центральної жилки і зв'язують. Усередину трубки вставляють будь-яку довгу паличку (довшу листа). Після посадки живця, паличку встромляють у ґрунт, щоб зафіксувати лист. Так живець не буде випадати з горщика.
Стеблові не верхівкові живці з 2-3 міжвузллями висаджують у неглибоку ємкість, розташовуючи пагін горизонтально. Зверху стебло закріплюють шпильками.
Можна розмножити фікуси повітряними відводками. Для чого під 4-6 верхнім листом стебло обв'язують поліетиленовою плівкою у вигляді маленької спіднички, яку заповнюють вологим ґрунтом або будь-яким утримуючим вологу матеріалом (мохи, перліт, губка). Зверху спідничку зав'язують для зниження випару води. А щоб не зламалося стебло, спорудження потрібно підв'язати до опори або міцного сусіднього стебла.
Для прискорення коренеутворення, стебло ушкоджують. Роблять гострим ножем косий надріз під вузлом або посередині міжвузлля. У надріз вставляють шматочок сірника або пластмаси. Але, вкорінюючи фікус у холодну погоду, краще не робити надрізу, щоб пагін не загнив. Воложити ґрунт зручно з одноразового шприца.
Для успішного вкорінення живців необхідна температура 24-32°С.
ОСОБЛИВОСТІ ВИРОЩУВАННЯ
• Фікуси невибагливі, тіньовитривалі рослини, крім фікуса карика. Деякі з них (ф. лировидний і ф. крихітний) мають потребу у високій вологості повітря.
• Тропічні види тримають узимку при температурі 15-20°С, а субтропічні (ф. карика і ф. крихітний) – при більш низькій температурі, 8-10°С.
• Фікуси не терплять пересихання земляної грудки. Легко переносять обрізку і мають потребу у формуванні крони.
• Земельна суміш: дернова й листяна земля у рівних кількостях.
• Розмножують насінням, живцями і повітряними відводками.
Коментарі: 0 шт. | Переглядів: 11270 |
|
Також у розділі «Кімнатні рослини» |
© Газета Домовик 2012-2023