Сезон полуниці: як вибрати, зберігати та їсти без шкоди для здоров'я
Полуниця - перша літня ягода. Незважаючи на те, що ви можете купити полуницю в супермаркетах у будь-який час року, все-таки сезон садової - «справжньої» полуниці більшість людей чекає з нетерпінням.
ВІТАМІННІ ЗАПАСИ
Полуниця багата вітамінами групи В, вітаміном С, містить фолієву кислоту, залізо, мідь, йод, цинк. Завдяки наявності корисностей, полуниця сприяє гарному обміну речовин, зміцнює серцево-судинну систему та навіть знижує температуру (у ній міститься саліцилова кислота, яка, є й в аспірині).
Полуниця гарна для зміцнення імунітету і є антидепресантом. Погодьтеся, про який поганий настрій може йти мова вже побачивши це апетитне чудо?
ОБЕРЕЖНО, ПОЛУНИЦЯ!
Звичайно ранні сорти полуниці найбільш ніжні, вони й зберігаються погано, і псуються швидко. Втім, це не дивно: перша полуниця - товар дорогий, виробники, кваплячись зняти вершки, різними методами намагаються прискорити її дозрівання - найчастіше за допомогою ударних доз азотних та інших добрив.
Лікарі стверджують, що ранні ягоди, фрукти й овочі містять нітрати та пестициди, а вітамінів у цих продуктах мало. Та й смаком «скоростиглі» плоди не порадують.
Полуниця, якою б вона не була, ранньою або пізньою, протипоказана людям з алергією на цю ягоду.
Існує думка, що не потрібно захоплюватися полуницею людям з подагрою: вона може підсилити проблеми із суглобами. Насторожі потрібно бути гіпертонікам, що приймають препарати на основі енаприлу: у комбінації з полуницею цей препарат може створити навантаження на нирки.
Не можна її вживати й людям із захворюваннями шлунково-кишкового тракту (виразковою хворобою, гастритом та іншими) у період загострення хвороби. Якщо загострення немає, то в невеликих кількостях можна.
Дітям до 6-7 років ранню полуницю давати не можна. Більш пізню ягоду можна, але в невеликих порціях - не більше 100 г на день.
Краще ягоду їсти зі сметаною або вершками - якщо у вас немає проблем з надлишковою вагою. Жир кисломолочних продуктів обволікає стінки шлунка і зм'якшує дратівну дію полуниці. Якщо немає кишкових розладів, можна і зі свіжим молоком.
Не можна полуницю вживати й у якості десерту: після першого, другого та третього ягода може викликати бродіння в шлунку. Полуницю, як і всі ягоди та фрукти, можна їсти тільки окремим прийомом їжі
ЯК ВИБРАТИ ПОЛУНИЦЮ
Вибирайте суху й цілу, незіпсовану полуницю із зеленою шапочкою. Подивіться на колір ягід - темно-червоний колір є одним з показників смаку, тому що полуниця не сильно змінюється у кольорі після того, як її зірвали, то її бордовий відтінок може говорити про її спілість. Однак, у наш час умільці навчилися штучно підфарбовувати полуницю, тому зверніть увагу на її запах, тобто понюхайте полуницю. Солодка, спіла полуниця буде мати сильний, насичений аромат, так само як дуже спілі персики, нектарини та інші плоди, що володіють власним приємним запахом.
Намагайтеся купувати ягоди (мова не тільки про полуницю) на ринку, а не в продуктових магазинах і супермаркетах. Як правило, полуниця, куплена на ринку, не зберігалася довго і на 80 відсотків буде місцевою, а тому недавно зірваною з грядки. Таким чином, ви можете знайти продавця кращої полуниці й брати ароматні, чудові ягоди тільки в нього.
ЯК ЗБЕРІГАТИ СПІЛУ ПОЛУНИЦЮ
Полуницю не можна довго зберігати в холодильнику. Якщо її вирощували за допомогою нітратів, то в холодильнику вони перетворяться на нітрити - канцерогенні речовини. В ідеалі полуницю взагалі краще не зберігати.
Фахівці радять з'їдати її протягом двох діб після того, як ягода була зірвана (і, звичайно, не лежала в холодильнику). Тому, якщо ви купуєте полуницю, то беріть її в невеликих кількостях - щоб можна було відразу з'їсти.
У крайньому випадку, ягода може полежати в холодильнику годину-дві: але при цьому її не можна мити (щоб вона не стала «квашею» і з неї не «вивітрилися» вітаміни). Перед уживанням ягоду, звичайно ж, помийте.
ЩО ПРИГОТУВАТИ З ПОЛУНИЦІ
Звичайно, корисніше за все їсти її свіжою і без цукру. Корисніше - так. Але не смачніше. Полуниця ідеально підходить для всіляких десертів і пирогів: смак у неї яскравий, свіжий, запах - ні із чим не зрівняти.
Смузі й коктейлі. Особливою популярністю останнім часом користуються смузі — суміш льоду й фруктів. Такі коктейлі досить корисні та смачні. Крім полуниці в них можна додати інші ягоди або фрукти: лохину, банани, малину та навіть ківі. Якщо вам хочеться чогось більш солодкого, зробіть звичайний молочний коктейль із додаванням свіжих ягід. Ванільне морозиво в комбінації з полуницею точно подарує вам заряд бадьорості та гарний настрій.
Варення. Бабусине варення, напевно, одне із найбільш улюблених ласощів, знайомих нам із самого дитинства. Полуниця — відмінний інгредієнт для справжнього апетитного варення або джему. Варення або джем з полуниці можна використовувати як начинку для випічки або основу для холодних і гарячих напоїв.
Випічка. Полуницю використовують як інгредієнт для десертів. Полуничне тирамісу, полуничний чизкейк, полуничне желе — це лише мала частина тих солодкостей, які ви можете приготувати. Полуниця ще й елемент декору деяких дуже популярних тортів і тістечок, наприклад, десерту «Павлова». Не варто забувати і про листкову випічку – пиріжки і булочки – куди полуниця може відмінно підійти в якості начинки.
Соуси. Як не дивно, полуниця дуже добре сполучається не тільки із солодкими стравами, але і з м'ясом. Якщо хочете обновити знайомі вам рецепти, спробуйте приготувати полуничний соус: скип'ятіть полуницю в невеликій кількості води та цукру, заправте сумішшю, що вийшла, вашу страву, і приємного апетиту. Ще один рецепт полуничного соусу теж достатньо простий: завантажте трохи полуниці, м'яти та цукру в блендер, а потім перемішайте. Такий соус, звичайно, навряд чи підійде до основних страв, зате буде відмінним доповненням до гарячих млинчиків або морозива.
Салати. Полуниця — інгредієнт не тільки для фруктових салатів. Ягода відмінно сполучається із сирами, горіхами та навіть шпинатом, так що не бійтеся експериментувати.
Коментарі: 0 шт. | Переглядів: 6613 |
|
© Газета Домовик 2012-2023