Готуємо разом: білі гриби
Осіння пора є ідеальною порою року для збору грибів, тому що в нічний час доби утворюється більше роси, відбувається зволоження ґрунтового шару. При таких сприятливих умовах у величезній кількості починають рости з-під землі білі гриби, польські, красноголовці, підберезники... Саме восени можна зібрати багатий урожай лісових дарунків, зробити заготовки на зиму.
Консервовані білі гриби можуть бути основою для соусу й супу, добавкою до гарніру або самостійною холодною закускою. Приготувати їх за рецептом, простіше за все.
Отже, консервуємо білі гриби. Перед тим як консервувати білі гриби, рекомендується їх розсортувати за розмірами, оскільки великі екземпляри та дрібні разом солити або маринувати не можна.
Консервувати краще тільки наймолодші гриби з капелюшком не більше 3-5 см у діаметрі, зовсім свіжі. У справу йдуть лише капелюшки грибів або ж капелюшки з ніжкою довжиною не більше 1 см. Відрізані ніжки білих грибів можна засушити або замаринувати. Для консервування гриби ретельно очищають гострим ножем, потім сортують за розмірами і заливають чистою холодною водою на 10 хвилин. Після мийки гриби відкидають на сито для просушки і бланширують у киплячому сольовому розчині (2 г солі й 0,5 г лимонної кислоти на 1 літр води). Бланширують 5-10 хвилин, рахуючи з початку кипіння. Грибний відвар використовують для заливання консервів. Після бланшування гриби в гарячому стані розкладають у підготовлені прогріті банки й заливають відваром, у якому вони бланширувалися. У герметично закритих банках гриби повністю зберігають властиві їм у свіжому виді смак і запах.
Пропонуємо кілька перевірених рецептів готування грибів.
БІЛИЙ ГРИБ У ТУШКОВАНОМУ ВИДІ
Гриби підготовлені - 700 г; олія рослинна -100 г; сіль - 2 чайні ложки; цибуля - 50 г.
Підготовлені гриби бланширують, а потім тушкують у каструлі близько 30 хвилин з додаванням олії та солі. Коли гриби дадуть сік, тушкування припиняють. У гарячому виді їх розкладають у підготовлені скляні банки, заливають соусом, у якому вони тушкувалися, і стерилізують у киплячій воді: півлітрові - 25 хвилин, літрові - 40 хвилин, а потім закупорюють. На виході виходить готова до вживання в їжу страва.
БІЛІ ГРИБИ МОЛОДІ КОНСЕРВОВАНІ
На півлітрову банку потрібно пряностей: лаврового листа - 1 шт.; перцю запашного - 4-5 горошин.
Для готування маринаду на 0,5 л води: солі - 2 неповні чайні ложки; цукру - 1 чайну ложку; оцту столового - 0,25 склянки.
Гриби почистити, промити й бланширувати у киплячій воді 10-15 хвилин залежно від розмірів грибів або їхніх частин. Потім відкинути на друшляк, дати стекти воді й укласти в півлітрові стерильні банки, на дно яких попередньо покласти пряності. Приготовленим гарячим маринадом залити гриби, банки накрити стерильними кришками і стерилізувати в киплячій воді 35-40 хвилин. Потім банки вийняти, закатати, перевернути нагору дном і витримати під ковдрою до повного охолодження. Зберігати в темному, холодному місці.
БІЛІ ГРИБИ, КОНСЕРВОВАНІ З ОВОЧАМИ
Інгредієнти на літрову банку: білі гриби - 500 г; морква - 300 г; цибуля ріпчаста - 50 г; коріння петрушки - 100 г; помідори - 400 г; часник - 1 зубок; зелень петрушки й селери - по 1 невеликому пучку; лавровий лист -1-2 шт.; перець запашний - 4-5 горошин; сіль - 30 г; цукор - 10 г.
У білих грибів відокремити капелюшки від ніжок. Ніжки очистити, скласти все в каструлю й відварити до готовності. Під час варіння до грибів покласти очищену моркву, ріпчасту цибулю і корінь петрушки. Відварені гриби з овочами нарізати шматочками й змішати з нарізаними помідорами.
Грибний відвар процідити, додати в нього сіль і цукор, нагріти до кипіння й уварити, як правило, майже наполовину. На дно стерильних банок покласти здрібнену зелень, лавровий лист, часточку часнику й горошки перцю. Потім покласти відварені гриби з овочами й залити грибним відваром. Банки накрити стерильними кришками і стерилізувати в киплячій воді півлітрові - 25 хвилин, літрові - 40 хвилин. Потім закатати, перевернути нагору дном і витримати під ковдрою до повного охолодження. Зберігати в темному, холодному місці.
Коментарі: 0 шт. | Переглядів: 3186 |
|
Схожі статті |
Також у розділі «Кулінарія» |
© Газета Домовик 2012-2023