Фейхоа в домашніх умовах

13 лютого 2013

Вирощування фейхоа в домашніх умовах найчастіше починають з посіву насіння. Одержати насіння досить легко, для цього потрібний бажано свіжозірваний стиглий плід. Якщо плоди переспіли або довго зберігалися насіння може не зійти, або буде вже пророщеним.

Плоди фейхоа, що дозрівають.
Плоди фейхоа, що дозрівають.

Для добування насіння, обрізаємо плід з боку хвостика, далі видавлюємо желеподібну м'якоть, і через дрібне сито промиваємо це желе до його видалення, і на ситі залишиться насіння. Насіння варто промити в слабкому розчині марганцівки, і добре просушити.

Далі готуємо земляну суміш для цього беремо: 2 частини землі, бажано листяної, 2 частини торфу і 1 частину річкового піску. Такою сумішшю заповнюємо ящик та виконуємо посів насіння. Насіння потрібно висівати неглибоко, десь на 0,5 см від поверхні ґрунту, після посіву добре обприскуємо ґрунт, так щоб він став вологим. Ящик ставимо на підвіконня, де існує можливість підтримувати температуру в межах 16-19°С.

Через місяць, якщо все пройшло вдало, з'являться сходи. А через два тижні вже почнуть з'являтися листочки. Як тільки з'являться 7-8 справжніх листочків сіянці можна пересаджувати в окремі горщики. Для пересадження необхідний трохи інший за складом субстрат: беремо 6 частин дернового ґрунту, 4 частини листяної землі і по 1 частині перегною та річкового піску.

Розмноження фейхоа живцями та щепленням є досить клопітним та застосовується дуже рідко.

ДОГЛЯД

Як тільки рослина виросте до 25-30 см можна починати формування крони.

Обрізку гілочок як правило виконують приблизно на половину, обрізка таким чином буде сприяти швидкому розвитку кістякових гілок. Подальша обрізка полягає у видаленні слабких і засохлих гілок. Для прискорення плодоносіння саджанець формують на низькому штамбі, а так само варто видаляти всю кореневу поросль. Фейхоа досить світлолюбна рослина, і тому їй саме місце на підвіконні з південного або південно-східного боку. Будьте готовими до того, що восени ваше деревце скине все листя і всю зиму простоїть роздягненим. Якщо вас не влаштовує таке положення справ, то доведеться зайнятися досвічуванням за допомогою люмінесцентної лампи.

Фейхоа рослина досить вологолюбна. Постарайтеся не допускати пересихання ґрунту, у противному випадку одержите обпадання листя, усихання гілок, також може усохнути половина коренів. Якщо після поливу у піддоні горщика залишається вода, не поспішайте її зливати, її незабаром всотає земляна грудка. У зимовий період варто побоюватися пересушеного повітря, тому рослину потрібно періодично обприскувати теплою водою.

ПІДЖИВЛЕННЯ РОСЛИНИ

Як і всі інші плодові рослини, фейхоа варто підживлювати. Підживлення виконують протягом року два рази на місяць, через рівні проміжки. Удобрювати можна комплексним добривом, у складі якого є такі речовини, як азот, фосфор і калій, так само для підживлення можна використовувати гній розведений з водою у співвідношенні 1:10, суперфосфат і зольну витяжку. Перед підживленням, рослину потрібно полити простою водою.

Для вирощування в домашніх умовах варто вибирати самопильні сорти, такі як «Кримський ранній» та «Никитський ароматний». Якщо ж ви вибрали для вирощування не самопильні сорти тоді доведеться вирощувати два деревця, а перезапилення виконувати вручну - пензликом, переносячи пилок з одного дерева на інше.

Сіянці фейхоа здатні плодоносити починаючи з віку 5-6 років. Плоди, отримані в кімнатних умовах, нічим не відрізняються від плодів, вирощених у саду або теплиці.

 Коментарі: 0 шт.   Переглядів: 8109 Подобається: 0 | Не подобається: 0  

Схожі статті

Також у розділі «Кімнатні рослини»


Привіт, гість!   Вхід

Facebook Google+ Одноклассники Twitter Вконтакте Яндекс