Рослини для затишної кухні

9 січня 2013

Кухня є досить функціональним приміщенням. І найчастіше вона переростає зі звичайного харчоблока та стає своєрідною малою вітальнею - місцем відпочинку, спілкування, прийому гостей, задушевних бесід і пісень під гітару. І тому нерідко на кухні можна зустріти не тільки телевізор, але і диванчик, газетницю, полички з книгами. Кожна господарка намагається надати своїй кухні максимальний затишок і комфорт, прикрасивши її картинами, декоративними аксесуарами та живими квітами.

Якщо ви сприймаєте свою кухню не тільки як місце прийому їжі, спробуйте декорувати її кімнатними рослинами. Грамотно підібрані та правильно розміщені рослини здатні наснажувати та вносити гармонію у будь-який інтер'єр. Давайте подивимося, які ж рослини підходять для кухні.

З ЧОГО ПОЧАТИ

Не потрібно поспішати в магазин за квітами і горщиками. Попередньо необхідно зробити найпростіші обмірювання зон, де ви плануєте розміщення рослин, оцінити освітленість - життєво важливий фактор для всіх насаджень. Рослини, які люблять світло, найкраще почувають себе біля вікон, що виходять на захід, схід і південний захід. Тому на цих підвіконнях з комфортом можуть розміститися декоративно-листяні орхідеї та суккуленти. Місцям з високою освітленістю віддають перевагу також азалія, агава, алое, молочай, кактуси, пассифлора, катарантус, цикламен, кальцеолярія та рослини сімейства товстянкових.

На північно-східних і північних вікнах добре розвиваються тільки тіньовитривалі рослини. Такими вважаються монстера, фікус, плющ, фіттонія, пілея, шефлера, спатифілюм, сансевієрія, маранта, птерис, ктенанте, нефролепіс, аукуба, аглаонема, будлея, аспідистра та деякі різновиди драцени. Чим далі від вікон, тим слабкішою є дія живлющих сонячних променів. Саме тому в орієнтованих на північ або затінених приміщення рекомендується розташовувати рослини в максимально можливій близькості до вікон або застосовувати додаткове освітлення.

Дуже важливим є і температурний режим. Віконні рами необхідно утеплити. При провітрюванні кухонного приміщення потрібно стежити за тим, щоб холодне повітря з вулиці не потрапляло безпосередньо на рослини. Щоб підтримувати необхідну вологість, опушені рослини висаджують у ящики з вологим торфом або мохами, регулярно роблять обприскування. Горщики з рослинами не повинні стояти на холодному підвіконні - це може привести до переохолодження кореневої системи, а, отже, знизити інтенсивність живлення рослини вологою та мінеральними речовинами. Можливе навіть загнивання коренів. Горщики з рослинами встановлюють на спеціальні дерев'яні підставки. Якщо ж підвіконня, навпроти, перегрівається через батарею парового опалення, що знаходиться під ним, застосовують пінопласт для створення теплоізоляції. Зазвичай кухня є найтеплішим місцем у квартирі, тому вона не підходить для тих рослин, яким у зимовий період потрібна знижена (до 10 градусів) температура. У цю групу входять камелія, агава, мирт, кактуси, юка, фуксія, цикламен, азалія, кливія, пеларгонії та інші рослини, вегетація яких узимку сповільнюється.

Харчові рослини можуть справедливо зайняти своє місце на кухні. Зазвичай на добре освітлених підвіконнях чудово розвиваються часник, цибуля, базилік, кресс-салат, чебрець, майоран, петрушка. Деякі господарки влаштовують у віконному прорізі цілі багатоярусні конструкції, для яких добре підходять низькорослі кущові сорти цих рослин. Ці насадження не тільки радують око та нюх, але й дозволяють щодня знімати невеликий урожай свіжої зелені зі своєї домашньої плантації. Великою популярністю користуються цитрусові та перець. Вони дуже оригінально виглядають навіть окремо. Ці рослини досить примхливі, зате плоди є не тільки прикрасою, але й предметом гордості домашнього садівника.

Придивіться до своєї кухні. Може бути, вона і не настільки простора, як вам би хотілося, але й у ній знайдеться місце для зелених насаджень. Підлога, стіни, віконні та дверні прорізи, поверхня меблів - підійде все, але тільки з урахуванням вимог освітленості. Навіть за допомогою елементарної полички або етажерки можна створити на кухні зелений куточок, що надає приміщенню тепло і затишок. Займаючись розміщенням рослин, не забувайте про те, що будь-які композиції та окремо розташовані рослини не повинні заважати вашим рухам при переміщенні в обмеженому кухонному просторі.

ЧОГО НЕ ЛЮБЛЯТЬ РОСЛИНИ

Не ставте квіти поруч із раковиною. Вологість тут, звісно ж, ідеальна, а от бризи води з домішкою хімічних засобів для миття посуду здоров'я рослинам не додадуть.

Страждають рослини і від дрібних крапельок жиру, які липкою плівкою покривають їхнє листя. У результаті квіти починають задихатися. Вони гірше ростуть, листя стає тьмяним, зрештою вони можуть навіть загинути. Тому хоча б раз на місяць необхідно влаштовувати “лазневий день”. Велике листя акуратно протирають змоченою в слабкому мильному розчині тканиною. Рослини з невеликими листочками спочатку цим же розчином обприскують, а потім обполіскують під душем водою кімнатної температури. До речі, це охоронить рослини і від багатьох шкідників.

ЩО МОЖНА ВИБРАТИ

Для кухні підійдуть рослини з глянсовим листям (фікуси, монстера, пальми, філодендрони). Вони затримують на листях велику кількість пилу, але їх зручно мити і протирати.

Із пряно-ароматичних трав на кухні доречні: коріандр, петрушка, базилік, чебрець. Вони й гарні, і володіють фітонцидними властивостями, і практична користь від них безсумнівна - свіжа зелень на столі.

А ось кактусам, багатьом видам цибулевих і субтропічним рослинам, що потребують прохолодної зимівлі, на кухні може бути занадто пекуче та незатишно.

РОЗМАЇТІСТЬ ОФОРМЛЕННЯ

Образ кухні може бути різним, і, напевно, він у кожного свій. Комусь миліше закопчене вогнище, а комусь необхідна білосніжна стерильність. Кухня може бути як найтеплішим і затишним місцем у квартирі, так і холодним хай-тек-гігантом. Звісно ж, і рослини, що прикрашають її, повинні чітко потрапляти в стиль.

Для звичайної затишної кухні годяться будь-які кімнатні квіти. Вимоги прості: не повинно бути голої землі, кашпо - цільні ємкості, а не горщики з піддонами (все-таки поруч продукти), обов'язково щось квітуче (сенполії, гібіскус), щось плодове (перчик). Можна посадити і лимон. Можна влаштувати навіть міні-город, але скоріше декоративного, ніж утилітарного характеру.

Якщо кухня задумана як середньовічний постоялий двір з фальшбалками на стелі, “цегельною кладкою” або каменем на стінах і відповідному дусі часу аксесуарами, рослин повинна бути мінімальна кількість, тому що реально це були дуже темні приміщення. Плюща, що в’ється на стіні та балці, цілком достатньо.

У “стерильній” кухні добре тримати орхідеї або бромелієві. Якщо ви тяжієте до мінімалізму, варто вибрати одну або дві рослини, але дуже якісні та цікаві. Зверніть увагу на кавове дерево - дуже невибагливе, незвичайної форми, постійно квітуче, з темно-червоними плодами.

Все це може прикрасити вашу кухню і додати їй блиск і неповторність.

 Коментарі: 0 шт.   Переглядів: 9740 Подобається: 0 | Не подобається: 0  

Також у розділі «Кімнатні рослини»


Привіт, гість!   Вхід

Facebook Google+ Одноклассники Twitter Вконтакте Яндекс