Молода картопля
Молода картопля, тільки що викопана із землі, просто приготовлена, вона багата вітаміном С і у ній мало жирів, так що будемо думати про літо та їсти ці прості й привабливі страви з картоплі.
Споживання картоплі благотворно позначається при захворюваннях, пов'язаних з порушенням обміну речовин. Картопля допомагає нейтралізувати надлишки кислот, що накопичуються в організмі. Завдяки високому вмісту калію картопля сприяє виведенню води з організму й регулюванню тим самим обмінних процесів.
Молода картопля погано зберігається і її бажано купувати у невеликих кількостях. Вибирайте тверді, без темних і зелених плям, бульби, їх завжди треба діставати з упаковки і зберігати в прохолодному темному місці, щоб запобігти проростанню.
Оскільки всі корисні речовини знаходяться близько до шкірки, не варто чистити молоду картоплю, тільки добре терти щіткою. Найкращий спосіб зберегти вітаміни - готувати її на парі, але ніщо не може конкурувати з усіма улюбленою вареною картоплею.
МОЛОДА КАРТОПЛЯ З ПЕТРУШКОЮ, М'ЯТОЮ Й ЦИБУЛЕЮ
900 г молодої картоплі, 1 ст. л. порізаної свіжої петрушки, 2 ст. л. нарізаної свіжої м'яти плюс ціла гілочка, 1 ст. л. нарізаної свіжої шніт-цибулі, 40 г вершкового масла, морська сіль і чорний мелений перець.
Промити, але не чистити картоплю, тому що в шкірці міститься багато вітамінів. Покласти велику картоплю на дно каструлі, дрібну зверху. Залити киплячою водою, посолити й додати гілочку м'яти. Накрити щільно кришкою і варити 20 хвилин. Щоб перевірити, чи готова картопля, застромити в неї паличку - картопля повинна бути м'якою, але не розвалюватися.
Тим часом змішати масло з травами й чорним перцем. Злити картоплю, додати масло, накрити каструлю кришкою і трохи потрясти, щоб вся картопля була покрита трав'яним маслом.
МОЛОДА КАРТОПЛЯ В СМЕТАНІ
1 кг молодої картоплі, 1/2 скл. сметани, 1 ст. л. масла, 1/2 ч. л. солі, 1 пучок зелені.
Відварити молоду картоплю в підсоленій воді, воду злити, покласти сметану, масло, перемішати струшуючи і не перетворюючи на кашу. Зверху посипати дрібно нарізаною зеленню.
МОЛОДА КАРТОПЛЯ З ГРИБАМИ В СМЕТАНІ
1 кг молодої картоплі, сіль, ложка жиру, 250 г змішаних свіжих грибів, 2 цибулини, склянка сметани, сіль, перець, зелень, 3 - 4 яйця.
Очищену молоду картоплю розрізати на половинки або 4 частини, залити водою, зварити, відцідити. Покласти в картоплю ложку жиру, прикрити. Гриби й цибулину присмажити, посолити, тушкувати до випарювання соусу. Залити гриби сметаною, змішаною з яйцями. Відразу після змішування залити картоплю й повільно підігрівати, щоб маса загустіла. Розкласти на тарілки. Подавати страву, рясно посипавши зеленню, із салатом з огірків або помідорів.
КАРТОПЛЯ З БРИНЗОЮ
10-12 шт. картоплин, 4 ст. ложки тертої бринзи, 5 ст. ложок масла, зелень, сіль.
Очищену картоплю покласти в каструлю, залити гарячою водою, посолити й варити при слабкому кипінні. Потім воду злити, а картоплю обсушити. Готову картоплю покласти на тарілку, полити розтопленим вершковим маслом, зверху посипати тертою бринзою, рубаною зеленню петрушки або кропу.
Окремо можна подати кефір або кисляк.
МОЛОДА ЗАПЕЧЕНА КАРТОПЛЯ ПО-ГРЕЦЬКИ
500 г молодої дрібної картоплі, бажано червоної, 1/4 чашки свіжовижатого лимонного соку, 2 ч. л. маслинової олії, 1 маленький зубочок часнику, порубаний, 1 ч. л. сушеного орегано, 1/4 ч. л. солі, свіжомелений чорний перець за смаком, 1/2 чашки води, порубана петрушка для прикраси.
Поріжте картоплю на половинки. Змішайте лимонний сік, маслинову олію, часник і орегано в чашці, і як слід перемішайте. Викладіть фольгою форму для запікання 20х20 см. Викладіть картоплю у форму й вилийте лимонну суміш зверху. Посоліть і поперчіть, перемішайте. Улийте воду. Запікайте в розігрітій до 200°С духовці від 45 хвилин до години, іноді перемішуючи картоплю, що до кінця готування повинна стати м'якою, зарум'янитися і всотати всю рідину.
МОЛОДА КАРТОПЛЯ ЗІ СМАЖЕНИМ СИРОМ
1 кг картоплі, 300 г російського сиру, 2 ст. ложки борошна, 2 яйця, 2 ст. ложки панірувальних сухарів, 70 г масла для обсмажування сиру.
Відібрати бульби молодої картоплі однакового розміру (невеликі), почистити й відварити в курячому або м'ясному бульйоні, додавши сиру цибулину. Поки вариться картопля, підготувати сир. Нарізати його скибочками товщиною 1 см, запанірувати кожну у борошні, вмочити в збитих яйцях, обваляти в дрібних панірувальних сухарях і обсмажити з обох боків до золотавої скоринки.
Зварену молоду картоплю гіркою викласти без рідини на підігріте блюдо, навколо укласти скибочки смаженого сиру, посипати дрібно нарізаною зеленню.
МОЛОДА КАРТОПЛЯ-ГРИЛЬ
400 г картоплі, 1 ст. ложка рослинної олії, 30 г вершкового масла, сіль, мелений червоний перець.
Молоду картоплю середнього розміру (приблизно однакову за формою) почистити, помити, просушити на рушнику, покласти на змазаний рослинною олією лист фольги, загорнути у вигляді пакета й запекти в гарячій духовці на решітці. Через 20-25 хвилин, коли картопля стане м'якою, вийняти її з фольги на пласку тарілку, посолити, полити розтопленим вершковим маслом і рясно посипати меленим червоним перцем. Подати до маринованих або квашених овочів.
МОЛОДА КАРТОПЛЯ В МАСЛІ
Почистіть дрібну молоду картоплю. Промийте її і просушіть. Покладіть її на сковороду з гарячим маслом і прикрийте кришкою. Коли картопля підрум'янилася з усіх боків - значить, вона готова. Посипте її зверху сіллю й кропом.
Ця страва буде ще смачнішою, якщо до неї додати свіжі зелений огірок і помідор.
МОЛОДА КАРТОПЛЯ ЗАПЕЧЕНА З СИРОМ
10 шт. картоплин, 1 склянка сметани, 2 ст. ложки тертого сиру, 3 ст. ложки масла, зелень, сіль.
Очищену молоду картоплю зварити в підсоленій воді й обсушити. Потім перекласти на сковороду, залити сметаною, посипати тертим сиром, збризкати маслом і запекти в духовці. При подачі до столу посипати дрібно нарубаною зеленню й полити маслом.
КАРТОПЛЯ, ПЕЧЕНА В СОЛІ
Приблизно однакові за розміром бульби, не чистячи, помити, укласти в невисокий жароміцний посуд, засипати сіллю й поставити у гарячу духовку. Картопля буде готова через 30 хвилин. Подати із солоними, квашеними або маринованими овочами, гострим салатом зі свіжих овочів, оселедцем, смаженою рибою.
Коментарі: 0 шт. | Переглядів: 10545 |
|
Схожі статті |
Також у розділі «Кулінарія» |
© Газета Домовик 2012-2023