Як змусити фіалку квітувати? План дій

27 лютого 2013

Пересаджуємо фіалку у свіжий пухкий ґрунт, при необхідності в менший горщик. Під час пересадження обірвіть весь нижній ряд листя. Не бійтеся, фіалка спокійно переживе втрату 4-5 листочків.

Переставляємо фіалку ближче до світла. Якщо перед південним вікном росте високе дерево, можна ставити прямо на підвіконня, крона дерева розсіє світло, і фіалка не отримає опіків. Якщо вікно відкрите сонцю, його можна злегка затінити за допомогою світлозахисної плівки або, по старинці, калькою.

При вирощуванні під лампами, пригадайте, коли ви їх міняли. Приблизно через рік лампа тьмяніє, і, якщо оку це не помітно, то рослина буде відчувати нестачу світла. Іноді лампу потрібно просто протерти від пилу (якщо вологою ганчіркою, то тільки після остигання). До речі, і фіалку теж. Підніміть фіалку ближче до лампи, подовжте час досвічування.

Стежимо за вологістю повітря. Отут всі способи гарні, але зволожувач, мабуть, найзручніший. А коли фіалок буде досить багато, вони й самі будуть створювати в домі сприятливий мікроклімат.

Через пару тижнів після пересадження починаємо підживлювати фіалку добривом з підвищеним вмістом фосфору. Можна спробувати будь-яке добриво для красивоквітучих рослин, тільки зменшивши концентрацію у 2-3 рази. Якщо фіалка знаходиться на звичайному поливі - переведіть її тимчасово на ґніт.

Фіалки добре закладають квітконоси у прохолоді. Хоча б тимчасово виносьте її на ніч у найбільш прохолодне місце в будинку. Градусів 15-16 буде дуже добре. Тільки, якщо вона звикла до «тропіків», знижуйте температуру поступово.

Через місяць знову обірвіть нижній ряд листя. Дуже часто фіалка починає квітувати після падіння з полички та втрати більшої частини листя.

Якщо ви перепробували вже все, що можна, а фіалка не квітує, пригрозіть їй відром для сміття. Трохи «нераціонально», але іноді допомагає. Якщо душа повстає проти такого насильства, можна спробувати більш м'який спосіб - похвалити «прилюдно» фіалочку, що розквітла (виховання наслідуванням).

Ну, а якщо і це вас з фіалкою нікуди не привело - віддайте її кому-небудь, може, зміна клімату піде їй на користь.

 Коментарі: 0 шт.   Переглядів: 7723 Подобається: 0 | Не подобається: 0  

Також у розділі «Кімнатні рослини»


Привіт, гість!   Вхід

Facebook Google+ Одноклассники Twitter Вконтакте Яндекс