Готуємо незвичайне варення з полуниці
Починається ягідний сезон, так чому б вам не побалувати своїх рідних і близьких незвичайним частуванням - варенням з полуниці? «Що ж отут незвичайного?» - запитаєте ви. Звичайно нічого, якщо просто приготувати його з ягід і цукру. А от якщо підійти до цього процесу з фантазією, то результат буде досить оригінальним.
СУНИЧНО-АПЕЛЬСИНОВЕ ВАРЕННЯ
Полуниця - 2 кг, цукор - 1 кг, апельсин - 1 шт.
Апельсин ретельно миють, нарізають невеликими шматочками (разом зі шкіркою). Полуницю перебирають, миють і дають стекти зайвій воді. Потім засипають цукром і залишають на 3 години. До полуниці з цукром додають шматочки апельсина, ставлять на слабкий вогонь, доводять до кипіння. Після того, як сунично-апельсинове варення закипить, його проварюють ще близько 10 хвилин. Знімають з вогню, відставляють на 7-8 годин. Через зазначений час варення знову доводять до кипіння. Варять на слабкому вогні, часто помішуючи і знімаючи піну, протягом 10 хвилин.
Готове варення розфасовують по стерилізованих банках і закупорюють.
ПОЛУНИЧНЕ ВАРЕННЯ “СВІЖІСТЬ”
Ягоди полуниці - 2 кг, цукор - 1,5 кг, лимон - 2 шт., листя м'яти - 25 шт., листя базиліка - 25 шт.
Ягоди полуниці перебирають, миють і дають їм трохи обсохнути, для чого викладають на паперовий рушник.
У глибоку миску кладуть полуницю і, засипавши її цукром, залишають на кілька годин, поки не виділиться сік.
Як тільки полуниця пустить сік, миску ставлять на невеликий вогонь і варять близько 5 хвилин (після закипання). Через зазначений час додають попередньо вимите листя базиліка і м'яти. Варять ще 5 хвилин.
Миють лимони, цедру натирають на дрібній тертці, а м'якоть ріжуть маленькими шматочками.
Цедру і м'якоть лимона додають у варення і, проваривши його на слабкому вогні ще близько 15 хвилин, відставляють у бік на 8-10 годин.
Потім знову ставлять на вогонь, доводять до кипіння, проварюють ще 5 хвилин. Готове варення розливають по стерилізованих банках і закатують.
ПОЛУНИЧНЕ ВАРЕННЯ “РУБІНОВЕ”
Полуниця (бажано дрібна) - 1 кг, пелюстки чайної троянди - 200 г, цукровий пісок - 1,2 кг, вода - 100 мл, лимонна кислота - 0,5 ч. л.
Підготовлену полуницю кладуть у таз, засипають половиною норми цукру й залишають на 7-8 годин.
Пелюстки чайної троянди миють під проточною водою. З води і цукрового піску, що залишився, готують сироп. Додають у нього лимонну кислоту, пелюстки чайної троянди, доводять до кипіння.
Як тільки сироп закипить, у нього додають ягоди, варять на невеликому вогні близько 5 хвилин. Виключають вогонь, дають варенню повністю охолонути. Потім знову доводять до кипіння, проварюють ще приблизно 10 хвилин. Готове варення розфасовують у стерилізовані банки і закатують.
ВАРЕННЯ ПОЛУНИЧНЕ ЗІ СПЕЦІЯМИ
Спіла полуниця - 2 кг, цукор - 2 кг, зірочки бад’яну - 2 шт., палички кориці - 2 шт.
Ягоди підготовляють, перекладають у каструлю (таз), засипають цукром і залишають на 3 години.
По закінченні зазначеного часу полуницю ставлять на вогонь, доводять до кипіння, варять 10 хвилин (після закипання). Відставляють убік, поки варення не охолоне.
Як тільки воно охололо, знову ставлять на маленький вогонь і доводять до кипіння.
Коли варення закипіло, у нього кладуть зірочки бад’яну, палички кориці і проварюють ще близько 10 хвилин.
Розливають по стерилізованих банках і закатують.
ВАРЕННЯ З ПОЛУНИЦІ З ПЕКТИНОМ
Полуниця - 3 кг, цукор -1,5 кг, пектин - 20 г.
Полуницю перебирають, миють, залишають у друшляку, поки не стече вода. Ягоди ділять на 2 рівні частини. Одну частину подрібнюють, використовуючи м'ясорубку або блендер.
До здрібненої полуниці додають цукор, ягоди, що залишилися, пектин. Ставлять таз на невеликий вогонь, дають варенню закипіти, після чого відразу знімають з вогню і відставляють у бік на 1 годину.
Через зазначений час додають цукор, що залишився, знову доводять варення до кипіння, проварюють ще близько 15 хвилин. Ще гарячим розкладають по стерилізованій тарі й закатують.
ПОЛУНИЧНЕ ВАРЕННЯ З РЕВЕНЕМ І ІМБИРОМ
Полуниця - 1 кг, черешки ревеню - 1 кг, корінь імбиру - 50 г, цукровий пісок - 2 кг, вода - 200 мл.
Ягоди полуниці перебирають, чистять від плодоніжок, ретельно миють і на пару хвилин залишають на чистому рушнику, щоб вони злегка обсохли. Черешки ревеню миють і очищають від шкірки.
Ревінь і полуницю нарізають дрібними шматочками довільної форми і змішують у глибокому тазі.
Додають воду, ставлять таз на маленький вогонь, доводять суміш до кипіння. Періодично помішуючи, проварюють приблизно 10 хвилин.
Потім додають імбир (цілий корінь), третину всього обсягу цукру і, постійно помішуючи, варять ще близько 5 хвилин.
Потім, невеликими порціями додаючи цукор, що залишився, проварюють ще 5-7 хвилин.
Знімають з вогню і залишають на 8-10 годин.
Потім варенню знову дають закипіти, варять на слабкому вогні ще близько 10 хвилин. Знову відставляють убік на 8-10 годин. Із уже повністю остиглої заготовки прибирають імбирний корінь. Розкладають варення по попередньо стерилізованих банках і закатують.
ВАРЕННЯ ПОЛУНИЧНЕ З ВИШНЕЮ
Ягоди полуниці - 1 кг, вишня - 1 кг, цукор - 1,2 кг, лимонний сік - 5 ч. л.
Полуницю перебирають, чистять, ретельно миють, дають стекти воді. Подрібнюють ягоди за допомогою м'ясорубки або блендера. Вишню миють, видаляють кісточки і також подрібнюють за допомогою блендера.
В одному посуді з'єднують здрібнену полуницю, вишню, цукор. Ставлять на невеликий вогонь і, часто помішуючи, варять протягом 30 хвилин. Приблизно за 10 хвилин до кінця варіння додають лимонний сік.
Готове варення розкладають по стерилізованих банках, закупорюють.
Коментарі: 0 шт. | Переглядів: 3721 |
|
© Газета Домовик 2012-2023