Літній цистит
Таке захворювання як гострий цистит може з'явитися не тільки в холодну пору року, але і влітку, зіпсувавши довгоочікувану відпустку.
Влітку ми ведемо більш активний спосіб життя: виїзди на природу, на дачу, купання у водоймах. Все це може привести до розвитку запального процесу в сечовому міхурі.
Напевно, кожній жінці знайомі симптоми циститу - це прискорене (кожні 20-30 хвилин) хворобливе сечовипускання, відчуття печіння при сечовипусканні, біль в області сечового міхура і внизу живота.
ЩО ТАКЕ ЦИСТИТ
Цистит - це запалення стінок сечового міхура. Захворювання може розвинутися внаслідок сильного переохолодження організму, зниження імунітету і при недолікованих захворюваннях сечостатевої системи.
ЧОМУ ЧАСТІШЕ ХВОРІЮТЬ ЖІНКИ
Вся справа в особливостях будови жіночої сечостатевої системи. Сечовипускальний канал у жінок широкий і короткий, що сприяє частому проникненню інфекції в орган безпосередньо із зовнішнього середовища. У літніх жінок виникнення циститу найчастіше буває пов'язано з недостатністю естрогенів (жіночих статевих гормонів).
ЯК ЛІКУЄТЬСЯ ЦИСТИТ
Звичайно ж, лікування циститу має бути комплексним, оскільки захворювання часто приймає хронічний перебіг.
Щоб позбутися від захворювання, показаний прийом протизапальних, антисептичних, сечогінних і спазмолітичних препаратів, які призначить лікар. Хворому необхідний постільний режим, а також дотримання молочно-рослинної дієти, виключення з раціону гострих, пряних страв. Показано рясне пиття до двох літрів на добу.
Не можна забувати і про рецепти народної медицини, які досить ефективні при лікуванні циститу. Для зняття спазмів в якості болезаспокійливого і протизапального засобу рекомендується наступний збір: взяти по 1 частини насіння петрушки і трави чистотілу і 4 частини листа мучниці. Приготувати відвар (1 ч. ложку суміші заварити 2 склянками окропу, настояти), приймати по півсклянки 3-4 рази на день через півтори години після їжі.
Для дезінфекції призначають і такий збір: взяті в рівних пропорціях трава хвоща польового і суцвіття ромашки аптечної (пити гарячий свіжоприготований настій по 3 склянки на день). Як правило, хворобливі відчуття зникають через 2-3 дні.
Хорошим сечогінну та протизапальну дію має відвар листків брусниці, приймати який необхідно по півсклянки тричі на день.
Головне, що хочеться порадити: не запускати захворювання, підійти до лікування циститу комплексно, слідувати призначенням лікаря!
Коментарі: 0 шт. | Переглядів: 6755 |
|
Також у розділі «Народна медицина» |
© Газета Домовик 2012-2023