Як законсервувати або заквасити кавуни
Як відомо, кавуни - це джерело вітамінів. Тому сьогодні ми пропонуємо поповнити свої комори цим чудовим продуктом на зиму за допомогою квашення й соління.
Є два види консервування кавунів: квашення й соління. Квасять кавуни, заливши їх 2-3%-вим розчином солі й обов’язково зберігають при температурі не вище +5°С. Квашені кавуни мають приємний кисло-солодкий смак і зберігають аромат доданих пряностей.
Солять же кавуни, заливши 5%-вим розсолом із пряностями або без додавання їх. За смаком вони кисло-солонувато-солодкі. Для соління й квашення придатні кавуни тільки свіжі, цілі, без будь-яких ушкоджень. Зелені або переспілі кавуни для соління непридатні. Краще солити кавуни невеликі - діаметром не більш 15 см і вагою до 1,5 кг.
Способів квашення й соління кавунів багато, але кращими з них є наступні.
КВАШЕНІ ПО БАБУСИНОМУ РЕЦЕПТУ
Наші прабаби застосовували раніше такий спосіб квашення. На дно бочки насипають шар чистого піску товщиною приблизно 2 см, на який щільно укладають кавуни в один ряд. Зверху кавуни посипають товченою сумішшю кориці й гвоздики й засипають піском, щоб він заповнив усі порожнечі й покрив кавуни шаром в 1-2 см. Потім кладуть другий ряд кавунів, пересипають їх цим же пряностями, а зверху піском, як і перший ряд. Таким чином, укладають кавуни доверху бочки, а потім їх заливають розсолом. Розсіл у бочку слід наливати повільно, поки він не вбереться піском і не покриє поверхню кавунів. Бочку з кавунами накривають дерев’яним колом і зверху кладуть гніт.
Протягом 1-2 днів бочку з кавунами витримують у теплому місці, потім її переносять у холодний підвал, де зберігають при температурі не вище 5°С.
КАВУНИ В ДІЖЦІ
Відібрані кавуни миють, обережно кладуть рядами в діжку, заливають розсолом і поверх них кладуть дерев’яне коло й гніт, щоб кавуни не спливли. Через 1-2 дня діжку з кавунами переносять у холодний підвал, де й зберігають при температурі від 0 до 5°С. Через 40-50 днів кавуни просоляться і їх можна вживати в їжу.
КАВУНИ КВАШЕНІ У ВЛАСНОМУ СОКУ
Іноді квасять кавуни у власному соку. Роблять це так. На дно бочки накладають шар (8-10 см) здрібнених на невеликі шматочки спілих кавунів. На цю масу кладуть ряд цілих митих кавунів. Зверху цілі кавуни засипають здрібненими з таким розрахунками, щоб перший ряд кавунів і проміжки між ними були заповнені здрібненою масою. При перекладанні кожного ряду кавунів здрібненою масою її одночасно пересипають дрібною сіллю з розрахунку 2-3% до ваги плодів, що укладають у бочку. Зверху кладуть дерев’яне коло й невелике гніт.
Бита маса, як правило, готується з потрісканих або розбитих спілих, але цілком здорових кавунів. Після дводенного витримування в теплому місці бочку ставлять у холодний підвал.
КАВУНИ В БАНКАХ
У стерилізовані банки вкласти шматочки кавуна без шкірочки, залити окропом на 10 хв., прикрити кришкою.
Злити воду в каструлю, додати 1 ст. л. з гіркою солі, 2 ст. л. з гіркою цукру, скип’ятити. У банку покласти 1 ч. л. без гірки лимонної кислоти, залити окропом і закупорити.
Коментарі: 0 шт. | Переглядів: 1286 |
|
Також у розділі «Кулінарія» |
© Газета Домовик 2012-2023