Щоб хліб був свіжим

23 квітня 2020

Особливо це актуально зараз в умовах карантину, щоб якомога рідше виходити на вулицю.

То що ж слід робити? Зберігайте його в морозилці і він залишиться свіжим! Для цього потрібно нарізати свіжий і добре охолоджений хліб на порції, загорнути їх в алюмінієву фольгу, помістити в щільний, пакет, що герметично закривається, або просто в щільно закритий поліетиленовий пакет і покласти - в морозильник. У вас завжди буде свіжий хліб. При необхідності його витягують з морозилки і дають йому відтанути в холодильнику.

Щоб прискорити відтавання, можна використовувати тостер (якщо хліб уже нарізаний на скибочки) або мікрохвильовку.

Правильно заморожений хліб не втрачає смакових якостей і поживних властивостей. Після відтавання він такий же свіжий, хоч і не такий хрусткий.

Можна заготовити і булочки до сніданку. Випікають їх половину необхідного часу, потім охолоджують, поміщають у герметичний пакет і кладуть в морозильник. При необхідності їх потрібно просто вийняти з пакета, викласти на деко в попередньо розігріту до 200 ° С духовку і допекти до кінця.

Якщо ви заморозили вже готові булочки, то перед подачею на стіл помістіть їх на 5-7 хвилин у попередньо розігріту до 200 ° С духовку і випікайте до появи хрусткої скоринки.

НА ЗАМІТКУ:

  • Хліб з дріжджового тіста з великим вмістом пшеничного борошна рекомендується з’їдати якомога швидше. Хліб з тіста з закваскою з великим вмістом житнього борошна, навпаки, можна їсти три-чотири дні. Що ж стосується хліба зі змішаного борошна (з дріжджового тіста або ж заквасочного), тут терміни особливої ролі не грає.
  • Соломка солона і солодка може зберігатися до трьох місяців, київська - до місяця, сухарі - від місяця (здобні, з великим вмістом жиру), до року - прості. У сухарях, хрустких хлібцях і сушках черствіння майже не відбувається, а в бубликах іде повільніше, ніж у хлібі.
  • Не рідше одного разу на тиждень видаляйте з хлібниці хлібні залишки - шматочки, скибочки, крихти, протирайте її слабким 1-2 процентним розчином оцту або питної соди, а потім добре просушуйте. Бажано житній і пшеничний хліб зберігати окремо: білий хліб легко сприймає запах чорного, втрачаючи смак.
  • Бублики, сушки і сухарі потрібно зберігати окремо від хліба і булочних виробів. При спільному їх зберіганні бублики, сушки і сухарі втрачають крихкість, розм’якшуються, а хліб швидше черствіє.
  • Для зберігання хліба можна використовувати найрізноманітніші хлібниці, але, якщо зберігати його в берестяних хлібницях, він залишається свіжим протягом декількох діб.
 Коментарі: 0 шт.   Переглядів: 1744 Подобається: 0 | Не подобається: 0  

Схожі статті

Також у розділі «Кулінарія»


Привіт, гість!   Вхід

Facebook Google+ Одноклассники Twitter Вконтакте Яндекс