Готуємо страви з печінки
Деяким людям здається, що печінка - це продукт нижчої якості в порівнянні, наприклад, з м'ясною вирізкою. Ця думка помилкова, тому що серед субпродуктів саме печінка відрізняється найвищим вмістом корисних і живильних речовин.
Тому майстри кулінарії відносять цей продукт до делікатесів, а дієтологи рекомендують вживати печінку в лікувальних і оздоровчих цілях.
ЧИМ КОРИСНА ПЕЧІНКА?
У печінці дуже багато повноцінних білків, до складу яких входять такі важливі елементи, як залізо й мідь, причому у формі, що легко засвоюється.
Залізо необхідне нашому організму для нормального синтезу гемоглобіну, а мідь давно відома своїми протизапальними властивостями.
Крім цих елементів, печінка містить кальцій, магній, натрій, фосфор, цинк; вітаміни А і С, вітаміни групи В; амінокислоти: триптофан, лізин, метіонін.
Особливо багата печінка вітаміном А, який необхідний для здоров'я нирок, роботи мозку, нормального зору, а також для гладкої шкіри, густого волосся і міцних зубів.
Правильно приготовлена зі свіжої печінки страва може забезпечити нашому організму повну денну норму багатьох вітамінів і мінералів, тому печінка так корисна маленьким дітям, вагітним жінкам і людям, схильним до атеросклерозу й діабету.
ЯК СМАЧНО ПОСМАЖИТИ ПЕЧІНКУ?
Печінка (використовувати можна будь-яку печінку - курячу, яловичу, свинячу) - 0,5 кг, сіль, борошно, рослинна олія, 1 велика цибулина.
Печінку вимити, очистити від усіх плівок. Нарізати шматочками приблизно 4 х 4 см (або більше), товщиною 1 см. Відбити злегка через плівку.
Кожний шматочок обваляти в борошні й викласти на вже гарячу сковорідку. Обсмажувати з одного боку 2-3 хвилини. Перевернути й присолити обсмажений бік кожного шматочка. Коли другий бік теж буде готовий, викласти шматочки на тарілку й присолити другий бік. У цьому і є секрет готування - адже якщо солити печінку заздалегідь, вона стане жорсткою, як підошва.
Після того, як печінка буде вся готова, вилучити з олії на сковороді все зайве й обсмажити порізану півкільцями цибулину до м'якості. Коли цибуля буде готова, викласти на неї печінку, закрити кришкою й дати постояти хвилин 5. Перед подачею перемішати.
НІЖНИЙ ПАШТЕТ З КУРЯЧОЇ ПЕЧІНКИ
500 г курячої печінки, 2 моркви, 1 цибулина, 200 г вершкового масла, чорний мелений перець, сіль.
Очистити цибулю і моркву.
Цибулю порізати дрібно, а моркву натерти. Обсмажити на 100 г олії разом з печінкою. Посолити, поперчити.
Коли печінка буде готова, перекрутити її двічі на м'ясорубці або збити в блендері, додати розм'якшене вершкове масло, що залишилося.
Знову збити до стану пишної однорідної маси.
Паштет зберігати в скляному посуді в холодильнику. Робіть невеликими порціями на 2-3 дні, не більше.
ПЕЧІНКА З ЯБЛУКАМИ ТА ЦИБУЛЕЮ
500 г яловичої печінки, 4 цибулини, 2 яблука, 1 склянка молока, 150 г вершкового масла, борошно (для панірування), чорний мелений перець, сіль.
Цибулю нарізати кільцями й обсмажити до золотавого кольору на вершковому маслі. Яблука очистити від шкірки, видалити серцевину, нарізати часточками. Обсмажити їх на вершковому маслі. Печінку нарізати невеликими шматочками, замочити на 40 хвилин у молоці. Потім обваляти кожний шматочок у борошні, посолити, поперчити й обсмажити до готовності на вершковому маслі. На готову печінку викласти обсмажені яблука, а зверху - цибулю.
Коментарі: 0 шт. | Переглядів: 3440 |
|
Схожі статті |
Також у розділі «Кулінарія» |
© Газета Домовик 2012-2023