Чак-чак
Чак-чак - це візитна картка, традиційна страва татарської кухні. Жодне татарське свято, весілля, урочистість не проходять без цієї солодкої медяної страви.
Яйця - 4 шт., борошно - 350-400 г (залежно від борошна, і від розмірів яєць), сіль - 1/3 ч. л., сода - 0,5 ч. л., мед - 1 скл., цукор - 1 скл., мигдаль (або волоські горіхи) для прикраси, олія рослинна для обсмажування - 1 л.
На робочу поверхню насипати борошно гіркою, зробити в ньому лунку, і поступово вливати туди яйця, збиті з сіллю та содою, замішуючи тісто. Тісто не повинне бути липким і м'яким. Прибрати замішане тісто в пакет на 15-20 хвилин.
Розділити тісто на 2 частини, і кожну частину тонко розкотати на присипаному борошном столі. Розкатані листи прибрати вбік, для того, щоб вони трохи підсохли (хвилин 10-15, і щоб протяг не потрапляв на них). Але не пересушіть. Інакше важко потім буде нарізати, тісто буде ламким.
Розкатані листи розрізати на смуги шириною 5 см. Смуги скласти навпіл, і покласти по три смуги одну на одну, присипавши трохи між собою борошном. Нарізати зі смуг тонку локшину, розкидати її по столу.
У казані розігріти рослинну олію, і частинами, маленькими партіями по-швидкому (на середньому вогні), обсмажити локшину. Обсмажуємо буквально 1-2 хвилини, пару разів помішавши. Як тільки "локшина" ледве підрум’янилася відразу ж виймаємо шумівкою, і викладаємо в чашку на паперову кухонну серветку, щоб вона всотала весь зайвий жир. Локшину не пересмажуйте, вона повинна бути світло-золотавого кольору.
Готуємо сироп. 1 скл. меду і 1 скл. цукру, розігріти в товстостінній каструлі, довести до кипіння, постійно помішуючи, дати покипіти хвилини три і відставити.
Шумівкою занурити в гарячий мед мигдаль і вийняти його в окремий посуд.
Залити локшину гарячим медяним сиропом, і акуратно перемішати спочатку двома дерев'яними лопатками, потім, змоченими холодною водою руками. Перемішуємо обережно, щоб не поламати і не пом'яти «локшину». Не обпечіться, сироп гарячий!
Збризнути холодною водою тарілку і швидко, поки не охолонув сироп, викласти на неї чак-чак, формуючи гірку. Коли будете формувати гірку, сильно не притискуйте її.
Прикрашаємо відразу ж медяним мигдалем. Готовий чак-чак прибираємо в шафу, і даємо постояти до наступного дня, для того, щоб він добре схопився.
Коментарі: 0 шт. | Переглядів: 5718 |
|
Також у розділі «Кулінарія» |
© Газета Домовик 2012-2023