Солодкий та болгарський: прості й вишукані страви з перцю

30 липня 2014

Пропонуємо вам прості, але, проте, вишукані рецепти. Основу цих страв складає болгарський перець, що дуже насичений вітаміном С (за його кількістю перець посідає перше місце серед овочів), та відповідно корисний і живильний. Вміст вітаміну С в перці більший, ніж у полуниці, і майже стільки ж, скільки в смородині. Найбільше вітаміну С міститься в основі плода, біля плодоніжки, тому потрібно видаляти тільки насіння та хвостик. Намагайтеся якнайбільше вживати перець у сирому виді - адже при тепловій обробці він втрачає частину вітамінів.

ПЕРЕЦЬ ПІД ЧАСНИКОВИМ СОУСОМ 

Солодкий перець - 1 кг, часник - 1-2 головки, олія рослинна - 5-6 ст. л., зелень петрушки та кропу, сіль і оцет за смаком.

Перець вимити, очистити від насіння, розрізати четвертинками й покласти в розігріту підсолену олію. Обсмажити під закритою кришкою 10-15 хвилин, потім зняти кришку й обсмажувати до випарювання води. Потовчений із сіллю часник розвести за смаком з оцтом, додати дрібно нарізану зелень петрушки й кропу. Перець залити отриманим соусом і поставити в холодильник приблизно на годину.

Соус можна приготувати й іншим способом: протерти на тертці помідори, вилити їх у неглибоку каструлю й поставити на помірний вогонь, щоб волога злегка випарувалася. Після цього додати потовчений часник і сіль. Перець залити отриманим соусом і поставити в холодильник.

До столу подають до сиру або обсмаженої на решітці ковбаси.

ГОСТРИЙ БОЛГАРСЬКИЙ ПЕРЕЦЬ З ІМБИРОМ І ЧАСНИКОМ 

Солодкий перець (великий) - 10 шт., рослинна олія - 2/3 склянки, часник - 10-12 зубків, імбир (здрібнений) - 1/2 склянки, апельсин - 3 шт., цукор - 3 ст. л.,  чорний перець (свіжомелений) - 2 ч. л., гвоздика - 2 бутони.

Перець промити, очистити від насіння, нарізати тонкими смужками. Часник почистити, подрібнити і обсмажувати в олії разом з імбиром на невеликому вогні, 5 хвилин. Додати перець і ретельно перемішати.

З апельсинів стерти цедру, вичавити сік і додати все це в перцеву суміш. Всипати цукор, додати чорний перець і гвоздику. Ретельно перемішати і готувати на маленькому вогні під кришкою 20-25 хв., поки перець не стане м'яким. 

Відкрити кришку й продовжувати готувати на дуже маленькому вогні, поки не випариться вся рідина. Перекласти в банку, простерилізувати і закатати. 

Приготовлені таким способом перці підходять до курки, яловичини, баранини, сосисок, обсмажених на грилі.

ЧУШКА БЮРЕК (БОЛГАРСЬКА СТРАВА)

8 шт. солодкого перцю (краще червоного), 300 г фети або бринзи, 2 яйця, зелень кропу та петрушки, 1-2 помідори, 3 зубки часнику, рослинна олія, борошно, панірувальні сухарі, перець, сіль і спеції за смаком.

Перець почистити від хвостиків і насіння, видалити внутрішні перегородки, потім злегка змазати рослинною олією і запекти в духовці або мікрохвильовці до м'якості. Після того як перці охолонуть, зняти з них шкірочку.

Для начинки бринзу (або фету) дрібно покришити, додати рубану зелень, дрібно нарізані й очищені від шкірки та насіння помідори, давлений часник, білок 1 яйця, поперчити й посолити, якщо потрібно. Усе перемішати, а потім ретельно розтерти в блендері або виделкою до однорідної пасти. Підготовленою сумішшю нещільно нафарширувати перці.

В окрему ємкість випустити яйце, додати сіль, перець і спеції, потім усе перемішати й збити виделкою. Нафарширований перець обваляти в борошні, потім вмочити в яєчну суміш і обваляти в сухарях. Обсмажити з двох боків у рослинній олії на добре розігрітій сковорідці до одержання рум'яної скоринки.

ПЕРЕЦЬ, ФАРШИРОВАНИЙ М'ЯСОМ І РИСОМ 

Перець - 1 кг, м'ясо - 500 г, рис - 3/4 склянки, цибуля ріпчаста - 3 шт., масло вершкове - 50 г, томатний сік - близько 1л (можна замінити бульйоном, водою), зелень петрушки, чорний перець мелений, сіль - за смаком.

У стручків перцю зрізати верхівки разом із плодоніжкою, видалити стрижень із насінням, промити в холодній воді. 

Для фаршу дрібно нарізану цибуля пасерують на вершковому маслі до золотавого кольору, потім додають перебраний і промитий рис, за бажанням вливають томатний соус або нарізані свіжі помідори, трохи води і варять під кришкою 10-15 хвилин. Зварений до напівготовності рис змішують із м'ясним фаршем, приправляють сіллю, чорним меленим перцем і зеленню петрушки. Наповнюють цим фаршем стручки перцю.

Наповнені фаршем перці щільно укласти в широку низьку каструлю, залити бульйоном (можна водою або томатним соусом) і тушкувати на слабкому вогні до готовності, приблизно 30-40 хвилин.

Готові перці укласти на тарілку, поливши сметаною, змішаною з бульйоном, у якому варилися перці або будь-який інший соус за смаком.

ФАРШИРОВАНИЙ ОВОЧАМИ  ПЕРЕЦЬ У ТОМАТНОМУ СОКУ 

Морква - 2 кг, цибуля ріпчаста - 1 кг, капуста - 500 г, перець солодкий - 4 кг, сік томатний - 3 л, сіль - 90 г, оцет (9%) - 150 мл, перець запашний - 5-6 горошин.

Моркву, цибулю та капусту дрібно порізати і пасерувати в рослинній олії окремо. Потім змішати, посолити, поперчити й дати стекти олії. 

Перці промити, вичистити, помістити на 1 хвилину в круто посолений окріп, остудити й заповнити фаршем. У банку кинути кілька горошин перцю запашного, укласти фаршировані перці й залити прокип'яченим томатним соком, посоленим і заправленим оцтом (оцет можна замінити лимонною кислотою (близько 15 г). Банки пастеризувати, потім закатати.

ПЕРЕЦЬ, МАРИНОВАНИЙ З МЕДОМ 

Солодкий перець - 2,5 кг. Для маринаду: оцет (9%) - 100 мл, мед - 50 г, рослинна олія - 250 г, сіль - 1 ст. л.

Солодкий перець промийте, видаліть плодоніжки і насіння, наріжте кільцями. Зі 100 мл 9%-го оцту, 50 г меду, 250 мл рослинної олії й 1 ст. ложки солі приготуйте маринад, прокип'ятіть його 8-10 хвилин, додайте нарізаний перець і варіть доти, поки він не побіліє.

Потім покладіть перець у пропарені банки, залийте маринадом і відразу ж закатайте.

 Коментарі: 0 шт.   Переглядів: 18563 Подобається: 2 | Не подобається: 0  

Схожі статті

Також у розділі «Кулінарія»


Привіт, гість!   Вхід

Facebook Google+ Одноклассники Twitter Вконтакте Яндекс