Секрети смачного шашлику

6 травня 2015

Травень – чудова пора, коли можна сполучати корисне з приємним: городні турботи-роботи - і пікніки-шашлики!

Де б ви не проводили вихідні - на дачній ділянці, у саду, на річці або озері, навіть просто у дворі - місце для мангала скрізь знайдеться. Головне - бажання, гарна компанія і знання, як приготувати смачний шашлик на багатті.

ЯКЕ М'ЯСО КРАЩЕ ВИБРАТИ

Найсмачніший шашлик, соковитий і м'який, виходить зі свинини, але не з будь-якого шматочка, а з ошийка або вирізки - м'якого м'яса з невеликим жирком. Яловичину краще залишити для стейка, тому що вона сухувата. А от з курки (стегенець, ніжок) також вийде гарний шашлик.

ЯК ЗАМАРИНУВАТИ М'ЯСО ДЛЯ ШАШЛИКУ

Вибрати підходяще м'ясо недостатньо - потрібно його правильно замаринувати. Класичний варіант - найпростіші спеції (сіль, перець) і біла ріпчаста цибуля. До цього базового набору приправ ви можете додати свої улюблені спеції: часник, паприку або сушені травички, готові суміші приправ. Аматори незвичайних смаків можуть спробувати приправити шашлик імбиром або м'ятою.

Іноді в маринад додають вино, або лимонний сік і маслинову олію; томатний сік (соус) або кефір. Кожний компонент по-своєму впливає на смак страви. Такі складові маринаду, як кислі соки й алкогольні напої, розм'якшують м'ясо; сік лимона й оцет, крім цього, надають кислинку (не переборщіть); майонез додає жирності, а кисломолочні продукти або томат - м'якості й соковитості. 

Іноді для маринаду використовують і більш екзотичні інгредієнти: для шашлику по-грецьки - гранатовий сік; по-китайськи - соєвий соус у сполученні з імбиром, медом, сухим вином, часником і перцем. Дехто маринує м'ясо у квасі, пиві або виноградному соку. Що вибрати з цієї розмаїтості - вирішуйте самі.

Є й така думка, що для м'яса на шашлик найкраще сухий маринад, тобто суміш спецій без додавання рідини. Скільки кулінарів - стільки й варіантів!

ЯКІ ДРОВА ПОТРІБНІ ДЛЯ ШАШЛИКУ

Кращий шашлик вдається на дровах плодових дерев: сливових, вишневих, яблуневих. Аромат фруктових культур передається страві, і шашлик виходить чудовим. Можна також взяти дубові або кленові дрова, а от хвойні породи для шашлику зовсім не підходять.

Гілки й полінця для багаття краще підбирати рівної товщини й довжини, щоб вони прогоріли одночасно. І, звичайно, дрова мають бути сухими.

ЯК ПРИГОТУВАТИ ШАШЛИКИ

Розібравшись із нюансами, переходимо безпосередньо до готування шашликів. 

На 5 великих порцій: 1 кг м'яса; 7-8 середніх цибулин; сіль і мелений чорний перець.

М'ясо сполоснемо, обсушимо, наріжемо кубиками зі стороною приблизно 3-5 см і помістимо в емальований посуд. Алюмінієвий краще не використовувати, тому що під дією маринаду посуд окисляється. Дерев'яна ємкість також не кращий варіант, тому що дерево усмоктує сік і запах, а нам потрібно, щоб те й інше залишилося в шашлику, а не в посуді.

Цибулю чистимо, миємо й розрізаємо на 4 частини. Відокремлюємо верхні 2-3 лусочки цибулі й відкладаємо (під час смаження цибуля, нарізана таким способом, не буде падати із шампура). Іншу цибулю нарізати дрібно, потім змішати із сіллю й перцем і добре пом'яти, щоб з'явився сік.

З'єднаємо м'ясо й обидва види цибулі. Ретельно перемішаємо і залишимо шашлик мінімум на 2 години при кімнатній температурі (можна й на ніч).

Поки м'ясо маринується, розводимо багаття, щоб вугілля встигло прогоріти.

Загальні принципи устрою мангала такі: глибина його має складати приблизно 15-20 см; шар вугілля унизу - близько 5 см, а шашлик потрібно розташовувати на висоті 15 см над вугіллячками. Висоту ви можете регулювати в процесі готування, орієнтуючись на зовнішній вигляд шашлику: якщо м'ясо не прожарюється, то потрібно переставити його нижче, а якщо навпаки, починає обвуглюватися, - то підняти вище.

ЯК ЗРОЗУМІТИ, ЩО НАСТАВ ЧАС СТАВИТИ ШАШЛИК НА МАНГАЛ?

Потримайте руку над вугіллям на висоті 15 см. Якщо ви можете витримати всього пару секунд - ще рано. А якщо рука витримує жар протягом 4-5 секунд - самий час! Для птаха потрібна температура нижче, ніж для м'яса - «тест на витримку» триває 10 секунд.

Нанизуємо м'ясо на шампури, розташовуючи шматочок уздовж волокон і чергуючи із цибулею.

Розташовуємо шашлик над вугіллям і готуємо, час від часу перевертаючи. Якщо жару недостатньо, можна періодично роздмухувати вугілля, помахуючи фанеркою або чимось подібним. Якщо навпаки, жар занадто сильний, піднімаємо шашлик вище, а коли проривається полум'я - злегка збризкуємо водою.

ЯК ВИЗНАЧИТИ ГОТОВНІСТЬ ШАШЛИКУ

Час готування шашлику складає приблизно 25-35 хвилин. Щоб зрозуміти, чи готове м'ясо, потрібно розрізати один шматочок шашлику й подивитися на сік. Якщо він червонуватий - продовжуємо готувати, шашлик ще сирий всередині. Рожевий відтінок - середній ступінь просмаженості, а прозорий сік означає, що шашлик готовий.

Знімаємо шампури з мангала на блюдо або тацю й відразу подаємо гарячим, прикрасивши овочами й зеленню.

 Коментарі: 0 шт.   Переглядів: 5150 Подобається: 0 | Не подобається: 0  

Схожі статті

Також у розділі «Кулінарія»


Привіт, гість!   Вхід

Facebook Google+ Одноклассники Twitter Вконтакте Яндекс