Болить живіт? А де?

6 березня 2013

У кожного в житті хоч раз болів живіт. Іноді біль супроводжується й іншими симптомами, такими як нудота, блювота, діарея і т.п. Не завжди це привід для тривоги.

Біль у животі іноді може бути викликаний звичайним переїданням. Крім того, деякі продукти, надлишок жиру, підвищене газоутворення, нетерпимість лактози при вживанні молочних продуктів - все це може спровокувати біль, що, як правило, буде тимчасовим і пройде через кілька годин. Але існують і більш серйозні захворювання, які проявляють себе болем у животі. У животі розташовується багато життєво важливих органів.

Часто буває складно визначити, що саме болить, тому що біль подорожує. То болить трохи вище, то трохи нижче, то праворуч, то ліворуч. Крім того, буває, болить у животі, а дійсно хворий орган перебуває за його межами. Так, наприклад, характерним є біль у животі при пневмонії правої легені.

Болі навколо пупка можуть бути пов'язані з розладом кишечнику або запаленням апендикса. Апендикс може запалитися при затримці калу, що проходить через пряму кишку. Без належного лікування апендикс може прорватися та викликати перитоніт - серйозну черевну інфекцію, небезпечну для життя.

Біль трохи вище пупка, як правило, пов'язаний з проблемами в шлунку. Серед винуватців цього болю - гастрит, виразка шлунка, підвищена кислотність. Стійкі болі в цьому місці сповіщають про проблеми дванадцятипалої кишки, підшлункової залози та жовчного міхура.

Біль нижче пупка, що може також поширюватися вправо та вліво, зазвичай вказує на непорядки у прямій кишці. У жінок також можуть зустрітися інфекції та запалення сечостатевої системи. Біль у лівій верхній частині живота говорить про неполадки товстої кишки, шлунка та підшлункової залози.

Біль у верхній правій частині, особливо сильний, вказує на запалення жовчного міхура. Цей біль може відчуватися до центральної частини живота, а також віддаватися в спині. Іншими причинами таких болів є панкреатит і розлади дванадцятипалої кишки.

Біль у нижній лівій частині зазвичай пов'язаний з проблемами в прямій кишці. Різні форми коліту (виразковий, хвороба Крона, спастичний коліт) дають болючі відчуття саме тут. Біль у нижній правій частині пов'язаний із запаленням товстої кишки або апендикса. Болі, що гуляють, які зненацька виникають у різних місцях, говорять про проблеми, як правило, в одному органі.

Болі в області жовчного міхура можуть віддаватися в грудях або правому плечі.

При проблемах підшлункової залози деякі відчувають біль між лопатками.

Біль у черевній порожнині може виникнути і при гострій формі алергії, захворюваннях легенів і серця. У більшості випадків біль короткочасний.

Але при стійкому, повторюваному болю, що посилюється, який, не дай Боже, супроводжується задишкою, запамороченням, кровотечею, жаром, блювотою, необхідно негайно звернутися до лікаря.

 Коментарі: 0 шт.   Переглядів: 10839 Подобається: 0 | Не подобається: 0  

Також у розділі «Краса та здоров'я»


Привіт, гість!   Вхід

Facebook Google+ Одноклассники Twitter Вконтакте Яндекс