Основні ознаки «небезпечної» родимки

20 лютого 2013

Родимки є природними шкірними утвореннями, які є у більшості людей. Незважаючи на зовнішню подібність, всі вони підрозділяються на дві великі категорії шкірних утворень - доброякісні та злоякісні.

Є ще третя проміжна стадія - переродження родимки у злоякісне новоутворення. При виявленні такого необхідно негайно звернутися до лікаря, котрий проведе обстеження і поставить діагноз.

Наявність родимки, що псує зовнішній вигляд, - це не вирок, оскільки сьогодні на досить високому рівні виконується безболісне видалення родимок.

Особливо важливо вчасно видаляти злоякісні або родимки, що перероджуються, які, якщо не прийняти відповідних заходів, згодом можуть викликати рак шкіри та навіть привести до летального результату.

Всі родимки тільки здаються однаковими, насправді є ознаки, за якими можна відрізнити доброякісне шкірне утворення від злоякісного.

Наприклад, приводом звернутися до лікаря є ситуація, коли родимка сильно змінює свій розмір. Якщо протягом тижня родимка спочатку сильно збільшилася, а потім зменшилася, то це є достатнім приводом для того, щоб відкласти всі невідкладні справи та відвідати лікаря.

При цьому фахівці рекомендують звертатися до медиків при перших же підозрах, щоб якомога раніше почати лікування, звичайно, якщо воно буде необхідним.

Ще однією ознакою небезпечної родимки може бути її нерівномірне забарвлення. Якщо родимка має ділянки різних тонів, змінює свої кольори та відтінки, то це само по собі є приводом відвідати лікаря, щоб установити якість такого шкірного утворення.

Родимки, які змінюють кольори за схемою «чорний - синій - коричневий», у більшості випадків є злоякісними.

Однак навіть якщо одна з перерахованих ознак була виявленою, не варто панікувати завчасно та журитися про те, що це рак.

Досить часто підозри на злоякісність виявляються фіктивною тривогою, тому робити поспішні висновки не варто.

Перше, що потрібно зробити при найменших підозрах на переродження родимки на злоякісне шкірне новоутворення - це звернутися до профільного лікаря, що призначить необхідні аналізи та виявить, наскільки родимка є небезпечною.

Тільки професійний медичний підхід може розвіяти сумніви і вчасно видалити або вилікувати недоброякісне шкірне утворення на зародковій стадії.

 Коментарі: 0 шт.   Переглядів: 9228 Подобається: 1 | Не подобається: 0  

Схожі статті

Також у розділі «Краса та здоров'я»


Привіт, гість!   Вхід

Facebook Google+ Одноклассники Twitter Вконтакте Яндекс