Основні причини болю в ногах

27 лютого 2013

Що робити, якщо високі підбори й танці на святкових вечірках викликають у вас стійкі асоціації з утомою та болем у ногах?

ПРИЧИНА № 1: ВАРИКОЗНЕ РОЗШИРЕННЯ ВЕН

Найчастіше почуття важкості та болю в ногах, особливо якщо вони прогресують до вечора, наслідок захворювань, пов'язаних з порушенням кровообігу та зниженням тонусу судин, у першу чергу варикоза. Причому на початковій стадії варикозного розширення вен це може бути єдиним симптомом.

Що робити?

Пройдіть обстеження у флеболога і зробіть ультразвукову доплерографію - безболісну та швидку процедуру, що дозволить оцінити стан вен і уточнити діагноз, щоб підібрати адекватне лікування.

На початковій стадії запобігти варикоз допомагають лікувальна фізкультура, препарати-венотоніки, носіння спеціальних «антиварикозних» компресійних колгот або панчіх.

Для лікування варикозного розширення вен (ступінь «виразності» і «занедбаності» проблеми може оцінити тільки лікар) часто рекомендують склеротерапію (компресійне флебосклерозування) - введення у просвіт ураженої вени спеціальних препаратів-склерозантів. Також лікар-флеболог може порадити озонотерапію - введення озонокисневої суміші у просвіт капіляра, за допомогою цього методу видаляються дуже дрібні судинні «зірочки». Якщо ж хвороба зайшла далеко - однаково можна обійтися без операції, використовуючи новий метод - ендовазальну лазерну коагуляцію судин (ЕВЛК).

ЕВЛК вважається найсучаснішою та високотехнологічною методикою лікування варикоза, з її допомогою можна без операції видалити великі та магістральні підшкірні вени. Дана методика заснована на ефекті ендовазальної (внутрішньосудинної) коагуляції вени під впливом спрямованої енергії лазерного променя. Маніпуляції виконуються через маленький прокол у вені, під контролем ультразвукового апарата та із застосуванням місцевого знеболювання, тривають вони в середньому 40-60 хвилин, і через 20 хвилин пацієнт самостійно залишає клініку.

ПРИЧИНА № 2: ПЛОСКОСТОПІСТЬ ТА ІНШІ ДЕФОРМАЦІЇ СТІП

Якщо ноги часто болять, а швидка ходьба викликає втому, винуватим в цьому може бути не тільки незручне взуття, але й найпоширеніше захворювання стіп - плоскостопість (є статистика, що в тій або іншій формі воно присутнє у 80% дорослих людей).

Що робити?

Відправлятися на консультацію до лікаря-подиатра або ортопеда, ступінь плоскостопості та інші види деформації стіп легко виявить комп'ютерна оптична діагностика. Щоб попередити подальшу деформацію стопи, лікар підбере спеціальні устілки-супінатори, а також порекомендує профілактичну гімнастику (найпростіші вправи для профілактики плоскостопості - ходіння по масажному килимку, перекочування стопою тенісного м’ячика або олівця та ін.).

Якщо є надлишкова вага - можливо, доведеться сісти на дієту, тому що плоскостопість і зайві кілограми часто пов'язані. Про високі підбори, як і про балетки на пласкій підошві, на жаль, доведеться забути. У всякому разі, не носити їх довше півгодини.

ПРИЧИНА № 3: М'ЯЗОВІ СПАЗМИ І НАПРУЖЕНІСТЬ М'ЯЗІВ

Лише дехто може кілька годин ходити на височенних шпильках і не зазнавати ніяких неприємних відчуттів, у більшості ж анатомія стопи така, що вже через годину-іншу при ходінні на занадто високому каблуці ноги починають боліти через постійну напруженість м'язів в області зводу стопи та спазмів литкових м'язів. І це нормально!

Що робити?

Не носити туфлі на каблуці дуже довго (невеликим маневром може стати взуття на танкетці, що візуально збільшує висоту каблука), а якщо носите - менше стояти і частіше сидіти, періодично давати ногам відпочинок (зрештою, танцювати можна й босоніж). Розслабити м'язи та зняти спазми добре допомагають масаж стіп, лікувальна гімнастика, рефлексотерапія та фізіотерапія.

Якщо болі стають дуже сильними або хронічними, навіть коли ви відмовляєтеся від каблуків - необхідні консультації невропатолога й ортопеда. Зняти постійну м'язову перенапругу можна за допомогою ін'єкцій ботокса в область зводу стопи і як мінімум півроку після цього на підборах можна не просто ходити - літати. Однак останнім часом цей метод, що роки два назад вважався дуже популярним у Європі, використовується усе менше: адже навантаження на звід стопи залишається підвищеним, що, у свою чергу, неминуче стає причиною її деформації. А якщо справа зайде далеко - може навіть знадобитися операція.

ПРИЧИНА № 4: ПРОБЛЕМИ З ХРЕБТОМ І СУГЛОБАМИ

Часом у ноги «віддають» неполадки в хребетному відділі, починаючи від банальних порушень постави (за статистикою сколіоз розповсюджений ще більше, ніж плоскостопість) і закінчуючи наслідками старих травм. При цьому спина може й не боліти. На першій стадії артроза плюсневого суглоба (це так звана «кісточка» на великому пальці) сам палець ще не змінений - з'являється тільки швидка стомлюваність стопи й періодичні болі, особливо до вечора або після активного руху. А, наприклад, артритні зміни в області колінних суглобів можуть викликати почуття дискомфорту та не сильні ниючі болючі відчуття в щиколотках і стопах. Так що не затягуйте з візитом до лікаря: чим раніше вдається діагностувати захворювання суглобів - тим простіше їх вилікувати.

Що робити?

Обстежувати хребет (рентген, комп'ютерна і магніторезонансна терапія, консультації невролога й ортопеда, якщо в анамнезі є травми - також у нейрохірурга).

Для виявлення проблем з суглобами у першу чергу зазвичай потрібні ультразвукове та рентгенівське дослідження, клінічний і «ревматологічний» аналізи крові (ревматологічна проба), спеціальний аналіз на вміст кальцію в організмі.

Лікування буде залежати від виявленої проблеми. Для профілактики та на початкових стадіях захворювань опорно-рухового апарата можуть допомогти масажі, лікувальна гімнастика, різні термопроцедури, голкорефлексотерапія, гірудотерапія.

Що стосується взуття, воно повинно бути зручним та не вузьким. З носінням високих каблуків варто проявляти обережність: збільшення навантаження на проблемні області сприяє прогресуванню захворювань опорно-рухового апарата. Так що танцювати на шпильках всю ніч безперервно все-таки не варто!

ПРИЧИНА № 5: ПОРУШЕННЯ ОБМІНУ РЕЧОВИН

Варто бути особливо насторожі при надлишковій вазі, а також, якщо ви зненацька почали худнути або набирати вагу.

Що робити?

Перевірити рівень глюкози в крові та записатися на консультацію до ендокринолога, здати інші необхідні аналізи крові. Якщо ж підозра не підтвердиться - шукайте іншу причину.

 Коментарі: 0 шт.   Переглядів: 8482 Подобається: 0 | Не подобається: 0  

Схожі статті

Також у розділі «Краса та здоров'я»


Привіт, гість!   Вхід

Facebook Google+ Одноклассники Twitter Вконтакте Яндекс