Як самостійно почистити колодязь

27 лютого 2013

Навесні, після сильного паводка, у криничну воду з подвір'я можуть потрапити нечистоти з туалету, відходи від домашніх тварин, отрута від гризунів та ін. Брати таку воду для питва небезпечно. Як же самостійно почистити колодязь, щоб привести його в порядок?

Коли зійде потала вода, треба відкачати воду з колодязя та рясно кілька разів змочити його стіни 10%-вим розчином хлорного вапна (на 1 л води 100 г). Наносити розчин краще щіткою або ганчіркою, намотаною на швабру. Під час дезінфекції стінок колодязя використовуйте протигаз або респіратор. Очі обов'язково захистіть окулярами.

Перед тим як спускатися в нього необхідно перевірити, чи немає на його дні токсичних газів. Для цього є простий спосіб - опустити в колодязь відро з запаленою свічею. Якщо вона не згасла, то можна сміливо опускатися. Самостійно чистити колодязь після паводка необхідно вдвох. Один, обв'язавши себе товстою мотузкою під пахвами та на поясі, спускається вниз, а інший залишається нагорі для страховки.

Коли стіни колодязя почищені та продезінфіковані та у нього знову набереться вода, її потрібно знезаразити розчином хлорного вапна. На 1 куб. м. води потрібний розчин готують наступним чином: 200 г вапна розтирають у невеликій кількості води потім, додаючи холодну воду, доводять об'єм до 10 л. Отриманий розчин ретельно перемішують, щільно закривають і залишають на добу відстоятися. Потім верхній прозорий шар розчину зливають у колодязь.

Після цього воду в колодязі потрібно як слід перемішати. Зробити це можна палицею або забираючи воду відрами і виливаючи її назад. Потім, щоб пари хлору не вивітрювалися, колодязь потрібно накрити яким-небудь щільним матеріалом і залишити на добу. Бажано через пару днів провести в такій же послідовності повторну дезінфекцію, приготувавши для цього свіжий розчин. Звісно ж, у цей час брати воду з колодязя категорично заборонено.

Об'єм води в колодязі для готування розчину можна визначити за криничними кільцями. Якщо діаметр кільця дорівнює 1 м, а висота - 0,9 м, то в таке кільце поміщається 0,7 м куб. або 700 л води.

Після проведеної дезінфекції воду з колодязя треба повністю викачати кілька разів, щоб запах хлору вивітрився. Потім не забути стінки обмити чистою водою. Однак і після цього перший тиждень воду з колодязя пити бажано тільки кип'ячену.

Таким чином, щоб почистити колодязь на дачі після паводка потрібно прикласти чимало сил. Щоб у майбутньому році подібна ситуація не повторювалася, влітку зміцніть ґрунт, зробіть разом з сусідами підпірні стінки та ставок для збору поталої води. Тоді вам не доведеться щовесни чистити свій колодязь на дачі.

 Коментарі: 0 шт.   Переглядів: 11468 Подобається: 0 | Не подобається: 0  

Також у розділі «Ваш дім»


Привіт, гість!   Вхід

Facebook Google+ Одноклассники Twitter Вконтакте Яндекс