Правила безпечного самолікування
Щоб самолікування не гукнулося довгими місяцями на лікарняному ліжку, запам'ятайте кілька золотих правил самолікування.
1. Ніколи самі не призначайте ліків дітям до 12 років! Лікування дитини - справа дуже складна, часом непередбачувана, і до приходу лікаря-педіатра тут краще нічого не вживати.
2. Самолікування навіть банальної застуди категорично заборонене вагітним і матерям, що годують.
3. У літньому віці також краще довіритися лікарю, оскільки навіть найзвичайнісінькі та, здавалося б, перевірені ліки можуть діяти неадекватно. Процеси в організмі змінили свою швидкість, а значить, і швидкість хімічних реакцій - теж, плюс з'явилися хронічні хвороби і постійні препарати для їхнього лікування, які можуть конфліктувати із самопризначеними.
4. Не беріть на себе непотрібну відповідальність: не давайте сусідам і знайомим порад з прийому ліків від того або іншого захворювання. І самі не слухайте нікого, крім лікаря.
5. Якщо ви людина, що легко піддається навіюванню, то маєте знати про одну небезпеку самолікування. Воно може стати для вас «хворобою 2-го курсу студентів-медиків». Іншими словами, ви знайдете у себе будь-яку хворість, про яку тільки прочитаєте або почуєте.
6. Самолікування припустиме лише при легких порушеннях самопочуття і нездужаннях, походження яких вам добре відомо.
7. Якщо є хоч найменший сумнів у діагнозі або звична недуга повелася якось не так - негайно до лікаря!
8. Якщо протягом трьох днів поліпшення не настало, а симптоми тільки збільшуються, із самолікуванням настав час закінчувати.
9. При самолікуванні намагайтеся приймати тільки один медикамент. Багато ліків впливають один на одного найбільш непередбаченими способами, і про їхню сумісність може судити тільки фахівець.
10. Завжди приймайте тільки ті ліки, дія яких вам уже добре відома. Не кидайтеся на нові розрекламовані засоби.
11. Ніколи не експериментуйте з ліками в домашній аптечці, які виписували не вам особисто.
12. Завжди уважно читайте вкладиші й анотації до препаратів і строго слідуйте написаним там рекомендаціям. Не соромтеся поставити запитання працівнику аптеки про те, як потрібно приймати ліки.
13. Але пам'ятайте, що фармацевт і навіть провізор не можуть складати конкуренцію лікарю при виписці препарату.
14. Періодично влаштовуйте ревізію в аптечці. Прострочені ліки мають опинитися у відрі для сміття. А от вкладиші зберігайте і тримайте поруч із медикаментами. Особлива увага - умовам зберігання ліків: є ті, що бояться світла, інші потрібно тримати в холоді.
15. Головне правило самолікування - не нашкодь самому собі!
Коментарі: 0 шт. | Переглядів: 3758 |
|
© Газета Домовик 2012-2023