Що приготувати з обліпихи

17 вересня 2021

Обліпиха - терпка ягода, що нагадує апельсин, змішаний з лимоном, з додатковим відтінком персика, ананаса й навіть маракуйї. В осінньому меню багатьох ресторанів присутні десерти (наприклад, шербети, що освіжають), соуси до смаженого м’яса, чай з обліпихою, морси.

Найчастіше готовлять варення з обліпихи й желе – ягода містить багато пектину з гелеутворюючими властивостями, завдяки чому маса швидко загускає. Також господарки часто готовлять обліпиху, протерту із цукром, яка зберігає багато корисних властивостей. Таку заготовку зберігають у холодильнику.

Дуже важлива особливість: незважаючи на спосіб приготування, вітамін С, що міститься в плодах, не руйнується. Тому обліпихові консерви є відмінним природним джерелом цього вітаміну не тільки взимку, але й навесні.

Свіжі, кислі ягоди кондитери охоче використовують для десертів: чудово поєднуються з фініками, волоськими горіхами, шоколадом. Щоб зм’якшити терпкий смак, можна змішувати обліпиху з медом – обидва продукти прекрасно доповнюють один одного.

З обліпихового соку й м’якоті можна приготувати соуси й подавати до смаженого м’яса й птиці (добре смакує з качкою), м’ясного асорті, риби й рису.

ОБЛІПИХОВИЙ СОУС ДО М’ЯСА

У каструлю налийте 45 мл меду або кленового сиропу, підігрівайте хвилину. Додаємо 45 мл винного оцту й нарізану цибулю-шалот, перемішуємо, варимо хвилину. Додаємо 300 мл м’ясного бульйону й готовимо на слабкому вогні, поки соус не зменшиться в об’ємі.

Засипаємо 125 г обліпихи, варимо 5 хвилин. Соус протирають через сито, добре віджимаючи фруктовий сік.

Приправити сіллю й перцем.

ОБЛІПИХОВИЙ СІК І СОУСИ З НЬОГО

Обліпиховий сік також широко використовується в кулінарії – просто вичавте фрукти в соковичавниці (або протріть їх через сито або прес). З 500 г обліпихи виходить приблизно 375 мл соку.

Сік використовують для приготування чудового соусу вінегрет.

У чайній ложці соку обліпихи розчиняємо щіпку солі. Додаємо 1/2 чайної ложки меду й щіпку перцю, перемішуємо. Вливаємо 4 столові ложки оливкової  олії, перетираємо.

І другий спосіб готування соусу вінегрет: 4 чайні ложки обліпихового соку змішати з 2 чайними ложками бальзамічного оцту або із чайною ложкою лимонного соку. Додати 4 столові ложки олії. Приправити кмином.

Соус вінегрет подають до м’яса, м’ясних салатів, поливають крес-салат зверху (іншу зелень із виразним смаком).

МОЛОЧНИЙ КОКТЕЙЛЬ ОБЛІПИХОВиЙ

Обліпиховий сік додають у смачні й корисні коктейлі.

50 мл молока (коров’яче або рослинне – соя, рис) змішують із ложкою меленого мигдалю. Додають чайну ложку обліпихового соку й чайну ложку меду. Ретельно перемішують.

ЧАЙ З ОБЛІПИХОЮ ІЗ ПРЯНОСТЯМИ

100 г обліпихи, 1 ч. л. тертого кореня імбиру, 2-3 шт. гвоздики, 2-3 коробочки кардамону, 2 палички кориці, 500 мл окропу, 2 ч. л. меду.

Ягоди перебрати й промити, перекласти в заварний чайник і потовкти. Додати імбир, гвоздику, кардамон, корицю. Залити окропом і залишити на 5 хвилин. Процідити й подавати із чайною ложкою меду на чашку.

Цей чай можна пити в гарячому або холодному виді, використовувати для оздоровлення при застуді, або ж як основу для ароматного грогу.

ОБЛІПИХОВА ОЛІЯ

Віджату від соку м’якоть не викидаємо! Не варто витрачати впусту відмінний продукт, з якого можна зробити супер корисну обліпихову олію.

М’якоть змішуємо міксером з рослинною олією (соняшникова, мигдальна) — 2 частини олії на 3 частині м’якоті.

Переливаємо суміш у банку, закриваємо кришкою. Дайте постояти в темному прохолодному місці протягом 3 тижнів. Кожні кілька днів акуратно перемішуємо.

Проціджуємо через марлю.

Отриману олію розливають у пляшки — вона має інтенсивний жовтогарячий колір.

Олію використовують для заправлення салатів, макаронів.

ОБЛІПИХОВЕ ЖЕЛЕ

Для 6 баночок по 250 мл: 1 кг обліпихи, 1 кг цукру, апельсиновий сік і шкірка, лимонна цедра.

Обліпиху залити 250 мл води, варити кілька хвилин на слабкому вогні, поки вона не почне тріскатися. Процідити через густе сито, ретельно віджати.

Додати цукор у сік, перемішати. Додати апельсиновий сік і терту шкірку фруктів.

Помішуючи, варити на слабкому вогні близько 20 хвилин, поки маса не загустіє. Перекласти в стерилізовані банки, закрити й остудити.

ОБЛІПИХА З МЕДОМ

3 ст. обліпихи, 1 ст. меду, 1 лимон.

Ягоди помити, викласти на рушник і просушити. Потім перемолоти обліпиху й перемішати з медом.

Лимон вимити в гарячій воді. Нарізати скибочками й вилучити всі кісточки, перемолоти на м’ясорубці або в блендері.

Перемішати всі компоненти й скласти в чисту скляну банку. Зберігати в холодильнику.

ВАРЕННЯ З ОБЛІПИХИ ТА ГРУШ

500 г обліпихи посипають 250 г цукру й додають 5 нарізаних груш, очищених від насінних гнізд.

Варити, помішуючи, 15 хвилин на слабкому вогні.

Перекласти в стерилізовану банку, остудити.

ОБЛІПИХОВЕ ВАРЕННЯ З ЧЕБРЕЦЕМ І БАЗИЛІКОМ

300 г обліпихи, 1 ч. л. рубаного чебрецю, 20 листів рубаного базиліка, 300 г цукру, 80 мл води.

Змішати всі інгредієнти. Варити 20 хвилин на слабкому вогні, помішуючи. Перекласти варення в стерилізовану банку, остудити.

НАСТОЙКА НА ГОРІЛЦІ

1 кг обліпихи, 1 кг цукру, 1 літр горілки.

Залити фрукти горілкою й засипати цукром. Настоюємо близько 3 місяців. Потім сік проціджуємо в пляшку. Зберігають у прохолодному місці півроку.

НАПІЙ ІЗ СУШЕНИХ ЯГІД

Смачний і корисний напій можна приготувати із сушених плодів. Сушені ягоди обліпихи заливають окропом. Їх також можна використовувати як доповнення до коктейлів і десертів.

Спосіб заварювання: столову ложку плодів обліпихи залити окропом, накрити й залишити на 15-20 хвилин.

 Коментарі: 0 шт.   Переглядів: 2093 Подобається: 0 | Не подобається: 0  

Схожі статті

Також у розділі «Кулінарія»


Привіт, гість!   Вхід

Facebook Google+ Одноклассники Twitter Вконтакте Яндекс