Комора вітамінів

26 червня 2013

Чорна смородина у свіжому вигляді (без цукру) може далеко не всім сподобатися на смак. Однак хімічний склад цих ягід наділяє їх цінними лікувальними властивостями.

Чорна смородина - просто чудо-комора вітамінів, особливо вітаміну С. Корисні й листя, і ягоди. Дуже практично їх заготовлювати на зиму. Листя зазвичай сушать, а ягоди, щоб у них збереглося все цінне, пастеризують і герметично закупорюють у скляні банки. Сильною лікувальною дією володіє сік чорної смородини, особливо при виразці шлунка, дванадцятипалої кишки, а також гастриті зі зниженою кислотністю. Ще сік смородини добре допомагає при анемії, кашлі й захриплості голосу, а її настій - при застудних захворюваннях і втомі. Біологічно активні речовини, що містяться в цій ягоді, рятують від каменів у сечовому міхурі й допомагають при захворюваннях крові.

Сік ягід і настій з молодого листя можна застосовувати як жарознижуючий і потогінний засіб. Настій з листя чорної смородини добре допомагає при каменях у нирках. Свіже або сушене листя потрібно помістити в емальований посуд, залити окропом і закрити кришкою. Потім нагрівати на водяній бані протягом 30 хвилин, зрідка помішуючи. Настій проціджують і п'ють по третині склянки три рази на день перед їжею.

Здавна ягоди чорної смородини застосовувалися як полівітамінний засіб. У будь-якому разі, коли організм відчуває потребу у вітамінах - вагітність або період видужання після важкої хвороби, настій плодів чорної смородини виявляється дуже корисним. Усього півсклянки цих ягід тричі покривають добову потребу організму у вітаміні С. За вмістом аскорбінової кислоти чорна смородина уступає тільки плодам шипшини.

У народі плоди чорної смородини використовують у якості сечогінних і легких проносних засобів. Також ці ягоди добре допомагають при анемії, кашлі, діареї, дисбактеріозі кишечнику, ревматизмі.

Смородину використовують і для зовнішнього застосування (наприклад, при лікуванні вугрової висипки). Для цього сушені ягоди заливають окропом (1:10), настоюють протягом 15 хвилин і проціджують. Потім у цьому настої змочують серветки, злегка віджимають і накладають на місця вугрової висипки. Тримати таку серветку потрібно по 15 хвилин щодня або через день протягом трьох-чотирьох тижнів.

При всій корисності смородини не слід забувати і про її небезпеку. Через високий вміст кислот у плодах смородини людям з виразковою хворобою або з хронічним гастритом варто з обережністю включати ці ягідки у своє меню. Якщо зі шлунком усе в порядку, то смородина стане вашим помічником у збереженні здоров'я й довголіття.

Як зберегти чорну смородину разом з її запасами вітаміну С?

Здрібнені в м'ясорубці ягоди із цукром зберігають менше 70% вітамінів. Велика їхня кількість зникає при контакті із залізом. Цих втрат можна уникнути, зробивши вітамінне пюре на зиму. Стиглу чорну смородину збирають у розташованому далеко від проїзних доріг місці, рано вранці. Тільки що зібрану смородину протирають через капронове сито. В отримане пюре додають охолоджений цукровий сироп у співвідношенні 1:2. Суміш розкладають в емальовані ємкості, а потім ставлять у морозильник. Двічі на добу суміш потрібно перемішувати. Через два дні її розкладають у банки, закривають так само, як і варення, і зберігають у холодильнику або в темному прохолодному місці.

 Коментарі: 0 шт.   Переглядів: 6732 Подобається: 0 | Не подобається: 0  

Схожі статті

Також у розділі «Народна медицина»


Привіт, гість!   Вхід

Facebook Google+ Одноклассники Twitter Вконтакте Яндекс