Як зміцнити імунну систему під час небезпечної інфекції
Оскільки штам коронавіруса Covid-19 продовжує поширюватися по всьому світу, люди застосовують різні заходи, щоб захистити себе зміцненням імунної системи, і тим самим полегшити боротьбу із вірусом.
Дієтологи і вчені радять звернути увагу на різні продукти, що мають такі властивості, і вводити їх у раціон харчування.
Цитрусові. У їх складі - необхідний для імунітету вітамін С. Він збільшує вироблення лейкоцитів - ключ до боротьби з інфекціями. Популярні цитрусові - грейпфрут, апельсини, мандарини, лимони, лайми і клементини.
Цинк. Якщо нестача цинку робить людину більш сприйнятливою до хвороб, то його норма захищає від них. Ця важлива поживна речовина допомагає підтримувати здатність виробляти нові клітини і ферменти, переробляти вуглеводи, жири і білки, збільшує швидкість загоєння ран. Продукти з високим вмістом цинку це - червоне м’ясо, молюски, яйця, горіхи, цільнозернові страви і бобові - нут, сочевиця і квасоля.
Брокколі. Ця цінна капуста насичена вітамінами А, С, Е, мінералами, антиоксидантами і клітковиною. При цьому, чим менше її обробляти, тим вона корисніша.
Імбир. Вважається, що цей антиоксидантний плід бореться із симптомами застуди та грипу, містить багато заліза, цинку, кальцію і магнію. Зауважте, що слід купувати не сухий, а свіжий корінь імбиру, і готувати з нього страви, чаї.
Часник. Багатий на численні речовини - від марганцю до вітамінів B6 і C, а також селен і клітковину й інші імуностимулюючі з’єднання. Могутній противірусний, протигрибковий засіб. Краще вживати у свіжому вигляді.
Йогурт. Кращими є йогурти, в яких містяться живі й активні культури, що стимулюють імунну систему. Продукт може бути відмінним джерелом вітаміну D, який регулює імунітет.
Насіння соняшника. У ньому багато речовин, у тому числі фосфору, магнію і вітаміну В6 і Е. Останній з них - сильний антиоксидант, що підтримує функції імунної системи. Інші продукти з високим вмістом вітаміну Е — авокадо й овочі з темно-зеленим листям.
Гриби. У 400 видах грибів знайдені лікарські, противірусні, антимікробні або протизапальні властивості. Гриби багаті на бета-глюкани. Ці природні речовини допомагають прокачати імунну систему.
Червоний перець. Він містить удвічі більше вітаміну С, ніж цитрусові, а також бета-каротин. Речовини необхідні для імунітету.
Ферментовані продукти. До них належать квашена капуста, місо (японський суп на основі збродженої сої), кефір та інші, які сприяють розвитку корисних бактерій у кишечнику. Коли їх багато, тоді маємо високий захисний рівень імунітету.
Коментарі: 0 шт. | Переглядів: 3116 |
|
© Газета Домовик 2012-2023