Спілкування з друзями у 60 років знижує ризик розвитку деменції у подальшому

14 вересня 2019

Нове дослідження в Університетському коледжі Лондона виявило істотні докази того, що соціальні контакти у 60-річному віці на 12 відсотків знижують ризик розвитку деменції у подальшому житті.

Усі дослідження на цю тему припускають, що соціальна активність попереджає зниження когнітивних функцій і вплив старіння на пам’ять.

Ендрю Соммерлад, доктор філософії з відділення психіатрії, впевнений, що це захищає мозок і допомагає створити когнітивний резерв, зменшити стрес і сприяє більш здоровій поведінці у житті.

Дослідження включало понад 10 тисяч учасників, починаючи з віку 35-55 років у 1985-1988 роках. Спостереження і аналіз стану цих людей за 28 років дозволили зробити висновок, що спілкування з друзями може знизити ризик недоумства на 12 відсотків. Усі активні соціальні контакти корелювали із більш низьким ризиком розвитку деменції. Зокрема, у людини, яка бачила друзів майже кожен день у віці 60 років, ризик розвитку деменції у подальшому був нижчим, ніж у того, хто бачив їх раз на кілька місяців.

За словами вчених, люди, залучені у соціальне життя, використовують когнітивні навички, пам’ять і мову й розвивають когнітивний резерв, який допомагає їм краще долати наслідки віку і затримати будь-які симптоми деменції.

Когнітивний резерв належить до гнучкості мозку і здатності використовувати ресурси новими способами для вирішення нових проблем і завдань.

Відкриття може стати основою для стратегій, спрямованих на зниження ризику розвитку деменції і пошуку шляхів зменшення ізоляції та самотності.

 Коментарі: 0 шт.   Переглядів: 1814 Подобається: 0 | Не подобається: 0  

Також у розділі «Традиційна медицина»


Привіт, гість!   Вхід

Facebook Google+ Одноклассники Twitter Вконтакте Яндекс