Що потрібно знати про хворобу Альцгеймера? Перші ознаки для занепокоєння

4 жовтня 2018

Вчасно звернути увагу на проблеми зі здоров'ям виходить не завжди, і, здавалося б, найнезначніший прояв нестандартної поведінки, може стати тривогою про загрозливий діагноз. Як відомо, ранній візит до фахівця допоможе сповільнити розвиток захворювання. Тут представлено вісім пунктів, зіткнувшись з якими, варто серйозно задуматися.

Більша частина старечих деменцій викликана недугою за назвою «хвороба Альцгеймера», на жаль, способи зцілення від неї ще не знайдені. Своєчасне визначення цього захворювання, дозволяє зберегти людині більш тривалу самостійну дієздатність. Члени близького оточення й родини в першу чергу можуть помітити перші тривожні дзвоники:

1. Проблеми з пам'яттю - неуважність, безпам'ятність, плутаність мовлення і не логічний хід думок, повторення раніше сказаного або постійне перепитування звичної та елементарної інформації.

2. Втрата пунктуальності й уважності - складності з побутовою організацією, плутаність багаторічних звичок. У деяких випадках дані моменти можна пояснити старечою утомою, але періодичність такої поведінки може свідчити про велику проблему.

3. Втрата в просторі – той, хто страждає синдромом Альцгеймера, може легко згубитися на місцевості або забути дорогу до будинку, розгубитися в громадському місці, не розуміючи, як він там опинився.

4. Пропажа речей - частий пошук предметів побуту, які постійно лежать на звичних місцях. Таке відчуття безпорадності та дратівливості від того, що відбувається, може довести до обвинувачення в крадіжці, приводячи до серйозних сварок з рідними і близькими. Але це всього лише додатковий привід замислитися про здоров'я літньої людини...

5. Мінливий настрій - такі перепади викликані почуттям стурбованості, розгубленості, безпорадності і змінюються із крайності в крайність.

6. Прагнення до самітності - людям, із захворюванням Альцгеймера, у зв'язку із плутаністю думок і плутаниною в мовленні, складно підібрати підходящі слова, що ускладнює вербальну комунікацію і викликає бажання замкнутися у своєму особистому просторі.

7. Побутові труднощі - проявляється банально: забути виключити світло або плиту, закрити вхідні двері або не згадати рецепт готування коронної страви.

8. Втрата зору або викривлення зображення - складно сфокусуватися на потрібній відстані, щоб прочитати текст, так само втрачається здатність до розпізнавання кольорів.

Щоб надати своєчасну допомогу літній людині, достатньо періодично звертати увагу на вище перераховані пункти, адже безневинні витівки можуть бути не такими безневинними. Допоможіть зберегти самостійність нужденній людині шляхом дбайливості та милосердя.

 Коментарі: 0 шт.   Переглядів: 3317 Подобається: 0 | Не подобається: 0  

Схожі статті

Також у розділі «Краса та здоров'я»


Привіт, гість!   Вхід

Facebook Google+ Одноклассники Twitter Вконтакте Яндекс