Паління - шлях до безпам’ятства

10 жовтня 2012

Паління дотепер називають «шкідливою звичкою», а, тим часом, результати наукових досліджень останніх років свідчать про те, що нікотинова залежність є ще більш сильною, чим алкогольна і може бути прирівняна до такої важкої форми наркоманії як героїнова.

Учені з США виявили, що формування залежності від тютюну формується в тій же зоні головного мозку, котра активізується при формуванні залежності від героїну, опіатного наркотику.

Інакше кажучи, залежність від нікотину (на відмінність, наприклад, від алкоголізму) виникає дуже швидко. Така залежність є дуже сильною і стійкою.

Через подібність процесів організм курця при спробі позбутися шкідливої звички переживає явища, що дуже нагадують абстинентний синдром у наркоманів або «ламання».

Відсутність звичного стимулятора у вигляді порції нікотину, що впливає на головний мозок на клітинному рівні, різко погіршує пам'ять, протікання розумових процесів, викликає безсоння, порушення в емоційній сфері.

Сканування мозку курців після 10-годинного утримання від паління за допомогою функціональної магнітно-резонансної томографії показало, що перше ж затягування сигаретою приводило до різкої активізації тих ділянок мозку, у яких находяться опіоїдні рецептори мозку, і виділення гормонів задоволення допамінів. Разом з тим при цьому на 20-30 відсотків знижувалася активність інших центрів мозку - наприклад, відповідальних за пам'ять.

 Коментарі: 0 шт.   Переглядів: 5597 Подобається: 0 | Не подобається: 0  

Також у розділі «Традиційна медицина»


Привіт, гість!   Вхід

Facebook Google+ Одноклассники Twitter Вконтакте Яндекс