Навіщо кухареві горілка? 6 головних способів використання горілки в кулінарії

26 грудня 2021

Горілка гарна не тільки в запітнілій склянці та під оселедць. Вона вірно служить гарним господиням на кухні. І справа тут зовсім не в бажанні приготувати страву з алкогольним ефектом — горілка, як і інші міцні напої, не обов'язково надає страві градусів, але може поліпшити смакові якості, зробити більш яскравим аромат, прискорити приготування, дезінфікувати.

Міцний алкоголь і горілка зокрема прискорюють в їжі процеси ферментації, тому страви з нею готуються швидше, горілка дезінфікує і вбиває різні шкідливі бактерії, тому термін придатності їжі, що приготували з використанням горілки — збільшується.

Для готування горілки потрібно зовсім трохи. Якщо йдеться про тісто — то приблизно десертна ложка на кілограм, а якщо про суп — то столова ложка на середню каструлю. Захоплюватися не варто, все одно при високій температурі алкоголь швидко випарується.

Як же використовують горілку винахідливі господині?

ДЛЯ ПОЛІПШЕННЯ ЯКОСТІ ТІСТА І ЯК РОЗПУШУВАЧ

Спирт, що міститься в горілці, починає випаровуватися при досить низькій температурі, тому в процесі випічки тісто насичується повітрям і стає пишним. Щоб домогтися цього ефекту, досить однієї столової ложки горілки. Крім того, ложка горілки покращує смак тіста, робить випічку більш красивою, булочки краще пропікаються, а хмиз стає більш хрустким.

ДЛЯ ПОМ'ЯКШЕННЯ М'ЯСА І ПРИСКОРЕННЯ ЙОГО ПРИГОТУВАННЯ

Якщо додати горілку в маринад (50 мл на 1 кг м'яса), то м'ясо стане ще більш м'яким і промаринується швидше. Якщо ж ви варите м'ясо або робите його на пару, то можна скропити його горілкою або додати ложку горілки в ще холодну воду — воно приготується швидше і буде більш м'яким.

ЩОБ ОБЛАГОРОДИТИ ДЕСЕРТИ

Зазвичай з цією метою використовується ром або коньяк. Їх додають в крем, ними просочують коржі тортів, трохи коньяку або лікеру кладуть в порційні легкі десерти. Це робиться зовсім не для того, щоб надати десертам градус. Алкоголь кладеться в мізерних кількостях і, звичайно, нікого не п'янить. Зате він надає особливий аромат і елегантність десерту, підкреслює яскравий смак.

У такій же якості може виступати і горілка. Її можна додати в крем або в ягідну підливу, покласти ложечку в тісто.

А ось для фламбирування, тобто для випалу страви прямо на столі, як іноді роблять з тортами або іншими стравами, горілку використовують рідко, бо горить вона гірше міцного рому, наприклад.

ЩОБ ПРИБРАТИ НЕПРИЄМНИЙ ЗАПАХ

Наприклад, в юшку обов'язково додають чарку горілки, адже варять суп з річкової риби, а для деяких її видів характерний болотний запах твані. Крім того, горілка надає бульйону прозорість.

Прибирає неприємні запахи горілка не тільки у риби. Якщо вам здається, що м'ясо пахне не дуже приємно (це не відноситься до несвіжого м'яса), то можна перед приготуванням обтерти його горілкою.

Ще горілку додають при варінні раків або креветок.

ДЛЯ КОНСЕРВАЦІЇ

Горілка знезаражує і допомагає зберегти продукти. Тому часто її додають в солоні огірки та інші домашні заготовки. Щоб солоні огірки не пліснявіли і залишалися хрусткими, досить 20 мл горілки на літр розсолу. А для квашеної капусти вистачить і столової ложки на трилітрову банку — і тоді капуста не прокисне всю зиму.

ЩОБ ОБПАЛИТИ ПТИЦЮ

За допомогою горілки можна підготувати птицю до запікання: просто скропити тушку і обпалити над вогнем. Це додасть запеченій птиці приємний смак.

 Коментарі: 0 шт.   Переглядів: 2438 Подобається: 0 | Не подобається: 0  

Також у розділі «Кулінарія»


Привіт, гість!   Вхід

Facebook Google+ Одноклассники Twitter Вконтакте Яндекс