Страви з гарбуза: готуємо на будь-який смак
Хто б міг подумати, що гарбуз так вдало доповнює зовсім різні страви, будь то супи, другі страви або десерти. З гарбуза можна приготувати все, що завгодно, починаючи з хліба ы закінчуючи цукерками. Гарбуз тушкують, запікають, варять, смажать, їдять сирим у салатах.
ГАРБУЗОВИЙ СУП-ПЮРЕ
800 г гарбуза, 2 головки ріпчастої цибулі, 1 шматочок імбиру (близько 10 г), 2 зубки часнику, 1 ст. л. масла, 700 мл овочевого бульйону або води, 1 червоний перець чилі, 1/2 лимона, сіль, перець, 2 ст. л. кунжутної (або маслинової) олії, кілька гілочок кінзи.
Очистіть гарбуз від шкірки. Потім розріжте навпіл і витягніть насіння ложкою. М'якоть гарбуза розріжте на кубики розміром приблизно 2-3 см. Випікайте в попередньо розігрітій духовці при температурі 220°C 25-30 хвилин до золотавого кольору. Не забудьте вистелити лист папером для випічки.
Очистіть і дрібно наріжте цибулю. Подрібніть імбир і часник. У товстій каструлі розтопіть масло і спасеруйте цибулю, імбир і часник на середньому вогні, помішуючи, протягом 5 хвилин. Додайте до овочів смажені кубики гарбуза, налийте овочевий бульйон і доведіть до кипіння.
Перець чилі розріжте, видаліть насіння і дрібно наріжте.
Варіть суп 20 хвилин. Зніміть його з вогню і пюрируйте блендером. Потім знову поставте на вогонь. Додайте сік лимона, сіль, перець і перець чилі.
Подавайте зі злегка підрум’яненим на сухій сковороді насінням кунжуту і листиками кінзи.
МАНТИ З ЯЛОВИЧИНОЮ ТА ГАРБУЗОМ
Вода - 200 мл, борошно - 500 г, яйце - 2 шт., яловичина - 500 г, гарбуз - 300 г, цибуля - 2-3 шт., сіль, спеції - за смаком.
Яйця збийте. Додайте воду, сіль і частинами введіть борошно. Замісіть тісто, зберіть його в кулю, накрийте й залишіть на 30 хвилин. Борошна може піти трохи більше або менше, тісто має бути м'яким і пластичним.
Яловичину прокрутіть через м'ясорубку. Додайте гарбуз, натертий на великій тертці і нарізану дрібними кубиками цибулю. Додайте за смаком сіль і спеції, добре перемішайте.
Від тіста відріжте шматок, розкотіть його ковбаскою і наріжте шматочками. Обваляйте кожний шматочок у борошні й розкотіть у формі кола. По центру покладіть начинку. Защипніть будь-яким зручним способом.
Викладіть манти на решітку мантоварки, змазану маслом на деякій відстані одну від одної й варіть на пару 40 хвилин.
Манти подавайте в гарячому виді, поливши щедро розтопленим вершковим маслом і прикрасивши свіжою зеленню.
ГАРБУЗОВІ НЬОККИ З ГРИБАМИ
Гарбуз натертий - 175 г, сіль - за смаком, гриби лісові - 175 г, цибуля ріпчаста - 1 шт., перець чорний мелений - за смаком, борошно пшеничне - 1,25 скл., олія рослинна - 4 ст. л., петрушка - 1/2 пучка.
Гарбуз натерти на дрібній тертці. Посолити, додати просіяне борошно, замісити тісто. Тісто скачати ковбаскою, нарізати невеликими шматочками і руками сформувати ньокки у вигляді невеликих паличок. Вони не повинні склеїтися між собою.
Цибулю очистити і дрібно нарізати. Гриби очистити й відварити в підсоленій воді (якщо великі - нарізати). Обсмажити цибулю на рослинній олії.Потім додати гриби і смажити ще 5-6 хвилин.
Відварити ньокки в підсоленій воді (доти, поки вони не спливуть: приблизно протягом 3 хвилин).
Додати готові ньокки до обсмажених грибів і готувати ще 5-7 хвилин. Додайте дрібно нарізану зелень петрушки, перемішайте й відразу подавайте до столу.
СЕНДВИЧІ З ГАРБУЗА ІЗ СИРОМ
400 г жовтогарячого гарбуза, 100 г сиру чеддер, 8 смужок бекону, олія рослинна – 1 ст. л.
Гарбуз очистити від шкірки. Нарізати тонкими прямокутниками розміром приблизно 6 х 3 см. Розігріти в сковороді рослинну олію й обсмажити шматочки гарбуза, по 1 хвилині з кожного боку.
Сир нарізати такими ж прямокутниками. Покласти сир між двома шматочками гарбуза.
Розігріти духовку до 190°С. Обгорнути кожний сендвіч беконом, помістити на лист і запікати, 10 хвилин.
КЕКСИ З ГАРБУЗОМ І ГОРІХАМИ
125 м'якоті гарбуза, 1 великий апельсин, 40 г фундука, 1 яйце, 50 г цукру, 5 ст. л. маслинової олії, 70 г йогурту 1,5% жирності, 130 г борошна, 1,5 ч. л. розпушувача, щіпка солі, щіпка кориці.
Дрібно натріть гарбуз. Апельсин обполощіть окропом, висушіть і дрібно натріть шкірочку. Сам апельсин розріжте навпіл і вичавте з нього сік. Подрібніть в блендері горіхи.
Розбийте в миску яйце і трохи збийте його вінчиком, щоб білок і жовток змішалися. Додайте цукор, рослинну олію, йогурт, 120 г апельсинового соку, цедру апельсина. Усе перемішайте. Додайте до суміші борошно, попередньо з'єднане з розпушувачем, сіллю й корицею. Мішайте до однорідності, але недовго (інакше мафіни не піднімуться пишно), а потім насипте в тісто горіхову крихту.
Випікайте в попередньо розігрітій до 200°C духовці 25-30 хвилин. Готові мафіни з гарбуза витягніть з формочок і залишіть остигати на решітці принаймні 40 хвилин.
ГАРБУЗОВИЙ ПИРІГ
Для тіста: 90 г холодного вершкового масла, 170 г борошна, щіпка солі, 1 жовток, 1 ст. л. горілки, крижана вода (за необхідністю).
Для начинки: 2 скл. пюре з печеного гарбуза, 150 г згущенки, 2 яйця, кориця або пряності (за смаком).
Для крихти праліне: 50 г смаженого фундука, 100 г цукру.
У процесорі подрібнити масло з борошном і сіллю до однорідної масляної крихти. Додати горілку, жовток і прокрутити ще раз. Потроху додавати крижану воду (якщо потрібно), поки тісто не збереться в кулю. Обгорнути тісто в плівку і відправити в холодильник на пару годин.
Розкотати тісто шаром товщиною 2-2,5 мм, укласти у форму, сформувавши борти, і відправити в холодильник на 15 хвилин. Підрізати тісто, залишивши борти висотою 3 см, наколоти, укласти вантаж і пекти при 200°С протягом 10-12 хвилин.
Тим часом змішати гарбузове пюре зі згущенкою, яйцями та пряностями. Дістати форму з тістом з духовки, витягти вантаж, вилити начинку. Пекти при 175°С протягом 40-50 хвилин. Серединка має тремтіти і не повинні почати з'являтися тріщинки.
Готовий пиріг повністю остудити. Розрізати на порції й подавати із крихтою праліне. Для її готування цукор розтопити на сковороді й дочекатися, поки він не придбає бурштиновий колір. Усипати в розплавлений цукор горіхи, перемішати, і вилити масу на силіконовий килимок, пергамент або фольгу. Дати повністю охолонути і затвердіти. Подрібнити у процесорі.
Коментарі: 0 шт. | Переглядів: 2534 |
|
© Газета Домовик 2012-2023