Домашні напівфабрикати: готуємо, заморожуємо, розігріваємо

23 травня 2018

Їсти хочеться завжди! А от готувати іноді немає часу й бажання. Тоді на допомогу приходять пельмені з морозилки. Але асортимент домашніх напівфабрикатів може бути набагато різноманітнішим. Адже заморожувати можна не тільки пельмені й котлети, але й пироги, фаршировані млинці та навіть бульйони для супів.

Вівсянка забезпечує 20% денної норми клітковини і білка.
Вівсянка забезпечує 20% денної норми клітковини і білка.

ТРОХИ ТЕОРІЇ

У морозильній камері -18°С. При такій температурі зупиняється дія мікроорганізмів - заморожена їжа зберігається довго, не втрачаючи смаку. Скільки саме? Враховуючи, що ми постійно заглядаємо в морозилку, тобто трапляються перепади температури, продукти злегка підтають і знову замерзають, не більше двох місяців.

Деякі продукти не підходять для заморожування. Наприклад, кабачки, огірки та інші водянисті овочі. Після розморожування з них разом з вологою йде практично весь смак. Листя салату втрачає текстуру, а сира картопля здобуває неприємний присмак.

Заморожувати і розморожувати їжу потрібно вміти. Чим холодніша страва перед відправленням у морозилку, тим краще. Якщо продукти піддавалися термічній обробці, рекомендується спочатку остудити їх при кімнатній температурі, потім потримати в холодильнику і тільки потім заморожувати.

Розморожувати потрібно у зворотній послідовності: дістаємо страву з морозилки, кладемо на піддон і відправляємо в холодильник на 10-12 годин. Повільне відтавання дозволяє продуктам всотати втрачену при заморожуванні вологу. Так максимально зберігається смак. Але, якщо немає часу, можна скористатися функцією розморожування в мікрохвильовій печі.

Для зберігання їжі в морозильній камері використовують вакуумні пакети, пластикові та скляні лотки. Мішки з zip-замками зручні, коли не обов'язково підтримувати форму страви: вони суттєво заощаджують місце в морозилці. Пластикові контейнери можна брати із собою на роботу, у них зручно розігрівати обід у мікрохвильовці, а скляні лотки ідеальні для готування в духовці, тому що не потрібно перекладати страву з посуду в посуд.

МАФІНИ ДО СНІДАНКУ

Мафіни належать до солодкої випічки, але якщо в якості начинки замість шоколаду та фруктів використовувати шинку й сир, то можна одержати ситні міні-булочки до сніданку. Їхнє готування займає мало часу, а після заморожування і розігрівання вони такі ж смачні, як і просто з жару.

3-4 шматки хліба, 3-4 скибочки шинки, 100 г чеддера або іншого твердого сиру, 8 яєць, 1 скл. молока, 2 ч. л. гірчичного порошку, 1 ч. л. меленого перцю, сушена петрушка та інші спеції - за смаком.

Хліб і шинку наріжте тонкою соломкою. Сир натріть на великій тертці. Заповніть форми для кексів цією начинкою приблизно на дві третини.

В окремій мисці збийте яйця, молоко, гірчичний порошок і перець. Залийте форми сумішшю, що вийшла. Але не до країв. Зверху кожне гніздо форми посипте сушеною петрушкою та іншими приправами на свій смак. Випікайте мафіни при 200°С 15-20 хвилин. Дайте їм охолонути, а потім складіть у пластиковий контейнер і відправте в морозилку.

Вранці ви зможете дістати потрібну кількість булочок, розігріти в мікрохвильовці й одержати швидкий, ситний, а головне, смачний сніданок.

СТАКАНЧИКИ З ВІВСЯНКИ ДЛЯ КОРИСНИХ СНІДАНКІВ

Якщо у вас зранку немає часу на готування каші, заморожені вівсяні стаканчики з різними наповнювачами (фруктами, горіхами, сухофруктами та іншим) будуть прекрасним рішенням.

2 скл. вівсяних пластівців, 3 скл. молока або води, 1 ст. л. меду, 30 г вершкового масла, щіпка солі, фрукти, ягоди, шоколад, горіхи, сухофрукти та інші наповнювачі.

У невеликій каструлі доведіть молоко до кипіння. Усипте вівсяні пластівці й ретельно перемішайте. Зменште вогонь до слабкого і варіть кашу 5-7 хвилин до загустіння. Постійно помішуйте. Зніміть вівсянку з вогню, додайте шматочок масла й ложку меду, добре перемішайте. Дайте трохи охолонути.

Форму для кексів змажте рослинною олією й розкладіть кашу по гніздах. Зверху кожну порцію посипте яким-небудь наповнювачем. Це можуть бути нарізані кубиками банани, малина, ізюм - за смаком.

Обгорніть форму харчовою плівкою й заморозьте. Коли стаканчики добре схопляться, витягніть їх з форми й загорніть у плівку окремо. Це значно заощадить місце в морозильній камері.

Дістаньте потрібну кількість стаканчиків з морозилки напередодні ввечері, щоб зранку без зусиль одержати корисний і смачний сніданок. Просто підігрійте кашу в мікрохвильовці. При необхідності додайте молоко.

ФАРШИРОВАНІ ПЕРЦІ

Заморожені фаршировані перці виручають майже так само, як пельмені або вареники. Якщо ви знаєте, що вас очікує завантажений день і буде не до готування, напередодні дістаньте перці з морозилки. За ніч у холодильнику вони розмерзнуться, вам лише залишиться поставити їх у духовку.

8 болгарських перців, 700 г яловичого фаршу, 250 г рису, 250 г томатного соусу, 1 цибулина, 2 зубки часнику, твердий сир чеддер, сіль і перець - за смаком.

Вимийте перець, зріжте верхівки, щоб вийшли «стаканчики», очистіть внутрішню порожнину від насіння.

Цибулю і часник очистіть і дрібно наріжте. Змішайте фарш, рис, перець, цибулю, часник і томатний соус. Посоліть і поперчіть за смаком. Начиніть цим перці. Зверху посипте тертим сиром.

У такому виді перці вже можна заморожувати. Коли знадобиться їх приготувати, розморозьте й випікайте в духовці при температурі 180°С протягом 30-40 хвилин.

ДОМАШНІ КУРЯЧІ НАГЕТСИ

Коли ніколи смажити котлети, дістаньте з морозилки й розігрійте нагетси. У якості гарніру можна відварити макарони або зробити картопляне пюре. І у вас буде повноцінна страва для обіду або вечері.

1,5 кг курячого філе, 200 г борошна, 200 г кукурудзяних пластівців, 5 яєць, 1 ст. л. паприки.

М'ясо промийте, просушіть і наріжте невеликими шматочками довжиною близько 3-5 см. Кукурудзяні пластівці подрібніть у блендері. Борошно й паприку змішайте в окремій мисці. Також окремо збийте вінчиком яйця.

Кожний шматок курки вмочайте спочатку в борошні, потім у яйцях і, нарешті, у пластівцях. Робіть це ретельно, якщо хочете, щоб нагетси по-справжньому хрумтіли. Застеліть лист пергаментом і викладіть на нього паніровані шматки курки. Випікайте нагетси в духовій шафі при температурі 180°С протягом 15-20 хвилин.

Коли нагетси охолонуть, складіть їх у герметичний поліетиленовий пакет, а його покладіть у морозилку. Пакети із замороженими продуктами корисно маркірувати. Укажіть назву страви й дату готування.

 Коментарі: 0 шт.   Переглядів: 2740 Подобається: 0 | Не подобається: 0  

Також у розділі «Кулінарія»


Привіт, гість!   Вхід

Facebook Google+ Одноклассники Twitter Вконтакте Яндекс