Що приготувати на природі, крім шашликів
Листя, що ледь проклюнулося, свіже повітря, дружна компанія і багаття - ось типовий травневий пікнік. Головна страва на ньому, звичайно ж, шашлик. Але не варто обмежуватися лише смаженим на багатті м'ясом. Адже на вугіллях можна приготувати безліч смачних страв. Суп, гарніри та навіть десерти!
ШУРПА
Ця страва східної кухні являє собою м'ясний наваристий суп з овочами. Особливо смачним він виходить, якщо варити його на багатті. Страва трудомістка, але, якщо ви цілий день на природі, вона зігріє й зарядить енергією.
Традиційно шурпу готують з баранини (краще брати свіжу корейку або вирізку). Але можна використовувати яловичину або свинину.
1 кг баранини (можна з кісточкою); 100 г курдючного жиру; 1 кг цибулі; 1 кг картоплі; 500 г свіжих томатів; 5 середніх морквин; 5 середніх болгарських перців; 5 л води; сіль, перець горошком та інші спеції; зелень (петрушка, базилік, кинза й так далі).
Для маринаду: 500 мл оцту; 500 мл води; сіль і цукор за смаком.
Спочатку замаринуємо цибулю. Візьміть половину цибулі (500 г), наріжте її кільцями, посоліть та залийте сумішшю води, оцту, солі й цукру. Поставте під прес і залишіть на 1-2 години.
Для готування шурпи буде потрібен казан або каструля з товстим дном. Розтопіть у ній курдючний жир. Баранину наріжте великими шматками й обсмажте зі спеціями (це може бути зіра, барбарис, мелений коріандр - на ваш смак). Обсмажену баранину на час приберіть з казана. На жирі, що залишився, обсмажте нарізані моркву й другу половину цибулі. Поверніть у казан баранину. Додайте нарізані крупно томати і болгарський перець. Тушкуйте м'ясо й овочі ще кілька хвилин.
Потім залийте їх водою, накрийте казан кришкою і томіть близько двох годин. Коли закипить, знімайте піну. Наприкінці додайте крупно нарізану картоплю і перець горошком. Посоліть й усипте спеції за смаком.
Ще через 20 хвилин можна розливати шурпу по тарілках. Робиться це так. Бульйон наливають в одну тарілку, а м'ясо й овочі кладуть в іншу. Кожний додасть собі стільки баранини й овочів, скільки захоче. Бульйон посипають дрібно нарізаною зеленню і кладуть у нього мариновану цибулю.
ЛЮЛЯ-КЕБАБ
Нанизаний на шампури й обсмажений на мангалі фарш і є люля-кебаб. За класичним рецептом люля-кебаб готують з баранини, але можна використовувати і яловичину, і свинину, і навіть курку. Особливість фаршу для люля-кебаба в тім, що в нього не додаються яйця або хліб. Тільки м'ясо, цибуля і спеції.
1 кг м'якоті баранини; 300 г курдючного жиру; 100 г ріпчастої цибулі; 100 г зеленої цибулі; зелень; сіль, перець і спеції за смаком.
Баранину промийте і пропустіть через м'ясорубку з великою решіткою. Окремо пропустіть курдючний жир. Його має бути не менше чверті від кількості м'яса. Цибулю наріжте дрібними кубиками. Не варто пропускати її через м'ясорубку або подрібнювати блендером, тому що буде занадто багато соку. Зелену цибулю також дрібно покришіть. З'єднайте всі ці інгредієнти, посоліть, поперчіть і додайте спеції та зелень на свій смак.
Важливий момент - вимішування фаршу для люля-кебаб. Точніше, його необхідно відбити. Для цього зберіть фарш, що вийшов, у грудку і з силою киньте в миску. Повторюйте процес протягом 10 хвилин. З кожним ударом фарш буде втрачати сік і ставати більш пластичним. Щоб під час вимішування він не липнув до рук, змочуйте їх у підсоленій воді. Після цього приберіть фарш на годину в холодильник.
Коли вугілля набере жар, фарш потрібно нанизати на шампури у вигляді ковбасок шириною 3-4 см і довжиною близько 15 см. Змочуйте руки водою і, щільно притискаючи фарш до шампура, формуйте ковбаски на шампурі. Смажиться люля-кебаб швидко, а подається з аджикою або іншим соусом, лавашем і овочами.
ФАРШИРОВАНИЙ ПЕРЕЦЬ
6 болгарських перців.
Для начинки: 130 мл маслинової олії; 250 г сиру (в ідеалі - пармезану); 2 ст. л. мелених волоських горіхів; 4 зубки часнику; банка консервованої кукурудзи; листя базиліка.
Для начинки частину сиру (200 г) потріть на великій тертці. Часник пропустіть через прес. З'єднайте маслинову олію, сир, базилік, горіхи й часник. Ретельно перемішайте. Два болгарських перці очистіть від насіння, наріжте кубиками й обсмажте на маслиновій олії на середньому вогні. Коли перець стане м'яким, додайте до нього кукурудзу і приготовлену раніше суміш. Смажте ще кілька хвилин. Начинку можна приготувати вдома заздалегідь.
Болгарський перець, що залишився, розріжте поперек, щоб вийшли човники. Видаліть насіння. Покладіть перці на решітку зрізом униз і потримайте на мангалі 2-5 хвилин, щоб вони пропеклися зсередини. Потім переверніть, начиніть і посипте тертим сиром, що залишився (50 г). смажте на решітці ще протягом 5 хвилин.
ПЕЧЕРИЦІ
Відмінним гарніром до м'яса можуть бути печериці, приготовлені на мангалі.
1 кг печериць; 1 лимон; сіль і перець - за смаком.
Печериці краще брати свіжі, що ще не розкрилися. Промийте гриби і промокніть паперовим рушником. Потім залийте їх соком одного лимона, посоліть і поперчіть за смаком, накрийте кришкою і відправте в холодильник на 5-6 годин.
На пікніку насадіть печериці на шампури й обсмажте на вугіллях. Гриби трохи втратять вигляд, але усередині вийдуть дуже соковитими.
КАРТОПЛЯ НА ШАМПУРІ
1 кг картоплі.
Для маринаду: маслинова олія; лимонний сік; гірчиця; часник; паприка; чебрець; розмарин; орегано; петрушка.
Усі інгредієнти для маринаду беруться на око, все залежить від смакових переваг. Картопля використовується цілком. Її потрібно промити й відварити в мундирі. Головне - не переварити. Нехай картопля буде сируватою усередині - доготується на мангалі.
Відправте картоплю в маринад на 1-2 години. Потім насадіть на шампури й обсмажуйте на вугіллях до утворення скоринки.
ПЕЧЕНІ ЯБЛУКА
5 великих яблук; 5 ч. л. меду; 20 г журавлини; 5 волоських горіхів; кориця (за бажанням).
Яблука помийте й за допомогою ножа видаліть серцевину. Але не цілком - приблизно до половини. У кожне яблуко покладіть по одній чайній ложці меду, по одному волоському горісі (можна здрібненому) і трохи ягід. При бажанні можна додати корицю. Кожне яблуко загорніть у фольгу й випікайте на вугіллях або решітці, поки фрукти не стануть м'якими. Подавати можна з морозивом.
Коментарі: 0 шт. | Переглядів: 4341 |
|
Схожі статті |
Також у розділі «Кулінарія» |
© Газета Домовик 2012-2023