Томати у власному соку
На дві 0,5 л і одну 0,7 л банки знадобилося приблизно: 1 кг маленьких помідорчиків; 1,2-1,5 кг великих; 1,5-2 ст. л. без верху солі; 1 ст. л. цукру.
Кількість помідорів на сік зазначено із запасом. Його кількість для заливання помідорів може варіюватися: залежно від того, наскільки компактно томати покладені в банки, соку може знадобитися більше або менше. Сік, що залишився, можна буде закатати окремо.
Помідори для консервування краще брати дрібні, міцні - наприклад, сорту сливки. А для соку - навпаки, вибираємо великі, м'які та спілі.
Підготуємо банки та кришки, простерилізувавши їх зручним для вас способом. Помідори ретельно вимиємо. Дрібні помідорчики розкладемо по банках, а з великих приготуємо томатний сік без кісточок і шкірок.
Томатний сік в емальованому посуді ставимо на вогонь і доводимо до кипіння. Додаємо сіль і цукор, перемішуємо, щоб розчинилися. Гарячим томатним соком заливаємо помідорчики в банках, не доходячи 2 см до країв. Намагаємося, щоб помідори були покриті соком.
Далі є два варіанти готування помідорів. Перший - простерилізувати заготівлі. На дно широкої каструлі кладемо складений кухонний рушник. Ставимо банки, накриті кришками, так, щоб вони не доторкалися одна до одної та до стінок каструлі. Наливаємо води по плічка банок. Доводимо до кипіння і з моменту закипання стерилізуємо 0,5 л банку 10 хвилин, 1 л 15 хвилин. І відразу закриваємо кришками.
Є другий спосіб: заливши помідори соком, накриваємо банки кришками і чекаємо, поки вони охолонуть настільки, щоб можна було взяти в руки. Зливаємо сік назад у каструлю (зручно користуватися спеціальною кришкою з отворами, щоб разом із соком не «утекли» помідори) і знову доводимо до кипіння. Повторно заливаємо помідори киплячим соком і даємо охолонути. Нарешті виконуємо процедуру втретє, заливаємо томати і відразу ж закупорюємо ключем.
Ставимо заготівлі вниз кришками і накриваємо чим-небудь теплим до остигання. Потім прибираємо на зберігання в прохолодне місце.
Коментарі: 0 шт. | Переглядів: 3114 |
|
© Газета Домовик 2012-2023