Ожирінню сприяє не жир, а цукор

27 березня 2013

Фахівці зі здорового харчування стверджують, що саме цукор є головним винуватцем епідемії ожиріння, а не жир, як люди звикли думати.

На думку провідного американського спеціаліста з харчування доктора Роберта Ластига, саме цей солодкий продукт у найбільшому ступені спричинює ожиріння, від якого у світі вмирає більше людей, чим від голоду.

Доктор Роберт Ластиг також спеціалізується на лікуванні дітей від ожиріння. Він порівнює цукор з наркотиками, адже, як і кокаїн або героїн, він теж викликає звикання. І на цьому вміло спекулюють підприємства харчової промисловості.

"Що б ви сказали, якби який-небудь несумлінний виробник злакових сумішей взяв би й додав у ваш сніданок морфін, щоб ви купували більше? Замість цього вони кладуть туди цукор", - говорить він.

Учений стверджує, що проблему створюють продукти, які підвищують рівень інсуліну. Він вважає інсулін винним в 75-80% випадків ожиріння. І тут впоратися з надлишком жиру організму не допоможуть ні дієти, ні тренування, оскільки ожиріння викликає так званий метаболічний синдром. Простіше кажучи, порушується сам процес обміну речовин в організмі людини.

"Ми повинні відвикнути від цукру. Потрібно викинути солодке з нашого життя. Цукор повинен перетворитися на ласощі як заборонена складова нашої дієти", - призиває доктор Ластиг.

Науковці завіряють, що добова норма цукру не повинна перевищувати 25 г на день, тоді як середньостатистичний американець споживає приблизно 150 г цукру щодня.

До речі, 80% ракових утворень пов'язані з хронічним надлишком цукру в крові.

Роберт Ластиг радить дотримуватися декількох правил здорового харчування, щоб захистити себе від ожиріння:

- їжте фрукти, а не пийте сік, тому що в магазинних фруктових соках вичавлена вся клітковина, що робить цукор ще більш небезпечним;

- краще вживати м'ясо тварин, яких годують травою, а не кукурудзою, як в Америці;

- вода й молоко - найкращі напої, особливо для дітей;

- алкоголь, як і цукор, підвищує рівень інсуліну, тому його вживання варто обмежити.

Порада господаркам: під час готування домашньої випічки, кладіть у неї тільки третину порції цукру, від тієї, котра зазначена в рецепті.

 Коментарі: 0 шт.   Переглядів: 8747 Подобається: 0 | Не подобається: 0  

Схожі статті

Також у розділі «Традиційна медицина»


Привіт, гість!   Вхід

Facebook Google+ Одноклассники Twitter Вконтакте Яндекс