П'ять найбільш несподіваних факторів, що послабляють імунітет

6 березня 2013

Здавалося б, справи всі буденні, а захисній системі організму працювати заважають...

Велика кількість солодкого знижує імунітет.
Велика кількість солодкого знижує імунітет.

Не секрет, що своїми звичками й перевагами ми можемо як допомагати, імунітету виконувати свою роботу, так і заважати йому.

Буває, ми навіть неусвідомлено придушуємо захисні функції організму, здавалося б, не роблячи нічого негожого і небезпечного для здоров'я.

Англійські вчені склали список незвичайних і маловідомих факторів, що знижують ступінь активності клітин імунної системи.

БАГАТО САХАРА

Якщо за короткий проміжок часу з'їсте 100 г цукру (4 столові ложки) - ну, приміром, на чаюванні з усілякими тортиками-цукерками-тістечками... Або вип'єте літр Коли... Це приблизно у три рази знизить опірність вашого організму різним вірусам на часовий проміжок, рівний 5-6 годинам.

МАЛО ВОДИ

Якщо протягом дня ви п'єте мало води - це значно знижує всі функціональні спроможності організму. Зневоднюванням протягом дня страждає майже кожний з нас, але мало хто надає цьому значення. До того ж далеко не всі враховують, що багато звичних напоїв (чай, кава і т.д.) не поповнюють запаси рідини, а навпроти збезводнюють організм.

«СУХИЙ НІС»

Якщо у вас тече з носа, або він, навпроти, закладений, ви краще захищені від застудних захворювань, чим коли слизова пересушена. Слизова та вироблювані нею речовини - частина імунної системи, і закладеність носа можна пояснити захисною реакцією організму на мікробну атаку.

СТРЕС

Посмішка дійсно захищає нас від багатьох хвороб, чого не скажеш про негативні емоції. Чим більше ми нервуємо, злимося та переживаємо, тим більше страждає наш природний захист.

Гормони стресу придушують активність клітин імунної системи - попереджають учені.

НЕСТАЧА СНУ

Зайва вага, хвороби серця, вічні застуди та нездужання, а причиною всьому може бути банальний недосип. Під час сну імунітет відновлює резерви, які вдень кидаються на боротьбу з вірусами і мікробами. Якщо ж людина спить не достатньо, часу на відновлення в імунітету катастрофічно не вистачає.

 Коментарі: 0 шт.   Переглядів: 8447  

Схожі статті

Також у розділі «Традиційна медицина»


Привіт, гість!   Вхід

Facebook Google+ Одноклассники Twitter Вконтакте Яндекс