Найнадійніші способи упорядкувати тиск

12 грудня 2012

Народних порад з приводу того, як привести у норму тиск, ледве не більше, ніж способів угамувати нежить - від часнику до сечі мексиканського тушкана. Воно і зрозуміло - у нашій країні кожний третій або гіпертонік, або гіпотонік. Якщо людина говорить, що у неї тиск відмінний, на неї навіть якось косо дивляться. Загалом, зіткнутися з проблемою гіпертонічного кризу ризикує кожний з нас.

І нерідко трапляється, що родич, друг або колега, у якого тиск зашкалює, готовий звалитися прямо на тебе, а лікаря як раз поруч немає. Ось що думає з цього приводу кардіолог к.м.н. Тамара Огієва:

- Багато порад народної медицини для нормалізації тиску є цілком розумними і мають наукові підстави. Наприклад, те, що гіпертонікам корисні мочена журавлина або калина з цукром. У цих ягодах містяться біоактивні речовини - спазмолітики, тобто які викликають розширення судин.

Селера, приміром, містить фталіди, які розслаблюють м'язи стінок артерій, що дозволяє уникнути спазмів і поліпшити кровотік. А екстракт кульбаби допомагає м'яко знижувати тиск, виводячи з організму надлишок натрію без втрати калію.

Все це здорово, але має сенс при тривалому застосуванні - для підтримки тонусу судин. Якщо ж мова йде про те, що тиск у людини різко підскочив або, навпаки, впав, потрібно вживати екстрених заходів.

ЯКЩО ТИСК ВПАВ

- Гіпотонією вважається тиск нижче 110/70 мм рт ст.

- Не потрібно давати ніяких ліків - пігулок від гіпотонії просто немає.

- Випити підсоленої води (чайна ложка солі на склянку). Рідина затримається в організмі, тиск підвищиться.

- Випити чашку міцної солодкої кави.

- Потрібно прилягти на спину, піднявши ноги і опустивши голову. Полежати хоча б хвилин 15. Так кров підступить до мозку і тиск підвищиться.

- Можна прийняти 20 крапель кордіаміну або екстракт зеленого чаю в таблетках.

Не можна

- Валеріанку, валокордин, засоби зі звіробоєм - седативні заспокійливі засоби можуть ще понизити тиск.

- Пити гліцин - ця «модна» амінокислота активізує мозок, але знижує тиск.

- Якщо незважаючи на всі заходи, тиск продовжує знижуватися і став менше 85/60, викликайте «Швидку», є загроза колапсу.

ЯКЩО ТИСК ПІДСКОЧИВ

- Гіпертонією вважається тиск вище 135-140/90 мм рт ст.

- Є спеціальні засоби для екстреного зниження тиску. Без призначення лікаря їх не можна пити постійно, але на випадок кризу непогано мати під рукою. Це або анаприлін - таблетку 10 мг під язик однократно. Цей препарат гарний, якщо перед кризом ви сильно нервували - анаприлін знімає напругу і зменшує частоту серцевих скорочень.

Або ніфедипін (коринфар) - таблетку 10 мг під язик, можна повторити ще два рази з інтервалом по півгодини (максимально можна випити з перервами тільки три таблетки!). Якщо тиск не знижується, викликайте лікаря.

- Прийняти м'який сечогінний засіб (гіпотиазід 25 мг або триампур). Вони добре «розвантажують» судини мозку, знижуючи внутрічерепний тиск.

- Якщо під рукою немає спеціальних засобів, підійде спазмолітик - спазган, спазмалгон, но-шпа. Вони допоможуть у випадку, якщо тиск підвищився через спазми.

- Найпростіше - опустити ноги в гарячу воду хвилин на 10. Кров віділлє до ніг, судинам голови і серця полегшає.

Не можна

- «Лікувати» гіпертонію чарочкою коньяку - спочатку він розширює судини, але потім викликає спазм.

- Небажано приймати ліки з кофеїном (цитрамон, каффетин).

ВАЖЛИВО!

Важливі не тільки самі цифри тонометра, але і різниця між верхнім і нижнім показником. Чим ця різниця більша, тим вищий ризик інсульту (приміром, підвищений тиск 180/100 небезпечніше, ніж 180/130). Це знак того, що організм не встигає перебудовуватися слідом за стрибками тиску.

ДО РЕЧІ

М'яко знижують тиск напої з кислуватим смаком (багато фруктових кислот є спазмолітиками, тобто допомагають розширенню судин).

Спазми судин і судинний головний біль допоможе зняти відвар зонтичних (кмину, фенхеля), радить фітотерапевт Олена Корсун.

Також спазмолітичною дією володіють солодкі теплі пряності - кардамон, гвоздика, кориця. Їх можна додавати у трав’яний збір або в чай. До речі, про чай: гіпертонікам краще зелений, а гіпотонікам - чорний солодкий.

ФАКТ

У чоловіків підвищення тиску може давати загострення простатиту. Тривалий, що не піддається лікуванню перебіг артеріальної гіпертонії, може сигналізувати про судинні захворювання нирок. Нерідко «ниркова» гіпертонія переслідує молодих жінок.

 Коментарі: 0 шт.   Переглядів: 30684 Подобається: 2 | Не подобається: 0  

Також у розділі «Традиційна медицина»


Привіт, гість!   Вхід

Facebook Google+ Одноклассники Twitter Вконтакте Яндекс