Перша допомога: сторонній предмет у дихальних шляхах

28 листопада 2012

Буває, що безглуздий випадок перекриває шлях до досягнення намічених планів, великих і малих цілей, або кардинально змінює ваше життя. Що робити, якщо близька людина потрапила у біду? Як мінімум, пройти школу надання першої допомоги. 

У цій статті мова йтиме про видалення стороннього предмета з дихальних шляхів - ситуації не такої вже і рідкісної у дітей і дорослих. Як це правильно робити, розповідає інструктор-методист Червоного Хреста Анатолій Титов.

Найчастіше люди давляться під час їжі, і, коли поблизу хто-небудь є, це збільшує шанси потерпілого одержати допомогу. Однак у даній ситуації важливо не розгубитися і діяти грамотно. Ці хвилини можуть врятувати чиєсь життя.

1-Й КРОК

Перш ніж розпочинати які-небудь дії, переконаєтеся в тому, часткова або повна непрохідність дихальних шляхів у людини, що подавилася. Якщо потерпілий у стані відповідати голосом на ваші питання, якщо він може кашляти, значить, непрохідність у нього часткова.

У цьому випадку просто будьте поруч з людиною, що подавилася, заохочуйте її бажання прокашлятися. При цьому бити потерпілого по спині не треба. У подібних випадках кашель - найефективніший засіб.

2-Й КРОК

Якщо людина, що подавилася, не може говорити та кашляти, значить - справа погана. Потрібно діяти!

Встаньте збоку та трохи за потерпілим. Підтримуйте його груди однією рукою і досить сильно нахиліть його вперед. Таке положення допоможе сторонньому предмету, якщо він зрушиться, вийти назовні, а не потрапити назад у дихальні шляхи.

Зробіть 5 різких ударів між лопатками потерпілого. Робіть це основою долоні вашої вільної руки.

3-Й КРОК

Якщо попередня техніка не допомогла, скористайтеся іншою - поштовхами в живіт.

Трохи пригнувшись, встаньте за потерпілим, обхопивши верхню частину його живота обома руками. Нахиліть людину, що подавилася, трохи вперед. Стисніть руку в кулак та покладіть її на верхню частину живота постраждалого (на два пальці вище його пупка).

Притримуйте кулака зверху іншою рукою. Зробіть різкий поштовх, спрямований всередину і нагору. Повторіть цю дію, надавлюючи не більше п'яти разів. Якщо ваші дії не дали результату, викликайте «швидку».

ВАЖЛИВО

Поштовхи в живіт - небезпечний метод. Він може викликати серйозні внутрішні ушкодження, тому потерпілі, до яких застосовували цей прийом, повинні бути обов'язково оглянуті лікарем. До того ж після видалення стороннього предмета в дихальних шляхах можуть залишитися його часточки. Якщо потерпілий продовжує кашляти, зазнає труднощів при ковтанні або почуває, що щось як і раніше перебуває у нього в горлі, необхідно звернутися до лікаря.

ДО РЕЧІ

А якщо подавилася вагітна жінка або гладкий чоловік? У цьому випадку техніка повинна бути трохи іншою. Замість поштовхів у живіт доведеться вдатися до поштовхів у грудину.

Встаньте позаду постраждалої/го та пропустіть свої руки у неї/його під пахвами. Одну свою руку стисніть у кулак і покладіть її на нижню частину грудини.

Попросіть постраждалу/ого покашляти і зробіть поштовх кулаком у напрямку до себе, до її/його хребта.

 Коментарі: 0 шт.   Переглядів: 9643 Подобається: 0 | Не подобається: 0  

Також у розділі «Традиційна медицина»


Привіт, гість!   Вхід

Facebook Google+ Одноклассники Twitter Вконтакте Яндекс