Що робити при харчовому отруєнні

17 жовтня 2012

Харчове отруєння - недуга хоч і досить неприємна, але дуже розповсюджена. Щодня від неї страждає велика кількість людей, і причини - найрізноманітніші. Однак якщо вчасно не звернутися до лікаря і не провести відповідні маніпуляції для свого здоров'я, наслідки можуть бути найгіршими, аж до госпіталізації або навіть летального результату. Тому ми настійно рекомендуємо лікуватися відразу та лікуватися правильно.

Отже, для початку розберемося, через що харчове отруєння виникає. А причин безліч: бактерії, віруси, гриби, паразити або токсини, які потрапляють у наш організм з продуктами або брудними руками.

CИМПТОМИ

Це зазвичай стандартний набір: нудота, блювота, діарея, біль і спазми в животі. Іноді ці прояви проходять самі протягом одного-двох днів і не вимагають спеціальної терапії. Якщо ж протягом пари днів явища, що непокоять, не проходять, і проявляються симптоми зневоднювання (сухість у роті, запаморочення, темно-жовта сеча або зниження обсягу та частоти сечовипускань), необхідно терміново звернутися до лікаря.

Викликайте швидку або негайно їдьте в лікарню у наступних випадках:

- харчове отруєння трапилося у дитини, вагітної жінки, людини з хронічними захворюваннями або людини літнього віку,

- якщо з'явилися наступні симптоми: нечіткий зір, ускладнення ковтання і мовлення (можливо, це ботулізм – рідкісна форма харчового отруєння, пов'язана зазвичай з неправильною консервацією продуктів).

ЛІКУЄМОСЯ САМОСТІЙНО

Часто харчове отруєння можливо побороти самостійно і нема рації звертатися до фахівця.

- Для початку потрібно добре промити шлунок. Це відбувається шляхом блювоти або поносу, тому необхідно випити велику кількість води, а також зробити клізму, що очищує. Не приймайте ліки проти діареї, вони можуть сповільнити виведення бактерій з вашого організму.

- Потім прийміть будь-який препарат, що зв'язує токсини - активоване вугілля (по таблетці на кожні 10 кг ваги), смекту або ентеросгель.

- Відлежіться, бережіть сили. Кожні 10-15 хвилин випивайте кілька ковтків простої води без газу, щоб не було зневоднювання.

- Найближчу добу - ніякої їжі, крім солодкого чаю та сухариків.

- Далі вам необхідна дієта, що щадить, з обмеженням кількості з'їденого.

Варто звернутися до лікаря, якщо:

- симптоми зберігаються протягом трьох і більше днів;

- перебіг стає більш важким;

- якщо ви почуваєте тривалі спазми в животі.

ПРОФІЛАКТИКА ОТРУЄННЯ

- Ретельно мийте руки з милом, перед тим як готувати їжу і відразу після того, як потримали в руках сире м'ясо або птаха.

- Ретельно мийте овочі та фрукти.

- Мийте дошки та прилади для різання сирого м'яса перед тим, як використовувати їх для інших продуктів.

- Повністю відтавайте замороженого птаха перед готуванням. Якщо це можливо, розморожуйте його в холодильнику, холод запобіжить розмноженню бактерій.

- Добре просмажуйте м'ясні та рибні продукти.

- Не кладіть м'ясо і птаха в одну тарілку з рибою та зберігайте їх окремо до готування.

- Накривайте їжу, щоб захистити її від тарганів, мух або пацюків.

- Будьте обережними, харчуючись у салат-барах, буфетах і кафе.

- Недоїдену їжу зберігайте в холодильнику, а продукти для пікніків у переносних холодильних камерах.

- Зберігайте окремо сиру та готову їжу.

- Бактерії швидко розмножуються при температурі від 4,4 до 60 градусів Цельсія, тому зберігати їжу необхідно в холодильнику, а готувати і розігрівати - при температурі не нижче 60°С.

 Коментарі: 0 шт.   Переглядів: 6948 Подобається: 0 | Не подобається: 0  

Також у розділі «Традиційна медицина»


Привіт, гість!   Вхід

Facebook Google+ Одноклассники Twitter Вконтакте Яндекс