Виготовлення буржуйки власноруч

21 листопада 2012

Буржуйка може використовуватися не тільки для обігріву невеликого приміщення, але і для приготування їжі. Найчастіше таку конструкцію можна зустріти не у житлових приміщеннях, а на складах, у теплицях, гаражах або будинках з сезонним проживанням, дачах. Пічка-буржуйка просто незамінна, тому що, використовуючи невелику кількість палива, можна створити оптимальну температуру у приміщенні і приготувати повноцінний обід.

ОСОБЛИВОСТІ КОНСТРУКЦІЇ ТА ЕКСПЛУАТАЦІЇ БУРЖУЙКИ

За конструкцією буржуйка чавунна являє собою топку або камеру згоряння та димохід, через який дим, утворений при згорянні, іде назовні приміщення. Додатковими елементами конструкції є: ніжки, дверцята топки, патрубок, колосник, на який кладеться паливо у вигляді дров або вугілля, зольник для попелу. Щоб не відбувалося задимлення приміщення важливо ретельно закривати зольник і топку дверцятами з повітрозабірними отворами. Повітрозабірні отвори необхідні для регулювання сили горіння за допомогою активності подачі свіжого повітря в систему. Наприклад, якщо надходження повітря звести до мінімуму, то одна закладка дров буде давати тепло більше шести годин поспіль.

Місцем для встановлення конструкції може служити центр приміщення, перетинання перегородок або внутрішня стіна опалювальної кімнати. Основна температура отримується від бічних стінок пічки-буржуйки, тому відстань від них до стін повинна бути не менше одного метра щоб уникнути загоряння.

Якщо порівнювати буржуйку чавунну зі звичайними камінами та класичними печами, то вона має значні переваги:

- Немає необхідності монтувати фундамент або будь-яку надійну основу з бетону.

- Піч не має потреби у стаціонарному димоході та елементарна в експлуатації.

- Встановлення буржуйки займає мінімум часу і не вимагає дозволу від державних організацій.

- Пічка-буржуйка практично моментально нагрівається і відразу починає віддавати тепло у приміщення, тоді як звичайна піч прогрівається не одну годину.

- Якщо камін віддає тепло тільки попереду себе, то буржуйка прогріває приміщення рівномірно, навколо себе.

Крім переваг піч має і недоліки, зокрема: тепло отримується тільки під час спалювання палива, як тільки воно прогорить, і піч відразу остигає.

БУРЖУЙКА СВОЇМИ РУКАМИ

Пічку-буржуйку можна зробити з підручних матеріалів. Наприклад, для цього підійде фляга з-під молока, труба, лист заліза, металева решітка та куточки з металу. Для виготовлення печі флягу потрібно покласти на бік, кришка фляги стане чудовими дверцятами для топки. Для доступу повітря під дверцятами необхідно прорізати невелику щілину шириною близько 1 сантиметра.

Щоб надати флязі стійкість з металевих куточків можна зробити основу для печі з ніжками, з'єднавши елементи зварюванням або болтами. Необхідно правильно розрахувати розмір металевої рами відповідно до розміру та форми фляги. Після того, як основа для печі готова можна приступати до встановлення решітки всередині топки. Для цього знадобляться шматок металевої решітки, що вставляється в отвір горловини фляги, далі всередині розвертається та упирається у стінки конструкції.

Тепер приступаємо до ще одного елемента - труби. У верхній частині отриманої топки потрібно буде зробити отвір, діаметр якого дорівнює діаметру наявної труби. Якщо після встановлення труби в отвір утвориться щілина, то її можна замазати вогнетривкою глиною. Змайстрована своїми руками буржуйка цілком підійде для опалення приміщення, якщо потрібно ще і готувати, то конструкцію можна вдосконалити. Для цього можна зробити з куточків і листа металу столик, між ніжками якого розміститься піч, і лист буде зверху стикатися з топкою.

 Коментарі: 0 шт.   Переглядів: 9765 Подобається: 0 | Не подобається: 0  

Також у розділі «Ваш дім»


Привіт, гість!   Вхід

Facebook Google+ Одноклассники Twitter Вконтакте Яндекс