Зовнішнє та внутрішнє утеплення будинку

24 жовтня 2012

У холодну пору року дуже високою є ймовірність втрат тепла з житлових будинків, якщо роботи з його збереження не проводилися зовсім або були зроблені неякісно.

Через неутеплене горище з будинку може втрачатися близько 20-25% тепла, 18% - через вікна та двері, близько 15% втрат припадає на вентиляцію (у т.ч. димохід), і 10% - на підлогу. Але все-таки левина частка тепла - до 35% - втрачається через стіни, якщо вони не підготовлені належним чином до холодів.

Найпоширенішим і невитратним способом підтримки комфортного клімату в будинку є утеплення стін. Воно також збільшує термін служби будинку, усуває корозію арматури у бетонних стінах і скорочує витрати на обслуговування будинку.

ЗОВНІШНЄ УТЕПЛЕННЯ СТІН

Стіни необхідно попередньо підготувати для утеплення. Вони повинні бути рівними та міцними. Якщо стіна оштукатурена, то штукатурку ремонтують або видаляють до цегли або каменю кладки. Якщо поверхня стіни рівна, то її очищують від бруду та пилу. Рівна і чиста поверхня стіни шпаклюється розчином, що клеїть.

Пінопластова плита клеїться на поверхню тим же розчином, що клеїть. Потім пінопласт додатково кріпиться до стіни пластиковими дюбелями з широким капелюшком і шпаклюється через армуючу сітку зі скловолокна у два шари. Зверху роблять декоративне покриття штукатуркою або фасадною фарбою, що є додатковим захистом вашого житла від коливань температури та атмосферної вологи.

Пінопласт легко обробляється, і це дозволяє утеплити фасад, не порушуючи архітектурного стилю, а вага не створює додаткового навантаження на фундамент та несучі конструкції будинку.

Утеплення стін термоізолючими пінопластовими плитами виконується при температурі зовнішнього повітря не менш +5°С.

ВНУТРІШНЄ УТЕПЛЕННЯ СТІН

Технологія внутрішнього утеплення стін багато в чому схожа на технологію зовнішнього утеплення. Спочатку очищена та вирівняна стіна обробляється ґрунтовкою для штукатурки. На висохлу заґрунтовану стіну монтажним клеєм приклеюють пінопластову плиту. Після висихання шпаклівки шви між панелями утеплювача запінюють монтажною піною, після висихання надлишки обрізають малярським ножем.

Наклеюють пароізоляційну плівку з фольгованої поліетиленової плівки щільністю 200 мікронів встик, фольгованим боком всередину приміщення. Стики проклеюють фольгованим скотчем.

Після установки пароізоляції поверхню штукатурять із застосуванням армуючої сітки або роблять каркас із дерев'яних брусків або металевого профілю для подальшого кріплення гіпсокартону, пластикових панелей або вагонки.

Використовуючи ці рекомендації, ви зробите ваше житло теплим і комфортним. Крім цього, завдяки утепленню і зовнішніх, і внутрішніх стін пінопластом або пінополістиролом втрати тепла знижуються до 70%.

НА ЗАМІТКУ

Утеплення екструдованим пінополістиролом або пінопластом, як найбільше технологічним матеріалом, усуває промерзання стиків, герметизує тріщини. Плити повинні бути однієї товщини (зазвичай 50 мм, щільність 25 кг/куб.м).

Утеплення стін пінопластом при новому будівництві дозволяє зменшити товщину стін і ширину фундаменту, що допомагає значно знизити витрати на будівництво: 12 см пінопласту замінюють двометрову за товщиною цегельну або чотириметрову бетонну стіну.

 Коментарі: 0 шт.   Переглядів: 7678 Подобається: 0 | Не подобається: 0  

Також у розділі «Ваш дім»


Привіт, гість!   Вхід

Facebook Google+ Одноклассники Twitter Вконтакте Яндекс