Як позбутися від короїда та червиці

31 жовтня 2012

У мене є дачний будиночок. Останнім часом стала помічати характерний хрускіт, видаваний у товщі деревини короїдами або червицями. Підкажіть, як позбутися від неприємних комах?

Червиця у структурі дерева.
Червиця у структурі дерева.

За збитком, що заподіюється дерев'яним будівлям, комахи та грибки посідають друге місце після пожеж. Існує кілька способів захисту деревини від гниття, ураження комахами та спалахування:

- сушіння деревини;

- конструктивні заходи щодо запобігання зволоження конструкцій у процесі експлуатації;

- просочення деревини антисептиками або антипіренами.

Сліди короїда та червиці можна легко побачити - це малюсінькі отвори в дереві і під ними маленькі купки деревного пилу. Безнадійно зіпсовані ділянки деревини варто вирізати і негайно спалювати.

ДІАГНОСТИКА УШКОДЖЕНЬ

Щоб з'ясувати, наскільки серйозно ушкоджена деревина, спробуйте проткнути її викруткою. Якщо дерево зберегло твердість, то можна його залишити, піддавши відповідній обробці. Якщо дерево протикається викруткою, то, швидше за все, частину деревини буде потрібно видалити і знищити.

ПІДГОТОВКА ДЕРЕВА ДО ОБРОБКИ

Надягши окуляри і респіратор, очистіть поверхню дерева жорсткою щіткою, тому що бруд погіршує дію інсектициду. Видаліть пил пилососом, накрийте ємкості з водою та електричні проводи полімерною плівкою. Після цього видаліть теплоізолятори між балками; ізолюючі матеріали варто поставити на місце після висихання обробленої поверхні.

ЗАХИСНІ ЗАСОБИ

Відкриті поверхні можна обробити гарячою оліфою або регулярно фарбувати. Це вихід, але не єдиний і не найоптимальніший. Особливо в тому випадку, якщо хочеться зберегти вихідну текстуру дерева. Дачники також зі змінним успіхом борються з червицями за допомогою лляної олії, гасу, відпрацьованого моторного мастила.

Серед промислових інсектицидів популярні такі засоби, як «Емпайр-20», «Антишашелін», «Антижук», Impralit, Basilit-B та інші. Ці високоефективні засоби поглинаються глибоко в шари деревини і зберігають свої захисні якості протягом тривалого строку (до 25 років).

НАНЕСЕННЯ ХІМІКАТУ

Інсектицид проти деревних паразитів необхідно наносити рівномірно, обробляючи всі дерев’яні поверхні, і особливо щілини та отвори, де можуть знаходитися жуки і відкладені ними яйця. Не потрібно занадто сильно зрошувати поверхню - достатньо просто зволожити її, уникаючи стікання препарату краплями.

 Коментарі: 0 шт.   Переглядів: 8125 Подобається: 0 | Не подобається: 0  

Також у розділі «Ваш дім»


Привіт, гість!   Вхід

Facebook Google+ Одноклассники Twitter Вконтакте Яндекс