Купуємо фритюрницю

14 лютого 2013

Справжню і таку улюблену всіма картоплю-фрі в домашніх умовах можна приготувати тільки у фритюрниці. Хоча основні функції фритюрниці полягають у готуванні картоплі, але в ній можна смажити й інші продукти, наприклад кольорову капусту, гриби або пончики. До речі, потрібно відзначити, що деякі мультиварки теж можуть виконувати функції фритюрниці.

Давайте ознайомимося з характеристиками фритюрниць ближче.

1. Потужність фритюрниці.

Принцип роботи більшості фритюрниць полягає в тому, що спеціальний нагрівальний елемент розігріває рослинну олію до потрібної температури, у результаті чого відбувається термічна обробка продуктів. Від електричної потужності залежить ефективність роботи цього нагрівального елемента. Фритюрниці в основному мають потужність від 800 до 2000 Вт. Для середньостатистичного споживання можна порекомендувати фритюрницю потужністю 1400-1800 Вт.

2. Об'єм чаші фритюрниці та її покриття.

У процесі готування продукти укладаються в чашу, у яку також заливається й олія. Від об'єму чаші залежить кількість олії, що у ній поміститися і, відповідно, кількість продуктів. Тут спостерігається аналогія з чашами пароварки. Об'єм чаші фритюрниці може бути від 0,5 до 5 літрів. Професійні фритюрниці можуть мати об'єм 12 літрів і більше. Фритюрниці, які мають чашу 0,5-0,7 л, призначені для готування невеликої кількості їжі за один захід (одна, максимум дві порції). Однак, з іншого боку, не завжди раціонально витрачати 2-3 літри олії для смаження однієї страви.

Тому для сімейного вживання можна порекомендувати пристрій з об'ємом чаші - 1,5-2 літри. Взагалі, це максимальний об'єм, а в процесі готування можна використовувати й меншу кількість олії, однак така можливість повинна бути передбаченою виробником приладу.

Потрібно відзначити, що існують також такі моделі фритюрниць, які можуть смажити продукти без використання олії (точніше з мінімальним її використанням, наприклад у кількості однієї ложки).

Важливим аспектом також є покриття чаші. Воно повинно бути антипригарним, що позитивно позначиться як на роботі самого приладу, так і на якості готування.

3. Місткість фритюрниці.

Цей показник дуже тісно пов'язаний з попереднім. Як вже було сказано, від об'єму чаші залежить кількість продуктів, які в неї помістяться. Тільки місткість, у відмінності від об'єму, виміряється в кілограмах. Діапазон місткості може бути від 0,25 до 1,6 кг. У середньому вищезгадані фритюрниці з об'ємом 1,5-2 літри мають місткість 1,0-1,2 кг.

4. Наявність і характеристики фільтрів.

Процес смаження завжди супроводжується виділенням сторонніх запахів і диму. Щоб уникнути поширення цих запахів у приміщенні у фритюрниці використовуються спеціальні фільтри від запахів. Такі фільтри майже завжди йдуть у комплекті з приладом і можуть бути знімними або незнімними, а також одношаровими та багатошаровими.

Найбільш ефективними є багатошарові фільтри, у яких розташовані кілька шарів захисних матеріалів.

Крім фільтрів від запаху у фритюрниці можуть використовуватися фільтри для очищення використовуваної олії, але вони переважно в комплект не входять і купуються додатково. Вважається, що такий фільтр для фритюрниці допомагає очистити рослинну олію і зробити її придатною для багаторазового вживання. Особисто наша думка, що олію можна використовувати для смаження не більше двох разів, а краще і взагалі один раз, оскільки в ній при високих температурах утворюється велика кількість шкідливих речовин. Масляний фільтр гарна річ, але повністю очистити олію від канцерогенів та іншого він все-таки не може.

5. Додаткові характеристики.

Крім перерахованого вище, здійснюючи вибір фритюрниці, зверніть увагу на наступні аспекти:

- можливість розбирання. Фритюрницю потрібно регулярно мити, а робити це буде найбільш зручно, якщо в приладі більшість деталей будуть знімними;

- наявність системи зливу олії. Така система дозволяє зручно зливати олію після використання приладу;

- тип керування. Управління фритюрниці може бути механічним (за допомогою регуляторів) і електронним (за допомогою кнопок керування). Перевагою електронного керування може бути те, що воно оснащене дисплеєм, на якому можна побачити необхідну інформацію про роботу пристрою;

- можливість автовимкнення. У більшості фритюрниць є присутнім таймер, функція автовимкнення вимикає прилад після встановленого часу;

- функція «холодне дно». Ця функція допомагає втримувати знижену температуру дна чаші, що сприяє відсутності пригоряння продуктів;

- наявність оглядового віконця, що дозволяє візуально контролювати процес готування.

КОРОТКО

З 1 кг картоплі і 1,2 л олії вийде 4 порції картоплі фрі.

Найбільш мініатюрні фритюрниці розраховані на 500 г олії та на 300 г картоплі.

Кипляча олія досить небезпечна, якщо відноситися до готування з недбалістю. Більшість фритюрниць не можна увімкнути, якщо кришка не закрита.

Фритюрниця має потребу у догляді набагато більше, ніж будь-який інший побутовий прилад. Майже у всіх недорогих фритюрницях чаша не знімається. Це дуже великий мінус, котрий необхідно враховувати при виборі.

Намагайтеся, щоб модель мала найменшу кількість дрібних деталей, тому що навіть найакуратнішій господарці не уникнути наявності залишків жиру на дрібних деталях.

Завжди пам'ятайте, що нижче відзначеного рівня олія не повинна опускатися.

 Коментарі: 0 шт.   Переглядів: 7275 Подобається: 0 | Не подобається: 0  

Схожі статті

Також у розділі «Куточок споживача»


Привіт, гість!   Вхід

Facebook Google+ Одноклассники Twitter Вконтакте Яндекс