Що саджати восени? Овочі

19 вересня 2012

Овочі та зелень зазвичай саджають навесні. Але деякі культури, і не тільки звичний салат, має сенс посіяти під зиму. Це дозволить одержати врожай на два-три тижні раніше, а рослини, що зійшли, будуть більш загартованими і менше вражатися хворобами.

Насіння сіють з тим розрахунком, щоб воно не проросло восени. Більшість із нього не проростає при температурі нижче +5°С. Тому кращий час для посіву - період, коли температура повітря стійко тримається у межах 1-3°С (за 5-8 днів до замерзання ґрунту).

Дрібний (менше 1 см) сівок цибулі зберегти для весняної посадки у домашніх умовах досить важко – висихає. Краще висаджувати його під зиму. Він не утворює стрілок і вкрай рідко вимерзає.

Озимий часник саджають у другій половині вересня – початку жовтня. Час треба розрахувати так, щоб до настання стійких зимових холодів залишалося приблизно півтора місяці. Тоді часник встигне добре вкоренитися, але не проросте до першого снігу.

Фізаліс прекрасно розмножується самосівбою. Але якщо дозволити йому рости, де потрапило, він цілком здатний потіснити "господарів" грядки. Тому краще визначити для нього місце з осені, а сходи самосівби просапувати. Сіяти ж фізаліс можна, не чекаючи холодів, - до весни він не зійде.

Насіння петрушки проростає при температурі +2–3°С, сходи можуть витримати заморозки до –9°С. При всій своїй витривалості сходить петрушка повільно і недружно. Підзимовий посів дозволяє виграти навесні кілька тижнів від пробудження насіння петрушки до можливого початку робіт на городі.

Насіння пастернаку має короткий строк придатності і погану схожість. Підзимовий посів стратифікує насіння пастернаку, підвищуючи його шанси зійти, тому пастернак краще сіяти восени, а не навесні.

Кріп висівають ранньою весною або восени. Насіння починає проростати при температурі 3-5°С, сходи кропу легко переносять весняні заморозки. Для одержання ніжної молодої зелені тривалий час кріп можна сіяти п'ять-шість разів протягом сезону, тобто щомісяця.

Шпинат - холодостійка рослина, його сходи витримують заморозки до –8°С. А розетки посаджених восени рослин можуть зимувати під снігом (у середній смузі з невеликим укриттям). Сіяти ж його можна практично завжди, коли земля не покрита снігом.

Щавель - морозостійка багаторічна культура, що чудово росте і зимує у нашому кліматі без усякого вкриття. Його насіння висівають рано навесні, влітку - у середині червня або восени (під зиму).

Ревінь розмножують поділом кореневищ або насінням. У першому випадку здорові, добре розвинені 4-5-річні кущі ділять восени. Насіння ж можна сіяти у ґрунт свіжозібраним або пізньою осінню по замерзлій землі. При весняному посіві необхідна попередня холодна стратифікація протягом 1-2 місяців.

Кинза, вона ж коріандр посівний, рослина холодостійка і невибаглива. Сіяти її можна весь сезон, у тому числі і під зиму. Результат вас не розчарує.

 Коментарі: 0 шт.   Переглядів: 9538 Подобається: 0 | Не подобається: 0  

Також у розділі «Сад-город»


Привіт, гість!   Вхід

Facebook Google+ Одноклассники Twitter Вконтакте Яндекс