Найкорисніша зелень
Пряні трави не тільки поліпшують смак і зовнішній вигляд страв, але й приносять велику користь здоров’ю. Зелень багата клітковиною, вітамінами, мінералами й фітонутріентами. Хлорофіл, який надає травам насичений зелений колір, насичує організм киснем, поліпшує метаболізм і зміцнює імунітет.
ПЕТРУШКА
В 100 г петрушки міститься приблизно дві добові норми вітаміну С. Це майже в 4 рази більше, чим у лимонах. Петрушка багата вітамінами В1, В2, фолієвою кислотою, а також солями калію, магнію, заліза. Ця зелень протипоказана лише тим, хто страждає сечокам’яною хворобою.
КРІП
До його складу входять: калій, фосфор, залізо, солі кальцію, фолієва кислота, бета-каротин і маса вітамінів, як С, РР, Р, В1, В2. Бета-каротин сприяє поліпшенню зору, а залізо допомагає в боротьбі з анемією.
Кріп знижує кров’яний тиск, зміцнює судини, підвищує секрецію шлункового соку й допомагає організму позбутися токсинів.
ШПИНАТ
У шпинаті багато провітаміну А, вітамінів групи В, вітамінів С, Р, РР, D2. Шпинат багатий мінеральними солями, зокрема, з’єднаннями заліза. По вмісту білків уступає тільки зеленому горошку, молодим стручкам квасолі й м’ясу. Є чемпіоном зі змісту йоду, який дарує бадьорість і охороняє від старіння.
БАЗИЛІК
Базилік – чудовий антибіотик, він має бактерицидні, протигрибкові й дезінфікуючі властивості, і дуже ефективно захищає організм від майже всіх видів бактеріальних, вірусних і грибкових інфекцій. А зловживати їм не рекомендується при цукровому діабеті й загостренні серцево-судинних захворювань, при порушенні швидкості згортання крові, тромбозах і тромбофлебітах.
М’ЯТА
Вона стимулює мозкову діяльність, має заспокійливу, жовчогінну, знеболюючу, антисептичну та судинорозширювальну дію. У народній медицині рослину використовують для полегшення ПМС, як заспокійливий засіб, що допомагає при кашлі і печії.
Коментарі: 0 шт. | Переглядів: 2818 |
|
© Газета Домовик 2012-2023