Кон’юнктивіт - захворювання, яке активізується у літній період
Спекотні літні дні часто провокують розвиток різноманітних захворювань. Більшість людей вважають, що захворювання (особливо вірусні) зустрічаються тільки восени і взимку, а значить, можна сидіти склавши руки і насолоджуватися сонячними днями. Така думка геть хибна, адже навіть у літній сезон, коли організм отримує більше вітамінів, він схильний до ураження так званими літніми захворюваннями. Одним з них є кон’юнктивіт. Про те, як не захворіти кон’юктивітом і як лікуватися, якщо вже він вам зустрівся на шляху, ми розпитали фахівця - лікаря-офтальмолога Георгія Васильовича Рязанова.
- Як проявляється кон’юнктивіт?
- При кон’юнктивіті людину турбує свербіж, печіння в очах, їх почервоніння і сльозотеча. Хвороба часто проявляється у раптовому запаленні сітківки очей і рожевому забарвленні білка очі. Кон’юнктивіт - запалення тонкої оболонки очного яблука і внутрішнього віка. Запалення найчастіше викликано вірусною, бактеріальною інфекцією або алергією. Першою ознакою кон’юнктивіту є ріжучий біль в очах. Способи запобігання зараженню кон’юнктивітом після контакту із хворим досить прості: регулярно мийте руки з милом і теплою водою; намагайтеся не наносити макіяж на очі; ніколи не носіть контактні лінзи іншої людини; частіше носіть окуляри замість лінз; намагайтеся триматися подалі від піску і пилу.
Насіння фенхелю можна їсти сирим для боротьби з інфекцією зсередини. 200 мл соку шпинату і 300 мл морквяного соку будуть відмінними союзниками у профілактиці кон’юнктивіту. Можна промити очі трояндовою водою, оскільки це полегшує біль і дає заспокійливий ефект. Сік алое вера допомагає зменшити біль і свербіж.
Гострий кон’юнктивіт триває від 3-4 днів до двох тижнів. Зазвичай процес зачіпає обидва ока - захворювання починається в одному оці і через 3-4 дні зачіпає і друге око.
- Які існують види кон’юнктивіту?
- Гострий кон’юнктивіт за етіологією ділиться на: бактеріальний кон’юнктивіт; вірусний кон’юнктивіт; алергічний кон’юнктивіт.
- А як діагностують і лікують кон’юнктивіт?
- Діагноз кон’юнктивіту ставиться тільки клінічно. Лікування призначається без особливого бактеріологічного або вірусологічного обстеження. Але, в разі якщо гострий кон’юнктивіт не піддається класичним методам лікування, необхідно зробити додаткові обстеження, щоб встановити вогнище хвороби. При несвоєчасному та неправильному лікуванні гострий кон’юнктивіт може перейти у хронічну форму і роками мордуватиме пацієнта і лікаря. В окремих випадках до процесу залучається рогова оболонка і глибинні оболонки очного яблука, тим самим погіршується зір.
У випадках бактеріального та вірусного кон’юнктивіту дуже важливо дотримуватися режиму, щоб не інфікувати оточуючих людей. Найбільш важливими є правила особистої гігієни.
- Які вони ці правила гігієни?
- Не торкатися очей немитими руками; доторкнувшись до очей обов’язково мити руки; регулярно провітрювати приміщення; регулярно проводити прибирання приміщень, особливу увагу приділяючи чищенні дверних ручок і спинок стільців і крісел; очей не можна перев’язувати, так як в теплій, вологому і закритому середовищі мікроби розмножуються активніше; виділення з очей необхідно регулярно прочищати тампоном, змоченим кип’яченою водою або міцної чайної заварки.
При появі симптомів гострого кон’юнктивіту необхідно негайно звернутися до лікаря, щоб уточнити діагноз і призначити лікування - зазвичай дезінфікуючі краплі або мазі. Пацієнт має враховувати, що часто, не зважаючи на призначену терапію, хвороба триває і на третій день хвороби симптоми стають більш вираженими, ніж у перший день. Змінювати терапію і проводити додаткові дослідження, якщо призначені медикаменти не дають поліпшення, слід через 3-4 дні.
- А що таке алергічний кон’юнктивіт?
- Алергічний кон’юнктивіт є одним з найбільш поширених видів кон’юнктивіту, який зустрічається як у дітей, так і у дорослих. Його часто називають «рожевим оком». Алергічний кон’юнктивіт - це запалення кон’юнктиви або слизової оболонки ока. Кон’юнктива ока покриває передню частину очного яблука і внутрішню частину вік, зберігаючи їх вологими.
У разі запалення слизової оболонки ока найбільш поширеними скаргами є свербіж очей, набряк повік, сльозотеча, світлобоязнь, водянисті або слизові виділення і відчуття чужорідного тіла. Сверблячка є типовим симптомом алергії, з яким стикаються понад 75 відсотків пацієнтів із алергічним кон’юнктивітом. Алергічний кон’юнктивіт не заразний.
- Які причини алергії очей?
- Алергени, що викликають кон’юнктивіт, можуть перебувати як у приміщенні, так і на вулиці. Домашній пил, пилові кліщі, пір’я і лупа домашніх тварин є найбільш поширеними алергенами у приміщенні. Алергени, що знаходяться в приміщеннях, можуть викликати симптоми протягом усього року, що призводить до постійного алергічного кон’юнктивіту. Найбільш поширеними зовнішніми алергенами є трава, дерева і пилок бур’янів. Люди, чутливі до цих алергенів, страждають від сезонного алергічного кон’юнктивіту - найбільш поширеного типу алергії очей. Цвіль, ліки (у тому числі очні краплі), косметика, продукти харчування, укуси комах також можуть викликати алергічні реакції в організмі людини. Сигаретний дим, парфумерія та вихлопні гази можуть виступати в якості подразників, які викликають алергічні симптоми, або можуть погіршувати алергічну реакцію.
- Як відбувається лікування алергічного кон’юнктивіту?
- На практиці застосовуються антигістамінні препарати в якості підтримуючої терапії, яку при загостреннях продовжує імпульсна терапія місцевими стероїдами. Кортикостероїди є ефективним засобом у лікуванні алергічного кон’юнктивіту. Проте, профіль побічних ефектів (катаракта, глаукома, герпесная інфекція, виразка рогівки) робить його непопулярним вибором у довгостроковій перспективі. Кортикостероїди мають застосовуватися тільки під наглядом офтальмолога.
- Як уникнути кон’юнктивіту?
- Щоб уникнути захворювання кон’юнктивітом: рекомендується завжди мити руки перед і після дотику до очей; не можна терти очі; не варто користуватися подушками, рушниками, косметикою інших людей; слід уникати контакту з хворими на гострий кон’юнктивіт; перед використанням незнайомої косметики (наприклад, туші для вій, шампуню, мила), необхідно переконається у відсутності алергічних реакцій.
Коментарі: 0 шт. | Переглядів: 1950 |
|
© Газета Домовик 2012-2023