Як не занедужати у відпустці
Ось і наступило літо, котре ми так довго чекаємо взимку і не тільки. На жаль, як і все інше гарне, воно пролетить непомітно. А тому варто скористатися відпускним теплим періодом з користю для здоров'я. Однак курортні будні приносять часом не одні лише радості. Що робити, щоб не занедужати у відпустці? Про це нам розповість фахівець - кандидат медичних наук, доцент Сергій Миколайович Федоров.
- Відпочинок у курортній зоні часто приносить не тільки радісні моменти. Нерідко відпочиваючі застуджуються. Варто враховувати також явища акліматизації. Період цей має на увазі звикання організму до нових умов, тобто його адаптацію. Багато людей легко пристосовуються до нових кліматичних умов, а деякі терплять головні болі, нудоту і слабкість. Усе залежить від індивідуальних особливостей організму та рівня розходжень природних умов.
- Які захворювання найбільш часто зустрічаються під час відпустки?
- Насамперед - застуда. Здавалося б, плюсова температура, яскраві сонячні дні, але організм застуджується, і з'являються перші симптоми захворювання: нежить, першить у горлі, болить голова й почувається слабкість в усьому тілі.
- Що ж провокує розвиток застуди?
- Часто перевантаження в літаку, стрес під час поїздки поїздом і нове місце, де все є чужим, стають причиною нервозності, що послабляє організм і відкриває можливість інфікування. Множинні контакти з людьми також підвищують ризик інфікування. Адже чим більше контактів, тим вища небезпека інфікування, тому за можливістю варто обмежити коло ймовірних знайомих, особливо якщо у вас спостерігається схильність до швидкого інфікування організму.
Засмага також є стресовою ситуацією для організму. У нашій країні обмаль сонячних днів у порівнянні, скажімо, із тропічними державами або тим же Єгиптом. Крім того, вологість повітря зовсім інша. Нові умови підривають захисні функції організму, піддаючи його атаці мікробів і бактерій.
Ну, а який же відпочинок для декого без пляшки? Але ж усім відомий негативний вплив спиртних напоїв на людський організм, тому в нових природних умовах не варто зловживати випивкою. Бажання спробувати гастрономічні новинки заморської кухні теж може обернутися проблемами. Прибуваючи на екзотичний курорт, кожний турист хоче спробувати місцеву кухню, але ніхто не знає, як сприйме шлунок гастрономічні вишуканості місцевого народу. Тому не варто відразу по приїзду бігти в ресторан або кафе й наїдатися там місцевих делікатесів, інакше можна всю відпустку провести не на пляжі, а в санітарній палаті.
- Що ви могли б порадити відпускникам і на що варто звернути пильну увагу не тільки перед відпусткою, але й під час перебування на райських пляжах?
- Почніть приймати вітамінно-мінеральний комплекс не пізніше, ніж за тиждень до наміченого виїзду. Оптимальний баланс живильних речовин допоможе підтримати організм у нових кліматичних умовах і зміцнить його імунологічні властивості.
Варто також різноманітити своє меню на користь овочів і фруктів. Вони доставлять організму необхідні живильні речовини, які допоможуть зміцнити імунний захист.
Зверніть увагу на тривалість нічного відпочинку. Якщо ви не висинаєтеся, то виділіть одну-дві години вдень для відпочинку організму. Сон дуже важливий, тому що саме в цей час організм відновлює свої витрачені сили. Якщо цього не відбувається, то він черпає енергію з додаткових запасів, що приводить до порушення балансу організму і, як результат, імунітет послабляється.
Відмовтеся від чаю, кави, міцних спиртних напоїв. Водний баланс організму також дуже важливий. Добова норма води має складати не менше півтора-двох літрів негазованої води. Це без перших страв, мінеральної води, коли та інших напоїв. Мова йде тільки про воду. Тому до часу відпустки спробуйте нормалізувати водний рівень вашого організму, що забезпечить не тільки максимальне зволоження шкірних покривів, але й підтримає імунітет.
Остерігайтеся кондиціонуючих пристроїв. Ваше тіло нагрівається, і ви вже не відчуваєте, як застуджуються ваші тканини. У спекотний день застудитися набагато простіше, ніж у похмуру осінню погоду.
- Чому так відбувається?
- Все дуже просто. Ви роздягнені, і вітер зовсім вільно обдуває вас з усіх боків, організм розслаблений, знемагаючи від спеки. Послабляється захисна функція організму при акліматизації.
- Що ще можна зробити, щоб хвороби не зіпсували відпочинок?
- Відправляючись на які-небудь острови необхідно довідатися в поліклініці про можливі застудні захворювання, інфекції та хвороби, характерні для тих країв. У більшості випадків, існує можливість зробити щеплення від цих недуг і захистити свій організм і свою відпустку від неприємних ускладнень.
Варто також взяти з собою медичні препарати проти ГРВІ та застуди. У деяких країнах вони можуть коштувати дуже дорого й видаватися лише за рецептом. А ще незнайомі вам препарати можуть викликати алергійну реакцію. До того ж, ви просто заощадите свій час, захопивши упаковку-іншу аспірину й парацетамолу.
Варто покласти в аптечку також пластир, нашатирний спирт, левоміцетин, но-шпу, вугілля та інші ліки, які ви зазвичай використовуєте при виникненні проблем зі здоров'ям. Маленька аптечка допоможе впоратися з багатьма проблемами, а також дозволить вам повною мірою насолодитися відпусткою.
Коментарі: 0 шт. | Переглядів: 3346 |
|
© Газета Домовик 2012-2023