Різниці між повільними та швидкими способами схуднення немає
Відповідно до розповсюдженої думки, дієти, що дозволяють скинути велику кількість кілограмів за короткий строк, марні, оскільки через деякий час кілограми однаково повертаються.
Однак перше вибіркове дослідження, що мало було підтвердити цю гіпотезу, не увінчалося успіхом. Виявилося, що «швидкі» дієти нічим не гірше тих, котрі обіцяють поступову втрату ваги - вона однаково повертається. Як правило, люди, які дотримуються довгострокових програм втрати ваги, досить швидко відступають від своєї мети. Дієта ж, що дає результат миттєво, більшою мірою мотивує людину.
Тому вчені не встановили різниці між швидкими та повільними способами схуднення. Але навіть Національна служба охорони здоров'я Великобританії радить дотримуватися повільної дієти, щоб досягти довгострокової втрати ваги. До того ж існує думка, що короткострокові дієти викликають втрату м'язової маси. Однак цим твердженням було вкрай мало доказів.
Щоб зрозуміти, яка дієта краще, команда на чолі з професором Джозефом Пройетті з університету Мельбурна в Австралії задіяла 204 чоловік (чоловіків і жінок) з ожирінням. Усі вони шукали способи схуднути, і для них були розроблені поступові або швидкі дієти, спрямовані на те, щоб знизити вагу на 15 відсотків.
У першої групи було всього 12 тижнів. Їм були дані досить жорсткі рекомендації з повсякденного раціону, за день можна було прийняти від 450 до 800 калорій (причому роль їжі на себе прийняли напої, що заміняють їжу). Усього своєї мети досяг 81 відсоток випробуваних.
У другої групи в запасі було дев'ять місяців, щоб втратити ту ж масу: вони пили напої, що заміняють їжу два рази на день, а в інший час вживали здорову їжу, набираючи щодня 1500-2000 калорій. Із другої групи схуднули 50 відсотків бажаючих.
Однак жодна з груп не змогла успішно зберегти вагу надалі. Причому вчені не виявили залежності, щоб після швидкої дієти вага поверталася швидше. Через 2,5 роки після закінчення дієти учасники з обох груп набрали приблизно 70 відсотків від загубленої раніше ваги.
На думку фахівців, радикальні дієти варто використовувати лише тим людям, у яких прагнення схуднути викликане медичною необхідністю, наприклад, тим, кому показана хірургічна операція.
Коментарі: 0 шт. | Переглядів: 6523 |
|
© Газета Домовик 2012-2023